Podstawy układania betonu dekoracyjnego

Podstawy układania betonu dekoracyjnego

Jeśli chcesz, aby Twój dom wyglądał piękniej i bardziej funkcjonalnie, beton dekoracyjny może być odpowiedzią. Beton dekoracyjny to technika projektowania architektonicznego, która zmienia zwykły beton w bardziej atrakcyjną płytę. Jednak istnieje kilka czynników, które należy rozważyć, gdy zdecydujesz się na ten rodzaj podłogi betonowej zainstalowanej. Ten artykuł wyjaśni niektóre z podstawowych technik i kolorów tego materiału. Powinieneś być w stanie podjąć decyzję o wystroju domu na podstawie dostarczonych informacji.

Opcje kolorystyczne

Podczas układania betonu dekoracyjnego, masz wiele opcji kolorystycznych. Czy szukasz głęboki odcień, który będzie uzupełniać otaczający krajobraz, lub żywy pop koloru, który jest na pewno zwrócić uwagę, istnieje kilka rodzajów kolorów dostępnych. Najbardziej popularne z nich są integralne kolory, które są mieszane do betonu przed wylewaniem zaczyna. Kolory te są dostępne w postaci płynnej lub proszku. Aby znaleźć odpowiedni kolor dla swojego projektu, przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą Ci wybrać idealny kolor dla projektu.

Najbardziej żywe kolory można osiągnąć za pomocą barwników betonowych. Możesz wybierać spośród odcieni czerwonego, żółtego, niebieskiego, fioletowego i pomarańczowego. Chociaż ta opcja nie jest popularna w zastosowaniach zewnętrznych, jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą bardzo szczegółowej grafiki. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że barwniki kolorów będzie prawdopodobnie blaknąć w bezpośrednim świetle słonecznym w czasie, więc może trzeba zastosować uszczelniacz, aby utrzymać kolor.

Beton dekoracyjny ma kilka zalet, w tym jego nieograniczoną paletę, realistyczne wzory i łatwość instalacji. Jest to również doskonały wybór dla przestrzeni publicznych. Gminy coraz częściej stosują kolorowy beton w miejscach publicznych i na chodnikach, ponieważ zapewnia on piękną, trwałą powierzchnię. Może być również stosowany do parkingów, medians, i więcej. Ponieważ jest to materiał naturalny, może trwać przez dziesięciolecia. Możesz wybrać kolor, który odpowiada estetyce i potrzebom obszaru, który chcesz poprawić.

Polecamy również:  Do czego służy beton architektoniczny?

Beton dekoracyjny jest najlepiej zainstalowany przez wykonawcę z doświadczeniem w jego instalacji. Jednak architekci krajobrazu są często zaangażowani w te projekty, więc muszą zrównoważyć swoje oko do projektowania z wymogami trwałości projektu. Niezależnie od tego, czy instalujesz beton dekoracyjny do ustawień przemysłowych lub nieruchomości mieszkalnej, dokładne specyfikacje są niezbędne. Doug Schultz, architekt krajobrazu z Rowe Inc, zaleca dokładne specyfikacje i omawia normy ASTM C979, kombinacje kolorów, metody wykończenia i kwalifikacje wykonawcy.

Koszty

Koszty układania betonu dekoracyjnego. Beton dekoracyjny jest rodzajem betonowej nakładki, która jest bardzo tania w porównaniu z rzeczywistym kamieniem, drewnem, cegłą, lub wyprodukowanym fornirem kamiennym. To również kosztuje mniej niż powłoki pokładu natryskowego dla patio lub basenów. Popularność tego typu betonu jest w dużej mierze ze względu na dostosowanie pozwala na miejscu pracy. Granica może być dodana do ubierania się zwykłą płytę. Możesz wybrać kolor betonu, jak również rodzaj wzoru, który chcesz utworzyć.

Stamped beton może być najmniej kosztowne. To może być stemplowane przypominać cegły, kamień flagowy, szorstki kamień, a nawet podłoga drewniana. Stamped beton kosztuje około 12 dolarów do 18 dolarów za stopę kwadratową i wymaga wykonawcy, aby dodać dodatkowy czas. Niektóre płyty mają również wzór marmuru lub łupka. Te wykończenia mogą dodać do kilkuset dolarów do całkowitego kosztu. Aby uzyskać najbardziej przystępną opcję, rozważ podstawową płytę o jednolitym kolorze i prostym wzorze.

Techniki

Istnieje wiele technik układania betonu dekoracyjnego. Możesz wybrać, aby zrobić to samemu lub zatrudnić wykonawcę, który ma doświadczenie w układaniu tego materiału. W obu przypadkach należy zwracać baczną uwagę na specyfikacje i opis produktu. Beton ma kilka zmiennych, które wpływają na jego wygląd, a niewłaściwe obchodzenie się z betonem może prowadzić do katastrofalnych rezultatów. Ponadto, beton dekoracyjny ma wyższe stawki niż standardowy beton. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co dostajesz się do przed zatrudnieniem wykonawcy.

Polecamy również:  Jak barwiony jest beton

Beton dekoracyjny jest fantastycznym sposobem na poprawę wyglądu swojego domu. Istnieją nieskończone możliwości dla kolorów i faktur, a proces może być wykonany na wiele sposobów. Czytaj dalej, aby poznać niektóre techniki stosowania tych produktów. Oto jak. Beton dekoracyjny to coś więcej niż podjazd. Dowiedz się więcej o możliwościach i zacznij już dziś! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Po poznaniu podstawowych technik, będziesz gotowy do rozpoczęcia planowania nowego projektu.

Jeśli używasz integralnego koloru dla Twojego betonu dekoracyjnego, będziesz chciał wymieszać go przed wylaniem. Możesz kupić integralne kolory w postaci proszku lub płynu do koloru betonu. Upewnij się, aby wymieszać je dobrze, tak że są one równomiernie rozprowadzane. To zapobiega przebarwieniom i plamom. Będziesz potrzebował dwóch mężczyzn, aby podnieść i umieścić większe Creative Images stemple jednocześnie, więc nie trzeć betonu.

Inną popularną techniką układania betonu dekoracyjnego jest stemplowanie. Stemplowanie betonu jest procesem dekoracyjnym, który może dodać pizazz do twojego patio. Beton stemplowany wygląda jak cegła, łupek, dachówka, drewno i więcej. Technika ta nie jest ograniczona do patio, może być również stosowany do istniejących betonowych klocków. Jednakże, minimum dwa cale wysokości jest wymagane dla tej techniki. Najlepszą techniką jest mieszanie mieszanki proszków cementowych.

Konserwacja

Regularna konserwacja jest niezbędna do zachowania pięknego wyglądu betonu dekoracyjnego. Regularne zamiatanie i odkurzanie może pomóc betonowi pozostać czystym przez dłuższy czas. Zamiatanie powierzchni podłogi jest również niezbędne, jeśli planujesz polerować podłogę. Zamiatanie betonu eliminuje ryzyko gromadzenia się kurzu i brudu na powierzchni. Beton dekoracyjny może przetrwać lata, ale dla zachowania jego piękna wymagana jest regularna konserwacja.

Nowa warstwa uszczelniacza powinna być nałożona po pierwszej zimie. Dodanie jasnego uszczelniacza do betonu będzie chronić go przed uszkodzeniem i poprawić jego wygląd. Istnieją dwa główne rodzaje dostępnych uszczelniaczy: o wysokim połysku i matowe. Podczas nakładania nowej warstwy uszczelniacza, należy używać środków czyszczących, które nie niszczą uszczelniacza lub powodują, że staje się on żółty. Ponadto należy unikać używania ostrych narzędzi lub metalowych łopat na powierzchni.

Polecamy również:  Czy beton zimą wolniej twardnieje?

Operacje remodelowania pobudzą popyt na beton dekoracyjny. Właściciele hoteli aktualizują struktury swoich placówek, aby zwiększyć zadowolenie i doświadczenie klientów. Nowy hotel JW Marriot został otwarty w Canberze we wrześniu 2019 r. i zawiera najnowsze akcenty projektowe, takie jak polerowana podłoga betonowa. Beton dekoracyjny będzie nadal zyskiwał na popularności, zwłaszcza w branży hotelarskiej, ponieważ oczekuje się, że rosnące inwestycje będą napędzać rynek. Jest również idealny do stosowania w projektach mieszkaniowych i komercyjnych.

Podczas gdy beton dekoracyjny jest atrakcyjnym materiałem, ma również znaczącą cenę. Koszt betonu dekoracyjnego zależy od wielkości projektu i rodzaju wybranego wykończenia. W porównaniu z innymi rodzajami podłóg, jest niedrogi. Dodatkowo, beton dekoracyjny jest łatwy w utrzymaniu. Regularne zamiatanie i odkurzanie powinno utrzymać podłogę w czystości. Beton dekoracyjny ma również długą żywotność, chociaż w końcu może być konieczna jego wymiana z powodu zużycia lub jeśli zacznie zmieniać swój wygląd.

Właściwa konserwacja obejmuje również uszczelnianie i nakładanie ochronnej powłoki uszczelniającej na powierzchnię. Regularne uszczelnianie betonu dekoracyjnego jest niezbędne, aby zachować jego piękny wygląd i zapobiec degradacji środowiska. Aby ponownie uszczelnić, należy umyć powierzchnię pod ciśnieniem, odczekać co najmniej 24 godziny, a następnie nałożyć warstwę świeżej powłoki. Pamiętaj, aby zachować datowaną dokumentację dla celów gwarancyjnych. Możesz także sprawdzić u producenta betonu wszelkie obowiązujące zdarzenia gwarancyjne.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz