Jak przykleić styropian do tworzywa sztucznego

Jak przykleić styropian do tworzywa sztucznego

Po zmierzeniu obszaru, który musisz wypełnić i przycięciu płyty styropianowej, jesteś gotowy do nałożenia kleju. Nałóż obfitą warstwę kleju do styropianu na tylną stronę płyty. Klej nakładaj szpachelką ząbkowaną, rozprowadzając go równomiernie. Zanim skleisz obie części, wytnij krawędź płyty styropianowej na około jeden centymetr. Zapobiegnie to pęcznieniu kleju. Jeśli będziesz próbował skleić obie strony w konkretnych miejscach, efektem będą szczeliny lub uszkodzone krawędzie.

Gorilla Glue

Gorilla Glue to klej, który przypomina rozprężającą się piankę poliuretanową i jest niezwykle trudny do usunięcia. Gorilla Glue jest klejem na bazie żywicy poliuretanowej produkowanym przez Gorilla Glue Co. Linia produktów obejmuje również Krazy Glue, klej cyjanoakrylowy o podobnej konsystencji. W zależności od zastosowania, łączonych materiałów i naprężeń, na które są narażone, klej będzie odpowiedni.

Chociaż Gorilla Glue do klejenia jest mocny, nie będzie się tak dobrze kleił jak inne rodzaje kleju. Przed jego nałożeniem należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu powierzchni szmatką i odrobiną wody. Pomocne może być również zaciśnięcie plastiku w miejscu. Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz założyć rękawiczki lub użyć zacisku, aby utrzymać plastik na miejscu podczas schnięcia kleju.

Polecamy również:  Jaki klej do styropianu będzie najlepszy?

Możesz usunąć Gorilla Glue używając acetonu lub ciepłej wody z mydłem. Aceton również zadziała dobrze, ale uważaj, bo może wysuszyć Twoje ręce. Możesz również użyć zmywacza do paznokci lub acetonu, aby usunąć klej. Należy jednak uważać, aby nie dostać kleju w oczy. Jeśli dojdzie do kontaktu z utwardzonym materiałem, może on być zbyt niebezpieczny dla dzieci.

Inny rodzaj Gorilla Glue nadaje się do klejenia polistyrenu do plastiku. Jest łatwo dostępny w większości sklepów, można go nakładać pędzlem na powierzchnie lub wałkiem. Po nałożeniu, potrzeba 15 minut, aby klej wyschnął. Po wyschnięciu, jest prawie niemożliwe, aby usunąć klej z powierzchni, i będzie trzymać się ubrania przez dni.

Gorilla Glue do klejenia styrenu z plastikiem to klej na bazie wody, bezwonny i szybkowiążący. Może być przechowywany w temperaturze pokojowej i nadaje się do szerokiej gamy projektów. Jego gęsta konsystencja pomaga mu dobrze wiązać się z drewnem, styropianem i plastikiem. Znajduje się w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych klejów do prac artystycznych i rzemieślniczych.

Polecamy również:  Czy należy ocieplić ściany wełną czy styropianem?

Uhu POR Klej do styropianu

Gdy trzeba przykleić styropian do plastiku, można użyć kleju do styropianu UHU POR. Ten szybkowiążący klej tworzy elastyczną spoinę i jest wodoodporny. Jest też bezbarwny i nie starzeje się. Klej ten jest dobrym wyborem do małych prac.

Wybierając klej pamiętaj, że grubość i kształt pianki są najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli sklejasz duże powierzchnie pianki, może wystarczyć cieńszy klej. W przypadku drobniejszych szczegółów może być potrzebny grubszy klej. Wreszcie, rozważ, jak będziesz używać kleju. Będziesz potrzebował czegoś wystarczająco mocnego, aby wytrzymać siłę i oprzeć się starzeniu.

Aby nałożyć klej, powinieneś umieścić płytę styropianową tyłem do góry na plastiku. Nałóż klej równomiernie na płytę piankową. Krawędzie płyty należy przyciąć o jeden centymetr, aby uniknąć pęcznienia kleju. Nie ulegaj pokusie sklejania płyty w ściśle określonych miejscach, gdyż spowoduje to jedynie powstanie szczelin i uszkodzeń.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy używać kleju zgodnie z instrukcją produktu. Jeśli nie ma on odpowiednio wysokiej lepkości, klej może się rozprężyć i przesunąć styropian. Aby temu zapobiec, należy nakładać klej w cienkich warstwach. Jeśli klej jest zbyt gruby, styropian może się przesunąć i pęknąć.

Polecamy również:  Co pomoże ugasić płonący styropian?

Aby zastosować klej Uhu POR Styrofow do klejenia polistyrenu z tworzywem sztucznym, należy nanieść go na obie strony styropianu i poczekać aż wyschnie. Po nałożeniu kleju należy poczekać na jego związanie przez określoną ilość czasu, co zapewni odpowiednie pokrycie i przyklejenie styropianu.

Dostępny jest również klej na bazie silikonu. Kleje te zapewniają mocne wiązanie bez naruszania styropianu. Stosowanie klejów na bazie silikonu jest lepszym wyborem dla styropianu niż kleje na bazie akrylu. Można je stosować na większości powierzchni, w tym na styropianie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz