Jak wzmocnić wygląd zewnętrzny starej czerwonej cegły

Jak wzmocnić wygląd zewnętrzny starej czerwonej cegły

Niezależnie od tego, czy Twój dom ma łuk do wewnątrz, czy jest popękany po bokach, wzmocnienie starej, czerwonej cegły na zewnątrz może być trudnym zadaniem. Jeśli próbowałeś różnych metod bez powodzenia, możesz odwołać się do tego artykułu, aby Ci pomóc. Zawiera on kilka technik wzmocnienia starej czerwonej cegły na zewnątrz, w tym Concrete caulking, Simpson’s Heli-Tie i mycia ciśnieniowego. W tym artykule omówimy niektóre z tych technik.

Wygięcie do wewnątrz

Starszy dom z czerwonej cegły ma problem z wygięciem do wewnątrz. Historycznie rzecz biorąc, ściany z cegły były sztywniejsze w narożnikach i bardziej miękkie w środku. W takim przypadku stężenie ściany pionowymi belkami stalowymi nie jest rozwiązaniem. Ceglana ściana będzie się nadal wyginać i pękać pomiędzy pionowymi stężeniami. Na szczęście istnieje kilka prostych metod wzmocnienia starego domu z czerwonej cegły – Sekcja jest owocem starań specjalistów serwisu UroBeauty.

Zakres problemu określi najlepszy sposób działania. Na przykład, jeśli ściana z cegły ma mniej niż 2 cale wygięcia do wewnątrz, narożniki są często ścięte, a złącza odciążające dodane w celu ustabilizowania ściany. Poważniejsze ruchy mogą być rozwiązane za pomocą stalowych kanałów, które obejmują prowadzenie stalowego wspornika pomiędzy legarami podłogowymi a stopą fundamentową. Można również dodać do ściany paski z włókna węglowego, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i odporność.

Polecamy również:  Jak chronić czerwoną cegłę przed wodą

Betonowanie

Być może słyszałeś, że repointing starego budynku z czerwonej cegły wymaga użycia betonowego uszczelnienia. Chociaż procedura ta jest zazwyczaj konieczna, może mieć również wiele innych korzyści. Użycie odpowiedniej techniki zapewni, że Twoja praca będzie trwała. Na przykład, metoda John Machnicki obejmuje grabienie stawów czyste do głębokości około jednego cala. Zwraca on szczególną uwagę na to, by nie naruszyć twardej ognistej skóry cegły, która chroni jej stosunkowo miękki rdzeń.

Dostępne są różne rodzaje masy uszczelniającej do betonu. Niektóre z nich nadają się do zewnętrznych okien i drzwi, podczas gdy inne są bardziej odpowiednie dla ścian murowanych. Na przykład kauczuk butylowy nadaje się do pokryć dachowych, choć materiał ten jest bardzo lepki i trudny do nałożenia. Jeśli szukasz bardziej trwałego rozwiązania do wypełnienia pęknięć w murze, poszukaj uszczelniacza na bazie silikonu.

Simpson’s Heli-Tie

Aby zakotwić mur i ustabilizować fasady budynków, należy zainstalować spiralny łącznik ścienny Simpson’s Heli-Tie. Ta opaska ze stali nierdzewnej jest wiercona w uprzednio wywierconym otworze pilotażowym i pogłębiana do 1/2″ poniżej powierzchni. W przypadku nowych konstrukcji, należy osadzić klamrę Heli-Tie w spoinie zaprawy murarskiej. Opaska ścienna ma większą wytrzymałość na skręcanie niż inne rodzaje łączników murarskich i wytrzymuje obciążenia rozciągające.

Polecamy również:  Jak sprawdzić jakość cegły

Myjka ciśnieniowa

Jednym ze sposobów, aby stary dom z czerwonej cegły wyglądał jak nowy, jest zastosowanie myjki ciśnieniowej. Myjka ciśnieniowa to niedrogi sposób na wyczyszczenie zewnętrznej części domu. Może pomóc w wielu sprawach, w tym w usuwaniu trudnych plam i brudu z cegły. Istnieją jednak pewne środki ostrożności, które należy podjąć przed użyciem myjki ciśnieniowej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo obsługiwać myjkę ciśnieniową. Będziesz zadowolony!

Używając myjki ciśnieniowej, musisz zrozumieć, że starsze cegły nie są tak trwałe jak nowsze materiały budowlane. Zastosowanie zbyt dużego ciśnienia może uszkodzić cegłę lub spowodować uszkodzenie wody wewnątrz budynku. Używaj odpowiedniego ciśnienia, aby chronić swój dom i cegłę. W większości przypadków, 800 PSI jest wystarczające do czyszczenia. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego ciśnienia potrzebujesz, możesz wynająć myjkę ciśnieniową do tej pracy.

Tradycyjna zaprawa wapienna

Jeśli planujesz odnowić swój stary dom z czerwonej cegły lub firmę, możesz wzmocnić go za pomocą tradycyjnej repointingu zaprawy wapiennej. Proces ten jest stosunkowo prosty, ale wymaga cierpliwości i umiejętności, aby zakończyć go prawidłowo. Unikaj stosowania nowoczesnej zaprawy cementowej, ponieważ zatrzymuje ona wilgoć, co może prowadzić do zawilgocenia struktury budynku. Do spoinowania cegieł zaleca się stosowanie zaprawy wapiennej, ponieważ zapewnia ona lepszą ochronę przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Polecamy również:  Jak spoinować cegłę gipsową przy użyciu zaprawy szlifowanej, betonowej lub wapiennej

Tradycyjna zaprawa wapienna nie jest substytutem cementu i z czasem może ulec osłabieniu. Przed nałożeniem na cegłę należy pozwolić wapnu na pełne uwodnienie. Należy pozwolić mu długo schnąć w określonych warunkach otoczenia. Po wyschnięciu należy chronić je przed słońcem, deszczem i wiatrem, aby nie uszkodzić zaprawy, zanim zdąży ona stwardnieć.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz