Wykończenie salonu z cegłą

Wykończenie salonu z cegłą

Dodanie tekstury do ceglanej ściany to świetny sposób na ożywienie salonu. Możesz również rozważyć czarną farbę do swojego ceglanego kominka lub ściany. Możesz również stworzyć galerię ścian, aby dodać zainteresowania. Niezależnie od tego, czy wolisz dodać więcej koloru, czy stworzyć nastrojową atmosferę, mamy kilka świetnych pomysłów, które pomogą Ci zacząć. Poniżej przedstawiamy niektóre z naszych ulubionych sposobów na ozdobienie ceglanych ścian.

Dodanie muralu do ceglanej ściany

Dodanie muralu do salonu z ceglanymi ścianami to świetny sposób na nadanie domowi rustykalnego, industrialnego charakteru. Możesz nawet wybrać fototapetę z efektem cegły, która jest o połowę tańsza od prawdziwej, odsłoniętej cegły. Tapety z efektem cegły to świetny sposób na stworzenie podobnego, industrialnego klimatu bez zbędnego zamieszania. Jeśli nie jesteś gotowy, aby zmierzyć się z fototapetą na ścianie z cegły, możesz kupić fałszywą boazerię z cegły i użyć jej jako akcentu. Jest ona łatwa w aplikacji i możesz ją dostosować do swoich upodobań i pokoju.

Po określeniu wielkości fototapety, możesz zacząć ją stosować. Jeśli masz małą ścianę, być może nie będziesz musiał obcinać dodatkowego materiału. W przypadku większych ścian drukuje się wiele długości naklejek i łączy je ze sobą. Upewnij się, że masz dużo czasu na wyschnięcie muralu. Upewnij się, że ściana jest sucha zanim ją zainstalujesz. Możesz również użyć taśmy maskującej do zakrycia małych otworów.

Przed pomalowaniem muralu będziesz musiał wybrać odpowiednią farbę. Niektóre farby są tańsze od innych, więc będziesz musiał zdecydować się na paletę kolorów z wyprzedzeniem. Musisz również zdecydować, czy chcesz wybrać metaliczne słońce, czy bardziej tradycyjną farbę emaliową. Pamiętaj, że różne ściany wymagają różnego przygotowania. Użycie innego rodzaju farby do muralu może również sprawić, że Twój budżet będzie nieco większy.

Polecamy również:  Jak zrobić ścianę z czerwonej cegły krok po kroku w Minecraft

Dodawanie czarnej farby do ceglanego kominka lub ściany

Kiedy rozważasz przemalowanie ceglanego kominka lub ściany w swoim salonie, będziesz chciał rozważyć kolor, który jest najbardziej odpowiedni dla twojej przestrzeni. Wielu właścicieli domów lubi malować nad ceglanym kominkiem jego naturalny kolor, ale to nie jest konieczne. Dobry kolor farby dla kominka z cegły jest węgiel, który jest neutralnym kolorem, który oferuje charakter bez bycia przytłaczającym. Węgiel drzewny może być doskonałym wyborem, ponieważ wydobywa naturalną fakturę cegieł.

Przed malowaniem należy najpierw dokładnie oczyścić kominek z cegieł. Użyj sztywnej szczotki, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i kurz. Jeśli cegła jest już pomalowana, trzeba będzie zeskrobać nagromadzone pozostałości szczotką drucianą. Możesz również użyć podstawowego uniwersalnego roztworu czyszczącego i wody, ale zawsze powinieneś przetestować roztwór na miejscu, aby upewnić się, że nie zaszkodzi on cegle.

Jeśli chcesz nadać swojemu kominkowi z cegły elegancki, nowoczesny wygląd, czarny kolor jest do tego idealny. Będzie wyglądał olśniewająco, a także pomoże ukryć wszelkie niedoskonałości cegły. Możesz również zdecydować się na bogaty zielony kolor, aby nadać kominkowi bardziej żywy wygląd. Możesz sparować ten kolor z odcieniami drewna i neutralnymi meblami, aby uzyskać bogatszy wygląd. Będzie również świetnie wyglądał w kominku z cegły lub ścianie w salonie z cegły.

Dodawanie ściany galeryjnej

Jeśli Twój salon jest pełen ceglanych ścian, stworzenie ściany galeryjnej może być dobrą opcją. Używanie różnorodnych przedmiotów tworzy eklektyczny, ale opływowy, wygląd. Możesz wybrać, aby wyśrodkować każdy kawałek na ścianie, lub wybrać jeden duży kawałek jako punkt centralny galerii. Możesz również użyć jednego elementu, aby zainspirować swoją paletę kolorów. Cokolwiek wybierzesz, będzie to wyglądało świetnie i uzupełni pozostałe elementy wyposażenia.

Najpierw musisz określić rozmiar i układ ściany galerii. Możesz użyć papieru graficznego lub rysunku, który pomoże Ci określić idealny rozmiar dla Twoich dzieł sztuki. Po dokonaniu pomiarów należy przenieść dzieła na ścianę. Możesz też to zrobić, jeśli jesteś niecierpliwy lub po prostu nie masz cierpliwości do mierzenia. Aby uzyskać dokładniejszy wygląd, możesz użyć ogromnego papierowego szablonu. Przyklej ten szablon do ściany i wbij w niego gwoździe. Uważaj jednak, bo papier oderwie się wokół gwoździ.

Polecamy również:  Jakim lakierem zabezpieczyć ściany z czerwonej cegły?

Rozmieszczenie dzieł sztuki jest równie ważne jak sama sztuka. Wybór różnych ramek tworzy rytm i pomaga wyeksponować kolorowe prace. Pamiętaj też, by pomyśleć o podróży wzrokiem i ułożyć dzieła w taki sposób, by prowadziły widza przez galerię. Symetria jest powszechnie przyjemna dla mózgu, więc możesz ją wykorzystać jako wskazówkę. Włącz kolorowe zdjęcia i dzieła sztuki do układu przypominającego kostkę, aby uzyskać zabawny pop koloru.

Dodanie muralu do ceglanego kominka lub ściany

Podczas dekorowania z ceglanym kominkiem, jest kilka rzeczy do rozważenia. Cegła jest neutralnym kolorem i może komponować się z różnymi stylami. Jeśli kominek z cegły jest jasny, to panele z drewna aż do formowania korony na suficie mogą dodać miłą warstwę szczegółów do płaszcza. To również przyciąga wzrok, tworząc wrażenie, że sufit jest wyższy niż w rzeczywistości. Dodatkowo, tworzy fajne tło dla dekoracji.

Przed pomalowaniem kominka z cegły należy koniecznie przygotować przestrzeń. Trzeba dokładnie oczyścić kominek z cegły i przygotować go do przyjęcia nowej farby. Często kominek, który był dobrze utrzymany nie jest dobrym kandydatem do malowania. Będziesz musiał również zdjąć obudowę kominka i poluzować wszelkie śruby. Po wyjęciu ramy kominka należy pomalować otaczającą go cegłę.

Cegła może być pomalowana na dowolny kolor. Oznacza to, że może wyglądać niesamowicie fajnie, gdy zostanie na niej naklejona fototapeta. Świetnie wygląda również z odcieniami drewna, więc możesz wybrać ciemniejszy kolor na ścianie. Podczas gdy czarna farba może być oczywistym wyborem, powinna być używana oszczędnie. Najlepiej używać jej jako ściany akcentującej, aby nadać pomieszczeniu trochę dramatyzmu i dodać rozprysk koloru. Mural jest świetną opcją dla tego typu ściany, ponieważ może zmienić cały wygląd pokoju.

Polecamy również:  Jak wyczyścić ścianę z cegły gipsowej

Dodawanie świateł sznurkowych

Oświetlenie może być ogromną częścią procesu projektowania, a wiszące światła sznurkowe mogą sprawić, że pokój stanie się lub zepsuje. Zanim powiesisz swoje światła, wykonaj obszerne pomiary i naszkicuj pożądany układ. Musisz również rozważyć, jak światła będą używane, ponieważ umieszczenie określi rodzaj łączników i modeli świateł. Oto kilka wskazówek dotyczących wieszania lampek sznurowych:

Jeśli Twoja przestrzeń jest dłuższa niż 10 stóp, możesz chcieć powiesić światła wyżej. Jeśli Twoje ściany są teksturowane, być może będziesz musiał powiesić je wyżej. Podczas wieszania świateł, przewlecz linę drucianą przez górną pętlę każdego światła i zabezpiecz jej koniec metalowym ściągaczem z hakiem i okiem. Upewnij się, że masz wystarczające napięcie po obu stronach liny drucianej, aby uniknąć zwisania. Jeśli chcesz, aby oświetlenie było jeszcze bardziej atrakcyjne, użyj kombinacji różnych typów haków.

Rozważ zawieszenie lampek sznurowych w kształcie gwiazdek. Są one szczególnie atrakcyjne i łatwe w montażu. Rzucają ciepłą białą poświatę i mogą dodać kapryśny element do Twojego otoczenia. Lampki w kształcie gwiazdek są szczególnie dobre na świąteczne okazje. Mogą dodać świątecznego akcentu do każdej przestrzeni. Aby uzyskać bardziej kapryśny efekt, można je przymocować do łóżka na poddaszu. Możesz je również przymocować do deski, robiąc w niej otwory, by ukryć końce.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz