Jaki styropian wybrać do ocieplenia domu murowanego

Jaki styropian wybrać do ocieplenia domu murowanego

Jeśli rozważasz użycie styropianu do ocieplenia domu murowanego, będziesz chciał zastosować się do kilku wskazówek, aby mieć pewność, że uzyskasz najlepsze rezultaty. Będziesz musiał znać odpowiedni rozmiar i typ dla danego zadania, a także właściwy sposób jego zastosowania. W tym artykule omówimy podstawy, od właściwej metody do właściwego rozmiaru.

Wybór właściwego styropianu

Polistyren ekstrudowany jest powszechnie stosowany w izolacji termicznej budynków. Bardzo dobrze radzi sobie z zatrzymywaniem ciepła i wilgoci. Nie posiada jednak właściwości doskonałej bariery dla pary wodnej. Dodatkowo jest łatwopalny i ma bardzo niską odporność chemiczną. Te właściwości sprawiają, że jest to zły wybór dla wielu budynków, ale nadal jest przydatny do izolacji domu z cegły.

Na szczęście istnieją sposoby na recykling styropianu. Możesz zbierać ten materiał zanim trafi na wysypisko, lub możesz go poddać recyklingowi po jego zakończeniu. Wiele sklepów z urządzeniami AGD przechowuje styropian dla kolekcjonerów. Ale można też znaleźć wyrzucony styropian na ulicy i na wiejskich wysypiskach. Niezależnie od tego, czy chcesz ratować planetę, czy zaoszczędzić pieniądze, zbieranie styropianu jest świetnym sposobem na zmniejszenie ilości odpadów, które trafiają na składowiska.

Polecamy również:  Jaki styropian wybrać na elewację?

Styropian zamknięty to najskuteczniejszy wybór do ocieplenia domu murowanego od zewnątrz. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodności cieplnej oraz niską absorpcją wody. Dzięki swoim właściwościom hydrofobowym może być stosowany zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. Można wybierać spośród różnych klas palności, w zależności od potrzeb i budżetu.

Wybór najlepszej metody

Wybór najlepszej metody izolacji termicznej Twojego domu murowanego zależy od rodzaju konstrukcji i pożądanego poziomu efektywności cieplnej. Oprócz izolacji ścian domu murowanego, należy wziąć pod uwagę rodzaj podłogi, cechy eksploatacyjne ścian i grubość podłóg. Solidna ściana murowana wymaga izolacji zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie ścian. Z drugiej strony, kieszeń powietrzna wymaga tylko izolacji wewnątrz ściany. Kiedy już zdecydujesz się na rodzaj izolacji termicznej, będziesz musiał oczyścić ściany, zamocować wielowarstwową izolację termiczną i ewentualnie zainstalować konstrukcję zawiasową. W zależności od rodzaju konstrukcji i poziomu jakości potrzeb izolacyjnych Twojego domu, wszystkie te metody mogą współpracować, aby stworzyć ciepłą i przytulną przestrzeń wewnątrz Twojego domu z cegły.

Podczas gdy tradycyjna technika termoizolacji wymaga wielu warstw, niektóre rodzaje są lepsze od innych. Podczas gdy niektóre materiały izolacyjne, takie jak włókno szklane, są lepszą opcją dla domów z cegły, inne mogą nie być tak skuteczne. Aby uzyskać najbardziej skuteczną metodę izolacji termicznej dla domów z cegły, należy rozważyć rodzaj cegły użytej w konstrukcji. Cegła jest mocnym, niezawodnym materiałem, ale jest również niezwykle słaba w zatrzymywaniu ciepła. W rzeczywistości ściany o grubości 65 cm są skuteczne w izolowaniu tylko około jednej trzeciej przestrzeni i z trudem wystarczają do ochrony cieplnej.

Polecamy również:  Jak efektywnie wykorzystać styropian i gładź styropianową

Wybór właściwego rozmiaru

Niezależnie od tego, czy jesteś na rynku nowego domu, czy też szukasz możliwości renowacji istniejącego, izolacja termiczna domu z cegły jest doskonałą opcją. Pozwala utrzymać komfortową temperaturę i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Ale pytanie o to, ile izolacji użyć, może być mylące. Przed rozpoczęciem projektu należy wiedzieć, że domy z cegły mają bardzo niską przepuszczalność pary wodnej, więc wybór odpowiedniego materiału do użycia jest kluczowy.

Styropianowe produkty cementowe są łatwe w montażu. Styropian jest lekki i można go nabyć poprzez sieć dystrybutorów. Niezależnie od tego, czy szukasz izolacji do domu z cegły, czy do konstrukcji z kamienia lub drewna, przekonasz się, że styropian ma wiele zastosowań. Wybierając materiał do izolacji termicznej, pamiętaj, aby sprawdzić wartość R. Jeśli masz dom z cegły, możesz chcieć użyć 2-calowego styropianu na zewnątrz. Styropian jest nie tylko lekki, ale także odporny na zgniecenia i nie traci wartości R z powodu wchłaniania wilgoci.

Wybór właściwego typu

Jedną z najważniejszych cech domu jest jego energooszczędność, a dom z cegły nie jest inny. Chociaż cegły są naturalnymi izolatorami, mogą również skorzystać z izolacji. Bez izolacji, dom z cegły będzie zatrzymywał ciepło w ciągu dnia i powoli uwalniał je w nocy. Właściwy rodzaj izolacji może utrzymać dom w odpowiedniej temperaturze przez dłuższy czas, co pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za energię.

Polecamy również:  Jaki styropian wybrać do ściany trójwarstwowej?

Rodzaj styropianu, którego używasz, jest niezwykle ważny, jeśli chodzi o izolację termiczną domu murowanego. Jeśli nie masz żadnej izolacji lub nie jesteś pewien, jaki rodzaj wybrać, rozważ STYROFOAM ™ ROOFMATE Żebrowany do domów murowanych. Ten rodzaj izolacji przeznaczony jest do stosowania na konwencjonalnych dachach o niskim spadku i jest kompatybilny zarówno z płaskimi, jak i stożkowymi stertami desek. Z kolei ROOFMATE posiada wzdłuż długiej krawędzi kanały drenażowe. Stosuje się ją do hydroizolacji lub ochrony dachów membranowych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz