Styropian grafitowy

Styropian grafitowy

Jeśli szukasz więcej informacji na temat styropianu grafitowego, to dobrze trafiłeś. W tym artykule omówimy podstawy polistyrenu grafitowego (EPS) i elektrod kompozytowych. Ponadto, omówimy zalety i wady przechowywania styropianu grafitowego. Na końcu artykułu znajdziesz kilka świetnych wskazówek.

Grafitowy polistyren ekspandowany

Polistyren ekspandowany jest doskonałym materiałem izolacyjnym, zwłaszcza przy małych gęstościach. Jego zdolność do izolacji termicznej jest szczególnie znacząca przy niskich gęstościach, takich jak 10 g/l. Dodanie 2% grafitu zmniejsza przewodność cieplną polistyrenu ekspandowanego o około 44 mW/mK. Dlatego też styropian zawierający grafit jest doskonałym wyborem do izolacji w chłodniejszych środowiskach – Słowa są jak owoce ciężkiej pracy autora serwisu zso2.edu.pl.

Polistyren ekspandowany jest szeroko stosowany w budownictwie. Dodanie płatków grafitu do EPS poprawia jego właściwości termoizolacyjne. Płatki grafitowe absorbują energię promieniowania i odbijają ją, zmniejszając przewodność cieplną materiału. Dzięki temu właściwości te prowadzą do obniżenia kosztów budowy i zwiększenia wydajności paneli izolacyjnych. EPS z domieszką grafitu to przełom w dziedzinie izolacji termicznej.

Przy składowaniu styropianu zawierającego grafit należy zadbać o odpowiedni magazyn i wentylację. Podczas spalania styropianu zawierającego grafit powstaje gęsty czarny dym i kwaśne gazy. Do podstawowych produktów spalania należą tlenek węgla, dwutlenek węgla, styren i halogenki wodoru. Dodatkowo w niewielkich ilościach mogą wydzielać się nieokreślone frakcje węglowodorowe. W przypadku składowania styropianu zawierającego grafit zaleca się zakup wózka próżniowego do zbierania i utylizacji materiału.

Polecamy również:  Jaka jest różnica między polistyrenem a styrodurem?

Kulki z polistyrenu ekspandowanego z cząstkami grafitu mogą być produkowane w konwencjonalnych warunkach ekspandowania. Kulki te mają doskonałe właściwości termoizolacyjne, są również mocne i chłonne. Sposób produkcji zmniejsza również koszty procesu wytłaczania poprzez dodanie grafitu do wytłaczanego granulatu polistyrenowego. Ponadto, kulki styropianowo-grafitowe są łatwe do przechowywania i przenoszenia.

EPS zawierający grafit

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących EPS jest to, jak właściwie przechowywać ten materiał. Podczas gdy EPS sam w sobie jest generalnie obojętny, do polimeru często dodaje się środek opóźniający palenie, aby uczynić go bardziej trwałym. Polistyren ekspandujący można przechowywać na wiele sposobów, w tym rozszerzając go w tubę lub kostkę. Oprócz tego, że EPS zawierający grafit jest bardziej trwały niż jego odpowiednik bez wytłoczeń, jest również bardziej stabilny niż sam EPS.

Oprócz doskonałej odporności na ogień, EPS zawierający grafit jest również bardzo wszechstronny i może zapewnić taką samą wartość R jak płyty XPS. W przeciwieństwie do EPS, GPS jest cieńszy i bardziej odpowiedni dla zimnego klimatu i budynków o ograniczonej przestrzeni. Jego szary/platynowy odcień pomaga odróżnić go od innych rodzajów EPS. GPS poprawia wydajność EPS na dwa podstawowe sposoby: absorpcję wody i wartość R.

Polecamy również:  Jak przykleić tapetę do styropianu

Podczas gdy konwencjonalny EPS skupia się na przewodzeniu i konwekcji, grafitowy EPS skupia się na wszystkich trzech mechanizmach wymiany ciepła. Wbudowane cząstki grafitu działają jak powłoka na komórkach izolacyjnych, która zmusza energię promieniowania do wielokrotnego odbicia, zanim przejdzie ona przez materiał. Oznacza to, że ta sama energia cieplna jest pochłaniana wielokrotnie, co oznacza, że EPS może być bardziej efektywny w izolowaniu pomieszczeń niż konwencjonalny EPS.

Grafitowa ekspandowana polistyrenowa elektroda kompozytowa

Grafitowe ekspandowane polistyrenowe elektrody kompozytowe (G-PS) są stabilne elektrochemicznie i polarne. Przygotowuje się je poprzez zdyspergowanie proszku grafitowego w chloroformie. Optymalna zawartość grafitu wynosząca 75% umożliwia równomierne rozprowadzenie go w całej elektrodzie i uzyskanie powtarzalnej odpowiedzi. Elektrody G-PS mają podobne właściwości elektrochemiczne do elektrod CPE lub GCE. Okno potencjału elektrod G-PS wynosi 1,8 V w neutralnych roztworach odgazowanych, co sprzyja woltamperometrycznemu oznaczaniu leków. Paracetamol jest pierwszym farmaceutykiem, który został z powodzeniem oznaczony za pomocą tej elektrody.

Polecamy również:  Jaka jest różnica między styropianem EPS a XPS?

A Elektroda grafitowa jest dobrym kandydatem do elektroutleniania izopropanolu. W ogniwach paliwowych możliwość monitorowania tego procesu jest bardzo ważna. Jego efektywność zależy od tego, jak sprawnie reaguje z analitem. Elektrody grafitowe są tanie i łatwe do wytworzenia. Materiał nośny, katalizator i czułość mogą być dobrane do różnych zastosowań. Obszar detekcji NMR i prąd elektrochemiczny są ograniczone jedynie przez umiejscowienie elektrody i konstrukcję układu.

Opracowano nowy typ elektrody, która zawiera proszek grafitowy i ekspandowany polistyren. Polistyren ekspandowany jest rozpuszczany w chloroformie i mieszany z cząsteczkami grafitu. Następnie ulega on ulatnianiu w temperaturze 80 stopni C. Sztywny czarny kompozyt o zawartości grafitu 75% jest łatwo formowany do dowolnego kształtu. Elektroda G-PSE jest odwracalna i ekonomiczna.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz