Sposób n stylowy wjazd do garażu pod kątem

Sposób n stylowy wjazd do garażu pod kątem

Jeśli tworzysz nowy podjazd od podstaw, spodziewaj się zapłacić około 100 zł za m2 za prace ziemne (w tym wykopanie, ułożenie membrany i wypełnienie ubitą ziemią). Ważną kwestią jest odprowadzanie wody. Pozwolenie na budowę jest wymagane w przypadku układania nowego podjazdu z nieprzepuszczalnych materiałów, który nie przewiduje żadnego odprowadzania wody deszczowej. W praktyce nie ogranicza to do stosowania wyłącznie produktów przepuszczalnych, pod warunkiem, że zaprojektuje się kontrolowany odpływ (np. z kanałami odwadniającymi prowadzącymi do obszaru trawnika lub dedykowanego kanału ściekowego).

Opcje materiałowe – co zamiast kostki na podjazd

Żwir jest najbardziej ekonomiczną opcją jako nawierzchnia podjazdu, kosztuje zaledwie 30 zł za m2 – a dodatkowo jest szybki i łatwy do ułożenia. “Układanie kruszywa dekoracyjnego wymaga niewielkich umiejętności: wystarczy jedno popołudnie, aby je rozłożyć i wkrótce uzyskasz naturalnie wyglądający, wolny od chwastów podjazd”.

Upewnij się tylko, że zatrzymuje się około 20 mm przed górną częścią obrzeża. Aby zapobiec dalszemu przemieszczaniu się, należy zastosować podłoże na bazie piasku i żwiru o różnym uziarnieniu, aby zapewnić jego osadzenie.” Możesz również rozważyć ułożenie siatki komórkowej, która pomoże zminimalizować ruch.

Polecamy również:  Czy beton zimą wolniej twardnieje?

Asfalt kosztuje około 120zł za m2 w przypadku pojedynczej warstwy, ale najlepiej jest zainstalować dwie warstwy dla większej trwałości. Obecnie dostępne są wersje porowate.

Kostka brukowa jest bardzo popularna i występuje w wersji przepuszczalnej i nieprzepuszczalnej. Ceny zaczynają się od około 160zł  za m2, co obejmuje również montaż. Należy liczyć się z wyższymi cenami za skomplikowane wzory oraz za prawdziwy kamień, a nie beton imitujący kamień.

Przepuszczalny żwir związany żywicą to kolejna opcja, która oferuje równoważną atrakcyjność bez problemów z przemieszczaniem się.

Ciekawy podjazd do garażu

Ze względu na duże połacie nieprzerwanej twardej powierzchni, podjazdy mogą wyglądać nijako, jeśli ich projekt nie jest wystarczająco przemyślany. Oto, jak zwiększyć atrakcyjność podjazdu – sposób na wyjątkowy podjazd do garażu:

Użyj mieszanki produktów do układania nawierzchni. Poszukaj asortymentu zawierającego różne elementy dekoracyjne,  dostępnego w trzech odcieniach szarości, lub stwórz większy kontrast, stosując mieszane materiały – na przykład kamienne kostki brukowe ze żwirowym obrzeżem.
Wyeliminuj proste linie, stosując łukowate obrzeża wyściełające rabaty, meandrującą ścieżkę lub bruk, który rozchodzi się po okręgu, zamiast układać go w ścisłych rzędach.
Dobre nasadzenia złagodzą twarde krawędzie, a także zapewnią drenaż. Jeśli zależy Ci na całorocznym zainteresowaniu przy niewielkiej konserwacji, wybierz krzewy zimozielone.
Ożyw wszystko w nocy dzięki zintegrowanemu oświetleniu. Spłukiwane lampy najazdowe wytrzymają ciężar samochodu, natomiast niskie pachołki dodadzą bardziej rzeźbiarski element. Wybierz produkty z czujnikami ruchu, jeśli chcesz, aby włączały się tylko wtedy, gdy się zbliżasz.

Polecamy również:  Jak połączyć stary beton z nowym

Garaże: dobudowane czy wolnostojące? Wjazd do garażu pod kątem

Włączenie garażu do (lub obok) domu daje łatwy dostęp – przydatne, jeśli chcesz go do domu suszarki, zamrażarki i przechowywania, a nie tylko samochód – i będzie wyglądać opływowy i nieporęczne. Jeśli budujesz bezpieczne fundamenty, daje to również możliwość przekształcenia go w przestrzeń życiową później. Jeśli budujesz garaż na istniejącej nieruchomości, będzie on traktowany jako rozszerzenie w zakresie zasad planowania.

Wolnostojący garaż sprawia, że oświadczenie stylu w swoim własnym prawem, i pozwala na większą, wielofunkcyjną strukturę być zbudowany. Warto rozważyć inne zastosowania garażu na etapie projektowania. Przestrzeń dachową można dobrze wykorzystać jako miejsce odosobnienia dla nastolatków, pokój gościnny, pokój gier lub siłownię.

Koszty różnią się znacznie w zależności od wielkości, materiałów i jakości projektu. Podstawowy garaż betonowy kosztuje od około 10 000 zł  (w zależności od miejsca dostawy). Wolnostojący podwójny garaż zbudowany z cegieł i płytek, aby dopasować się do głównego domu, w międzyczasie, może być 80 000 zł, w tym przygotowanie i prace na miejscu. A co zamiast kostki na podjazd?

Wjazd do garażu pod kątem – jaki garaż?

Wielkość garażu, podjazd betonowy i rodzaj mechanizmu otwierania, który jest najlepszy dla naszego domu, zwykle dyktują ogólny styl drzwi, które możemy mieć. Niektóre style i materiały pasują do konkretnych okoliczności, radzi – na przykład trwałe produkty z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym (GRP) są świetne w obszarach nadmorskich, gdzie słone powietrze może zniszczyć drewno i niektóre metale.

Polecamy również:  Jak obliczyć koszt betonu do wykonania fundamentu

Główne opcje materiałowe to stal galwanizowana, lite drewno i GRP, z których każda ma swoje zalety. Stal jest lekka i niedroga; drewno jest cięższe i droższe, ale naturalnie piękne; natomiast TWS jest dostępny w ogromnej gamie kolorów, ale może blaknąć i nie jest łatwy do recyklingu.

Jeśli chodzi o mechanizm otwierania, wybieraj spośród bram uchylnych, segmentowych (dzielonych poziomo na panele), rolowanych lub z zawiasami bocznymi. “Bramy rolowane są obecnie bardzo popularne, ponieważ w stanie otwartym nie zajmują prawie miejsca wewnątrz garażu i są standardowo zautomatyzowane. Wadą takiego rozwiązania jest to, że jest ono wizualnie proste, podczas gdy brama stalowa lub drewniana może dodać charakteru dzięki przeszkleniom, wzorom reliefów i okuciom.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz