Jak zrobić bloczki żużlowe krok po kroku

Jak zrobić bloczki żużlowe krok po kroku

Jeśli jesteś nowicjuszem w sztuce budowania z pustaków żużlowych, możesz nie znać kroków do wykonania ściany żużlowej. Istnieje kilka ważnych kroków, które należy wykonać, aby zapewnić, że ściana z pustaków żużlowych jest zbudowana prawidłowo. Kroki te zostały przedstawione w poniższym artykule – Informacja ta jest wynikiem badań specjalistów serwisu, którzy są liderami w swojej dziedzinie Webera. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o stopach fundamentowych dla ścian z pustaków żużlowych, projektowaniu podniesionej grządki ogrodowej z użyciem pustaków żużlowych oraz o tym, jak wykonać ścianę z tych materiałów budowlanych.

Koszt palety bloków żużlowych

Jeśli chodzi o cenę bloków żużlowych, średnia cena palety wynosi od 108 do 540 dolarów. W zależności od jakości materiału i jego trwałości, koszt jednego bloku może wynosić od 1 do 5 dolarów. Paleta zawiera 80 bloków żużlowych. Koszt dostawy palety może uruchomić w dowolnym miejscu od 50 dolarów do 200 dolarów i istnieją również pewne dodatkowe opłaty związane z projektem.

Jedną z najlepszych opcji dla kosztów palety bloków żużlowych jest zakup ich w lokalnym sklepie budowlanym. Home Depot jest zaufanym sprzedawcą artykułów budowlanych, oferującym wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach. Chociaż bloki żużlowe sprzedawane w Home Depot nie są najwyższej jakości, są w rozsądnej cenie w porównaniu z innymi markami. Jeśli budujesz projekt na większą skalę, możesz chcieć kupić paletę w hurtowni, aby uzyskać większe oszczędności.

Zarówno Home Depot, jak i Lowes sprzedają palety 96-blokowe. Mają one wymiary 40 na 48 cali. Inne sklepy z artykułami murarskimi używają palet o wymiarach 48 na 48 cali. Każda paleta zawiera około 90 bloków. Paleta może ważyć do 50 funtów, w zależności od wielkości bloków. Opakowanie nie dodaje dużo wagi. Należy jednak zawsze sprawdzić, czy otrzymujemy bloczki o odpowiednim rozmiarze do danego projektu.

Średni koszt palety bloków żużlowych wynosi od 115 do 225 dolarów. Jedna paleta zawiera 70-90 bloków żużlowych. Wielkość palety zależy również od rodzaju materiału. Cegły są zwykle droższe niż bloki żużlowe, więc upewnij się, że robisz swoje badania przed wyborem producenta. Może Cię zaskoczyć, że cena palety pustaków żużlowych różni się w zależności od sklepu.

Polecamy również:  Jaka jest odporność ogniowa bloków krzemionkowych do stosowania w grzejnikach?

Paleta pustaków żużlowych może przetrwać nawet 50 lat, co jest imponujące w przypadku projektu typu “zrób to sam”. Jeśli jednak budujesz większą konstrukcję, bloki betonowe są najlepszym rozwiązaniem. Są one mocniejsze i tańsze niż żużel, a będą trwać przez dziesięciolecia. Nie ma różnic w materiałach, z których wykonane są bloki żużlowe, ale wydatek jest wyższy. Jeśli planujesz budowę dużej konstrukcji, warto wydać dodatkowe pieniądze, aby praca przebiegła jak najsprawniej.

Stopy pod ścianę z bloczków żużlowych

Stopy pod dom lub ścianę z bloczków żużlowych to konstrukcja bazowa, która podtrzymuje bloczki, a ściana z bloczków żużlowych nie jest wyjątkiem. Betonowe stopy powinny być przygotowane poprzez położenie na nich warstwy zaprawy. Pierwsza warstwa powinna być wykonana z 3/4-calowej zaprawy i rozprowadzona na powierzchni wystarczająco dużej, aby wspierać trzy lub cztery bloki żużlowe. Bloki żużlowe powinny być zakotwiczone do stopy za pomocą prętów zbrojeniowych. Pręt zbrojeniowy powinien być włożony do pustego rdzenia każdego bloku. Gdy bloki są już na miejscu, można użyć kielni, aby przymocować bloki żużlowe do zaprawy.

Stopy fundamentowe dla domu z bloczków żużlowych powinny być mniej więcej od dwóch do trzech razy większe od szerokości ściany. Aby zapobiec osiadaniu, stopy powinny wystawać poza ścianę z jednej strony o co najmniej dwa cale. Stopy mogą być poszerzone lub pogłębione, aby sprostać linii mrozu. Szerokość i głębokość stóp powinna być mniej więcej dwa razy większa od szerokości bloczków, a ich szerokość musi wynosić co najmniej sześć do dziewięciu cali.

Po przygotowaniu stóp fundamentowych nadszedł czas na wylanie betonu. W tym celu należy wlać beton do wykopu pod stopę, wypełniając go do poziomu siedmiu cali. Jeśli ściana ma zakręt, to umieść pomiędzy bloczkami trzy ósme cala (0,9 cm) przekładki ze sklejki. Jeśli budujesz prostą ścianę, będziesz chciał umieścić pręty zbrojeniowe co cztery do pięciu stóp. Jeden pręt na blok pomoże w utrzymaniu ciężaru i zapewni stabilność.

Do podtrzymania ściany niezbędny będzie również fundament. Stopa fundamentowa rozkłada ciężar ściany nośnej na glebę znajdującą się pod nią. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej wytrzymała ściana, tym szersza musi być stopa fundamentowa. Należy również pamiętać o tym, aby nie zatykać obszaru stóp potencjalnym przesiąkaniem wody. Jeśli nie jest to możliwe, lokalne przepisy budowlane wymagają zainstalowania drenażu z dala od obszaru stóp.

Polecamy również:  Jak zrobić zaprawę do bloczków gazobetonowych

Problemy zdrowotne związane ze ścianami z pustaków żużlowych

Jeśli mieszkasz w domu ze ścianami z pustaków żużlowych, powinieneś wiedzieć, że są one podatne na szereg problemów zdrowotnych. Na przykład nadmierna wilgoć może prowadzić do wykwitów, czyli białych łusek gromadzących się na ścianach blokowych. Problemy te mogą spowodować poważne szkody w domu, nawet jeśli są niewielkie. Osuszacz powietrza może pomóc w rozwiązaniu tego problemu, podczas malowania lub uszczelniania ścian. Jeśli jednak wilgoć jest stałym problemem, powinieneś używać urządzenia bezterminowo. Ważne jest, aby przestrzegać wskazówek producenta i zapoznać się z zasadami jego użytkowania, aby uniknąć zagrożenia dla zdrowia.

Jeśli ściany nie są uszczelnione, bloki żużlowe mogą działać jako przewód dla radonu. Gaz ten jest bezwonny i występuje naturalnie w glebie na różnych poziomach. Dlatego gleba w pobliżu Twojego domu może zawierać wyższe poziomy radonu niż gleba na zewnątrz. Ponieważ radon tak szybko rozprasza się na zewnątrz, stężenie tego gazu w powietrzu w Twoim domu może powodować raka płuc. W związku z tym ważne jest uszczelnienie domu i podjęcie środków zapobiegawczych w celu ograniczenia narażenia na radon.

Możesz również zapobiec rozwojowi pleśni poprzez dokładne czyszczenie ścian domu. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi czyszczenia powierzchni ścian. Kilka produktów, takich jak ocet lub nadtlenek wodoru, może powstrzymać rozwój pleśni. Można również zastosować pleśń-inhibiting farby lub uszczelniacz, ale należy pamiętać, aby dokładnie przeczytać etykietę. Bloki żużlowe są tańsze niż cementowe, ale są równie solidne i trwałe.

Innym problemem zdrowotnym związanym z blokami żużlowymi jest wymywanie toksycznych materiałów. Budowniczy, który używa bloków, mógł użyć popiołu lotnego, aby uczynić je lżejszymi i zaoszczędzić pieniądze. Materiał z recyklingu mógł pozostać uśpiony w glebie, narażając ją na kontakt z metalami ciężkimi. Jeśli się tym martwisz, zawsze możesz przetestować glebę wokół swojego domu, aby dowiedzieć się, czy ma ona jakiekolwiek ślady popiołu lotnego lub toksyn.

Projektowanie podniesionej grządki

Aby zbudować podniesioną grządkę z bloku żużlowego, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zmierzenie obszaru, na którym zasadzisz swój ogród. Pomoże to zaplanować budżet na materiały i oszacować czas potrzebny do ukończenia projektu. Przed zakupem jakichkolwiek materiałów, sprawdź dwukrotnie swoje obliczenia. Następnie usuń z tego obszaru wszelką trawę. Użyj czarnego plastiku lub gazety, aby ułożyć warstwę pod spodem. Następnie można umieścić na nim bloki żużlowe.

Polecamy również:  Obliczanie grubości bloków ceramicznych

Budując podwyższoną grządkę ogrodową z pustaków żużlowych, należy wziąć pod uwagę rozmiar pustaków i innych materiałów, które mogą być potrzebne. Może być również potrzebna farba, ziemia lub nasiona. Koszt tych materiałów będzie zależał od wielkości grządki. Trzeba będzie rozważyć, jak szerokie i długie musi być łóżko, aby pomieścić pożądaną ilość materiału roślinnego. Dodatkowo, powinno być wystarczająco szerokie, aby zapewnić łatwy dostęp ze wszystkich stron. Nie należy umieszczać stopni na glebie, ponieważ mogą one powodować zagęszczenie.

Umieść bloki żużlowe tak, aby otwory były skierowane do góry. Dzięki temu ziemia w doniczkach pozostanie w ogrodzie i uzyskamy dodatkową przestrzeń do sadzenia. Następnie wypełnij pionowe otwory ziemią, aby stworzyć indywidualne przestrzenie ogrodowe. Posadź zioła i rośliny inwazyjne w tych przestrzeniach. Te bloki żużlowe pomogą twoim roślinom rosnąć i kwitnąć. Dodadzą również wartość estetyczną do Twojego ogrodu. Jednym z największych błędów popełnianych przez ludzi podczas projektowania podniesionej grządki jest sadzenie roślin, które nie otrzymują wystarczającej ilości słońca.

Po rozłożeniu podniesionej grządki ogrodowej następnym krokiem jest dodanie warstwy kompostu lub materii organicznej na wierzchu. Kompost lub substancje organiczne będą stopniowo mieszać się z glebą znajdującą się poniżej. Użycie robaków, które pomogą w połączeniu kompostu z glebą, pomoże stworzyć bogatą, zdrową i żyzną glebę. Możesz również uprawiać głębiej ukorzenione warzywa w podniesionych łóżkach. Podwyższona grządka jest doskonałą opcją dla ogrodnictwa ponieważ pozwala na uprawę bardziej zróżnicowanych warzyw.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz