Jak obliczyć koszt betonu do wykonania fundamentu

Jak obliczyć koszt betonu do wykonania fundamentu

Koszt instalacji betonowej

Koszt instalacji betonowej jest bardzo zróżnicowany. Cena, którą zapłacisz, zależy od wielu czynników, w tym materiałów i rodzaju wymaganej pracy. Im bardziej skomplikowana jest instalacja betonowa, tym wyższy jest ogólny koszt. Istnieją również dodatkowe koszty materiałów wzmacniających i prac wykończeniowych, takich jak malowanie. Możesz dowiedzieć się o całkowitym koszcie, kontaktując się z lokalnym dostawcą Ready-Mix. Oto kilka wskazówek dotyczących szacowania kosztów instalacji betonowej.

Początkowy koszt instalacji zależy w dużej mierze od wielkości pokrywanego obszaru. Jeśli jest to idzie nad gleby, na przykład, trzeba będzie wyrównać powierzchnię, zagęścić go i wykopać wszelkie miękkie miejsca. To może dodać więcej niż 10 dolarów za jard sześcienny do ceny końcowej. Jeśli wybierzesz kolor betonu lub wzór, koszt za stopę kwadratową będzie wyższy. Początkowe koszty równania i przygotowania powierzchni mogą być tak niskie, jak 3,50 USD za stopę kwadratową, ale cena za metr sześcienny będzie wyższa.

Polecamy również:  Do czego służy beton dekoracyjny?

Koszt betonu na fundament

Budując nowy dom, możesz zastanawiać się nad kosztem betonu na fundament. Koszt betonu zależy od wielu czynników, w tym od stopnia skomplikowania budynku i kosztów pozwoleń. Pozwolenia zwiększą koszt betonowego fundamentu o około 1000 dolarów. Ponadto, trzeba będzie uzyskać badania gleby dla zezwoleń budowlanych, które mogą kosztować 10 do 100 dolarów za test. Wyniki badań określą rodzaj potrzebnego fundamentu i koszt jego wykonania.

Koszt betonu na fundament nie jest nauką ścisłą, ale można go obliczyć za pomocą kilku prostych obliczeń. Szacunki te będą się znacznie różnić w zależności od wielkości fundamentu i rodzaju pracy związanej z jego budową. Po oszacowaniu kosztów betonu dla fundacji, można przystąpić do zatrudniania wykonawcy do budowy fundamentu dla Ciebie. Jeśli jednak nie masz żadnego wcześniejszego doświadczenia z budową betonu, możesz poprosić wykonawcę o oszacowanie kosztów w oparciu o Twoją specyfikację.

Koszt betonu na płytę

Koszt betonu do wykonania fundamentu różni się znacznie w zależności od rodzaju użytej mieszanki. Lokalne przepisy budowlane często wymagają zastosowania płyty o 12-calowym obwodzie. Na ceny wpływa podaż i popyt, a także lokalizacja cementowni i żwirowni. Oprócz lokalnych warunków rynkowych, na ceny betonu wpływa również wielkość terenu. Jeśli planujesz wykonanie płyty betonowej, powinieneś mieć na uwadze koszty przygotowania terenu oraz lokalizację cementowni.

Polecamy również:  Jak zabezpieczyć gazobeton na zimę

Koszty posadowienia na płycie są zazwyczaj niższe niż w przypadku fundamentu głębokiego. Jednak zejście poniżej linii mrozu znacznie podnosi cenę projektu. Należy również pamiętać, że wylewanie betonu powinno odbywać się w temperaturze od czterdziestu do dziewięćdziesięciu stopni. Dzieje się tak dlatego, że beton potrzebuje co najmniej dwóch tygodni, aby prawidłowo się utwardzić. Ponadto należy pamiętać, że płyta na fundamencie może zawierać przewody elektryczne i systemy HVAC, które mogą zwiększyć koszt projektu.

Koszt betonu na belki

Istnieje kilka czynników, które wpływają na koszt betonu na belki. Prefabrykowane belki betonowe, które są zazwyczaj wzmocnione prętami zbrojeniowymi wewnątrz, kosztują od 7 do 16 dolarów za stopę liniową. Belki te są często lżejsze niż tradycyjne, a ich izolowane formy betonowe zapewniają dodatkową izolację akustyczną. Ale ilość użytego betonu jest ważna i może zwiększyć ogólny koszt. Oto kilka sposobów na obniżenie kosztów betonu na belki:

Polecamy również:  Przewodnik po betonie płukanym

Belki inżynierskie są tańsze niż standardowa tarcica. Są wykonane z wielu warstw drewna połączonych mocnymi klejami. LVL i belki klejone są najbardziej powszechnymi typami belek inżynierskich. W porównaniu do stali, belki drewniane wymagają mniejszego planowania architektonicznego. Belki muszą być idealnie dopasowane, aby uniknąć wypaczenia i gnicia. Belki konstrukcyjne są również znacznie mocniejsze niż standardowa tarcica, więc ich koszt jest zazwyczaj niższy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz