Jaki klej do styropianu będzie najlepszy?

Jaki klej do styropianu będzie najlepszy?

Styropian jest bardzo często wykorzystywany w pracach budowlanych. Świetnie sprawdza się do ocieplania ścian od zewnątrz. Przy jego pomocy można też bardzo dobrze zniwelować wszelkie nierówności w suficie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że styropian będzie dobrze spełniał swoje zadanie tylko wtedy, gdy będzie on dobrze zainstalowany. Dowiedz się zatem, jaki klei do styropianu należy zastosować, aby osiągnąć pożądane efekty.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kleju do styropianu?

Podczas zakupu kleju do styropianu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W ofercie rynkowej kleje do styropianu występują one najczęściej pod postacią suchej mieszanki. Dlatego przed użyciem preparatu należy go rozmieszać we właściwych proporcjach. Jednorodną masę uda Ci się osiągnąć za sprawą mieszadła wolnoobrotowego. Przed nałożeniem na powierzchnię styropianu masa musi być dobrze rozmieszana i pozbawiona grudek. Co więcej, do kleju dodaje się również domieszki, które mają poprawić elastyczność i przyczepność kleju do konkretnej powierzchni. Gdy chcesz wybrać dobry klej do styropianu, musisz sprawdzić, do jakiego celu jest przeznaczony produkt, który zamierzasz kupić.

Polecamy również:  Co może zastąpić styropian przy ocieplaniu ścian?

Jakie cechy powinien mieć dobry klej do styropianu?

Klej do styropianu powinien wyróżniać się wysoką jakością. Ponadto koniecznie musi zapewniać doskonałą przyczepność. Wskazana jest także duża odporność na złe działanie wilgoci. Nie zapominaj też o stabilności i wytrzymałości. Dobry klej do styropianu to taki, który charakteryzuje się doskonałą paroprzepuszczalnością. Dzięki temu fasada będzie oddychała. Nie zapominaj też o zakupie preparatu, który jest mrozoodporny.

Jakie są rodzaje klejów do styropianu?

Na rynku znajdziesz systemowe i niesystemowe kleje do styropianu. Pierwsze należą do kategorii profesjonalne. Mają one całe spektrum pozytywnych cech. Na tej liście wymienia się między innymi wytrzymałość, trwałość, bardzo dobre parametry cieplne i bezpieczeństwo ogniowe. Do takich klejów dodawane są substancje, które pozwalają zwiększyć wytrzymałość produktu. Najczęściej jest to włókno celulozowe, redyspergowalny proszek i metyloceluloza. Z kolei tańszym odpowiednikiem są kleje do styropianu niesystemowe. W tym przypadku stężenie domieszek uzdatniających jest znacznie mniejsze niż w droższych środkach. Istotne jest też to, że nie mają one również gwarancji producenta. Wśród nich wyróżniamy kleje uniwersalne 2 w 1 i kleje cementowe do styropianu.

Polecamy również:  Jak wyrównać podłogę pod styropian

Jaki klej należy wybrać do styropianu grafitowego?

Styropian grafitowy ma w swoim składzie grafit zgodnie z tym, co sugeruje nazwa. Zaletą jest tutaj to, że ten produkt ma lepsze właściwości izolacyjne od białego styropianu. Do przyklejenia takiego materiału budowlanego sprawdzi się klej montażowy uniwersalny. W tym przypadku świetnie spisze się też klej do siatki, ale musi być on wzmocniony włóknem szklanym.

Jaki klej należy wybrać do styropianu na sufit?

Osobną kategorię stanowi też styropian przeznaczony na sufit, czyli tak zwana podsufitka. Jest to produkt, który doskonale zamaskowuje wszelkie niedoskonałości, ubytki i nierówności. Do tego zadania polecamy klej szybkowiążący, który wyróżnia się wysokim stopniem lepkości. Doskonałe efekty przyniesie również klej w piance.

Jaki klei wybrać do styropianu przeznaczonego do wnętrza?

Ostatnią kategorię stanowi styropian przeznaczony do wnętrz. Mogą to być na przykład listwy przysufitowe, czyli tak zwane gzymsy. Tutaj sprawdzą się specjalne kleje przeznaczone do dekoracji styropianowych. Zaletą tych produktów jest łatwość wykorzystania, jednak schną one dość długo. Zdarza się, że potrzeba do tego procesu nawet 90 minut.

Klej do styropianu ile na m2?

Należy także odpowiedzieć sobie na pytanie ile kleju na m2 styropianu potrzeba. Odpowiednia warstwa kleju pomoże osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Istotne jest to, że średnie zużycie kleju na m2 styropianu kształtuje się na poziomie od 3,5 do 5,4 kilogramów. W przypadku warstwy zbrojącej, potrzeba natomiast około 4,5 do 5,0 kilogramów. Co więcej, warto podkreślić, że ilość kleju potrzebna na m2 może ulegać zmianie w zależności od stopnia w jakim podłoże wykazuje nierówności.

Polecamy również:  Jak rozpuścić styropian

Wybór kleju do styropianu ma bardzo duże znaczenie. W tym przypadku warto odpowiedzieć sobie na pytanie nie tylko, jaki klej będzie odpowiedni, ale także ile kleju do styropianu potrzeba. Dzięki temu zapewnisz sobie najlepsze rozwiązanie i sprawisz, że efekt będzie mocny, a konstrukcja wytrzymała. Styropian będzie bardzo dobrze przymocowany do powierzchni i dzięki temu lepiej spełni swoje zadanie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz