Jak układać beton stemplowany

Jak układać beton stemplowany

Jeśli szukasz, aby dodać atrakcyjne wykończenie do swojego domu, możesz zastanawiać się, jak układać beton stemplowany. Beton stemplowany jest procesem, który wymaga stempla, zanim będzie mógł stwardnieć. Zespół trzech osób będzie musiał stemplować beton przed jego ustawieniem. Oprócz stempla, beton stemplowany musi być również kolorowany przed jego ustawieniem. Proces ten obejmuje ręczne nakładanie utwardzacza koloru, ciecz, która wchłania wodę, i inną warstwę utwardzacza. Można również użyć proszku lub płynu antyadhezyjnego, aby zapobiec przyklejaniu się mat.

Koszt stemplowania betonu

Zapewne zastanawialiście się Państwo nad kosztem stemplowania betonu. Cóż, ten rodzaj betonu może stworzyć piękny i niepowtarzalny design na podjeździe, chodniku lub pokładzie basenu. Stamped beton jest również znany jako teksturowane lub odciśnięte betonu. Przypomina cegłę, dachówkę, kamień lub drewno w kolorze i stylu. Beton stemplowany jest zwykle używany na pokładach basenów, patio i wejścia. Koszt stemplowania betonu jest mniejszy niż autentycznych materiałów. Wystarczy pamiętać, aby przygotować podstawę z zagęszczonego materiału przed przystąpieniem do procesu.

Koszt stemplowania betonu różni się w zależności od projektu. W przeciwieństwie do kostki brukowej, która jest droższa w instalacji, beton stemplowy jest znacznie tańszy. Ponieważ kostka brukowa nie może być zainstalowana przez właściciela domu, wykonawcy mają większe szanse na zaoferowanie konkurencyjnych cen. Koszt stemplowania betonu może być tak niski, jak 8 dolarów za stopę kwadratową, a koszt zależy od rodzaju wzoru i jego zastosowania. Instalacja betonu stemplowego zazwyczaj wymaga mniej profesjonalnych usług, co sprawia, że koszt betonu stemplowego jest mniejszy niż kostki brukowej.

Polecamy również:  Beton modyfikowany polimerami

Czy chcesz zwykły, kwadratowy, lub pół koła patio, beton stemplowany może stworzyć charakterystyczny wygląd. Koszt stemplowania betonu jest znacznie zmniejszona, jeśli wybrać jeden kolor i używać go tylko do granic. Różne wzory mogą być tłoczone w betonie, a wykonawca betonu może piłą wyciąć wzór, zastosować skórę tekstury i wyciąć rowki i stawów kontrolnych do produkcji bardziej spersonalizowanego wyglądu.

Techniki stemplowania betonu

Użycie środków antyadhezyjnych, takich jak kwas lub piasek, na świeżym betonie pozwala uzyskać wyraziste tekstury. Nie należy jednak traktować tego kroku lekko – zdobycie doświadczenia wymaga czasu. Musisz przestrzegać wszystkich instrukcji bezpieczeństwa, w tym podnoszenia betonu podczas stemplowania za pomocą narzędzia do stemplowania betonu, więc pamiętaj, aby przeczytać je dokładnie przed rozpoczęciem. Ponadto, nie należy stąpać na świeżo stemplowany beton! Wskazane jest, aby pozwolić mu leczyć się przez co najmniej 24 godziny, zanim będzie można go używać do lekkiego ruchu. Po okresie utwardzania, można usunąć kurz i resztki materiałów z powierzchni. Można również zastosować uszczelniacz w celu ochrony betonu, zwiększając jego kolor i ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Polecamy również:  Jak układa się beton architektoniczny?

W przypadku dużych powierzchni użyj pasm i obrzeży, aby rozbić plamy. Użyj kolorów uzupełniających, aby ukryć fugi kontrolne i zmniejszyć różnice kolorystyczne. Do pokrycia dużych powierzchni można również użyć narzędzi do stemplowania Creative Images. Ich użycie wymaga jednoczesnego podniesienia stempli przez dwóch mężczyzn. Używanie ich powinno być przećwiczone na macie przed rozpoczęciem projektu. W ten sposób będziesz miał lepsze wyobrażenie o tym, jak to wygląda po procesie stemplowania.

Konserwacja betonu stemplowanego

Beton stemplowany wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji, aby zachować piękno jego kolorów. Uszczelnienie jest również konieczne, aby chronić beton przed cyklami zamrażania i rozmrażania. Uszczelnienie powinno być wykonywane co najmniej co dwa do trzech lat. Dekoracyjny beton stemplowany powinny być uszczelnione z uszczelniaczem jakości przez eksperta branży. Jeśli uszczelniacz nie jest stosowany prawidłowo, to może ostatecznie zużywają się lub tracą swój połysk. Oto kilka wskazówek, jak dbać o stamped betonu.

W przeciwieństwie do innych uroczych kawałków architektury, beton stemplowany jest długotrwała inwestycja. Chociaż nie jest tak drogi jak inne uroki, ma większą atrakcyjność i wymaga odpowiedniej konserwacji. Regularna konserwacja utrzyma Twój dom wyglądający świetnie przez wiele lat. Beton stemplowany może trwać dziesiątki lat, gdy jest właściwie pielęgnowany. Pierwszym krokiem w dbaniu o stemplowany beton jest zapewnienie, że jest lekko suchy i plastyczny przed stemplowaniem. Następnie, upewnij się, że jest równa w głębokości na całym obszarze utwardzonym.

Polecamy również:  Beton polimerowy i jego zastosowania

Podczas instalacji, profesjonalista powinien uszczelnić powierzchnię. Po uszczelnieniu należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię, aby nie przerosły jej chwasty. Następnie należy powtarzać ten proces tak często, jak to możliwe. Stamped beton jest bardzo trwały, i nie trzeba będzie ponownie uszczelnić powierzchnię co roku. Proces ten zajmie mniej czasu niż proces usuwania betonowego podjazdu. Profesjonalny instalator zapewni również niezbędne materiały.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz