Koszt kreatywnego betonu – jakie składniki i jak zrobić kreatywny beton

Koszt kreatywnego betonu – jakie składniki i jak zrobić kreatywny beton

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę przy tworzeniu kreatywnego betonu jest jego koszt. Podczas gdy koszt może się znacznie różnić w zależności od liczby użytych składników, jest to generalnie znacznie mniej kosztowne niż mogłoby się wydawać. Istnieje wiele sposobów na zabarwienie kreatywnego betonu, które zostaną omówione w tym artykule. Aby uzyskać lepsze wyobrażenie o kosztach, przeczytaj poniższe informacje. Jeśli planujesz użyć kolorowego betonu, czytaj dalej, aby odkryć, jak go zrobić.

Koszt wykonania kreatywnego betonu

Istnieje wiele czynników do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o zainstalowaniu betonu dekoracyjnego, w tym rodzaj użytego materiału, złożoność projektu i ogólny koszt. Creative Concrete, Inc. jest profesjonalną firmą instalacyjną betonu, która specjalizuje się w tworzeniu unikalnych hardscapes dla nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Ich zespół ekspertów jest wyposażony w wiedzę i kreatywność, aby pomóc właścicielom domów dodać wartość do ich nieruchomości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o kosztach.

Beton wysokowydajny jest o stopień wyżej od zwykłego betonu. Może wytrzymać do 8000 psi i jest odporny na częste upały. Beton ultra-wysokosprawny, który nie wymaga zbrojenia, może osiągnąć ponad 17 000 psi. Zawiera włókna i inne dodatki, które nadają mu wytrzymałość. Można również stemplować beton, aby stworzyć wzory. Stemplowanie betonu wymaga kilku kroków i uszczelniacza, aby utrzymać projekt w miejscu. Beton szklany wykorzystuje szkło z recyklingu jako kruszywo.

Polecamy również:  Jak usunąć zaschnięty beton z betoniarki

Koszt wykonania betonu na małą skalę

Koszt kreatywnego betonu na małą skalę nie jest tak wysoki, jak mogłoby się wydawać. Materiały są stosunkowo niedrogie, ale dostawa może być kosztowna. Niektóre firmy oferują usługi krótkich ładunków, mieszając małe partie betonu na miejscu za opłatą. Usługi te mogą wahać się w cenie od 85 do 100 dolarów za jard sześcienny, a może się okazać, że koszt kreatywnego projektu betonowego jest bardziej przystępny, jeśli nie planujesz używać betonu do projektów komercyjnych.

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest koszt betonu. Możesz poprosić o wycenę od lokalnego dostawcy betonu towarowego. Cena za jard sześcienny jest zwykle 113 dolarów, a może trzeba zapłacić za instalację, jak również. Koszt betonu może również różnić się znacznie w oparciu o materiały używane, więc upewnij się, aby uzyskać wycenę, która odzwierciedla ilość pracy wymagane. Jest to najważniejszy czynnik w określaniu budżetu.

Polecamy również:  Czym pomalować beton na zewnątrz?

Koszt wykonania betonu przy użyciu różnych składników

Koszt kreatywnego betonu różni się w zależności od miejsca. Na przykład, nierówna powierzchnia może wymagać dodatkowego przygotowania terenu. Jeśli tak, trzeba będzie wypełnić dziury i usunąć miękkie miejsca. W zależności od użytego materiału, proces ten może dodać nawet 10 dolarów za jard sześcienny do ostatecznego kosztu. Innym kosztem do rozważenia jest koszt plastiku poliuretanowego i barier parowych. Materiały te mogą również zwiększyć cenę betonu.

Cena betonu zmienia się w zależności od PSI (funtów na stopę kwadratową). Zazwyczaj, 4000-PSI beton kosztuje około $ 180 do $ 200 za jard sześcienny, lub około $ 1,405-$ 1,795 za pełne obciążenie. Wiele projektów wymaga określonego poziomu PSI, który koreluje z jego siłą. Nie użycie odpowiedniego PSI może oznaczać, że projekt zostanie zniszczony lub całkowicie ponownie wykonany.

Kolorystyka betonu kreatywnego

Kolorystyka betonu kreatywnego może być stosowana na kilka sposobów. Po pierwsze, można zastosować integralny kolor do betonu przed wylaniem go. Dzięki temu kolor będzie dojrzewał w miarę wysychania betonu. Po drugie, można użyć proszków do barwienia betonu. Ten ostatni jest najlepiej nadaje się do obszarów, gdzie kolor nie zmieni się w czasie. Po trzecie, można dodać własne kolory, jeśli chcesz. Ta metoda wymaga mniej konserwacji.

Polecamy również:  Do czego służy beton architektoniczny?

Wreszcie, kolorowy beton może naśladować różne materiały, takie jak cegła, kostka brukowa i dachówka. Opcje te są stosunkowo niedrogie i kompatybilne z istniejącym betonem. Ponadto, mogą one być stosowane w połączeniu z innymi dekoracyjnymi wykończeniami betonu, takich jak piaskowanie. Mogą one produkować wirujące lub dwutonowe efekty. I mogą nadać betonowi staroświecki charakter. Istnieją jednak pewne wady kolorowego betonu. Należy o nich wiedzieć przed zastosowaniem go w swoim projekcie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz