Jak odnowić starą ścianę z cegły od zewnątrz

Jak odnowić starą ścianę z cegły od zewnątrz

Jeśli chcesz odnowić stary mur z cegły od zewnątrz, oto co musisz wiedzieć. Niekompatybilne zaprawy spowodują nieodwracalne uszkodzenia zabytkowych murów. Używaj szczotki drucianej, unikaj mieszania cementu z zaprawą, noś respirator i rękawice robocze. Dłuta są narzędziami w kształcie klina, które można kupić w Internecie lub w niektórych sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Użyj ich do przecięcia zaprawy. Następnie należy zwilżyć pustą przestrzeń w cegle, aby ułatwić przyleganie nowej zaprawy.

Niekompatybilne zaprawy mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia zabytkowych murów

Jeśli Twój zabytkowy mur jest w złym stanie, powinieneś użyć tradycyjnej zaprawy. Tradycyjne zaprawy pozwalają zabytkowym murom oddychać i poruszać się. Choć mogą być nieestetyczne, nie stwarzają dodatkowych problemów. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój zabytkowy mur potrzebuje nowej zaprawy, przeczytaj te wskazówki, aby określić, czy nadszedł czas na zmianę obecnej zaprawy. Upewnij się również, że Twoja stara zaprawa nie jest niekompatybilna z zabytkowym murem.

Kiedy repointingujesz zabytkowy budynek, musisz wziąć pod uwagę rozmiar i konsystencję cegły. Cegły używane do repointingu powinny pasować do sąsiadujących historycznych murów pod względem koloru i spójności. W przeciwnym razie wprowadzamy do budynku zupełnie nową warstwę zaprawy. Ponadto, nowa zaprawa musi pasować do zaprawy historycznej lub ryzykujesz spowodowanie nieodwracalnych szkód. Niekompatybilne zaprawy mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia zabytkowego muru.

Polecamy również:  Ile trwa budowa domu? Czyli jak zaplanować etapy budowy domu z głową!

Betonowa szpachlówka wypełnia pęknięcia i zadrapania

Ceglana ściana może wyglądać nieestetycznie, ale można ją szybko i łatwo naprawić za pomocą kilku prostych kroków. Pęknięcia i odpryski można naprawić za pomocą produktów do naprawy pęknięć, takich jak Simpson Strong-Tie. Nałóż go na popękaną powierzchnię i pozwól mu nasiąknąć przez kilka minut przed szlifowaniem. W razie potrzeby nałóż kolejną warstwę, aby wypełnić niskie miejsca. Pozwól produktowi zastygnąć przez co najmniej 20 minut przed zeskrobaniem go szpachlą lub skrobaczką do farby.

Kiedy używasz betonowego uszczelniacza do naprawy starej ściany z cegły, upewnij się, że jest to uszczelniacz nadający się do malowania. 100% silikonowa uszczelka nie nadaje się do malowania. Z tego powodu, można kupić barwione silikonowe caulk, który jest specjalnie zaprojektowany do uszczelniania wokół drzwi i okien. Wybierz kolor, który pasuje do cegły, a następnie użyj uszczelniacza nadającego się do malowania.

Technika niemieckiej mazi

Technikę niemieckiej mazi można wykorzystać do odnowienia starej ściany z cegły od zewnątrz. Przed nałożeniem nowej zaprawy należy przygotować powierzchnię cegły poprzez usunięcie brudu i zanieczyszczeń. Ważne jest również dokładne wyczyszczenie jej za pomocą szczotki o sztywnym włosiu. Dzięki temu ewentualne plamy z twardej wody nie wpłyną na przyczepność zaprawy.

Polecamy również:  Jaką temperaturę może wytrzymać cegła ogniotrwała?

Za pomocą niemieckiej techniki mazania możesz odnowić starą ścianę z cegły od zewnątrz, bez konieczności jej wymiany. Chociaż możesz zdecydować się na fugę do płytek, wielu projektantów i profesjonalistów zaleca użycie zaprawy, aby zapewnić mocniejsze połączenie między cegłami i zaprawą. Mieszając zaprawę samodzielnie, pamiętaj o zastosowaniu odpowiednich proporcji cementu i piasku. Kiedy będziesz nakładał zaprawę, pamiętaj o odpowiednim wymieszaniu mieszanki i starannym odmierzeniu jej ilości.

Technika myjki ciśnieniowej

Jedną z najprostszych technik poprawy wyglądu starej ściany z cegły jest użycie myjki ciśnieniowej. Technika ta wykorzystuje ciśnienie wody do usuwania brudu i zanieczyszczeń oraz trudnych do usunięcia plam. Ciśnienie wody używane do czyszczenia ściany powinno być oparte na psi. Aby zwiększyć ciśnienie wody, przykryj dyszę węża swoim kciukiem. Następnie przyłóż gąbkę do ściany.

Zacznij od sprawdzenia spoin ceglanych na tydzień przed myciem ciśnieniowym. Napraw popękaną lub uszkodzoną cegłę używając świeżej zaprawy i pozostawiając ją do stwardnienia na 7 dni przed użyciem myjki ciśnieniowej. Po zakończeniu mycia zamieść luźne zanieczyszczenia i przykryj plandeką miejsca, które są szczególnie wrażliwe. Powtórz tę procedurę kilka razy, aż do rozjaśnienia koloru ceglanej ściany. Czyszczenie jest zakończone, gdy nie pozostają żadne zabrudzenia.

Malowanie fugi na nowy kolor

Malarze mogą użyć kwasu szikimowego do rozjaśnienia ciemnej zaprawy. Kwas ten jest łagodny i nie należy go długo pozostawiać na kamieniu lub cegle. Po usunięciu kwasu należy użyć farby do fug, aby przywrócić kolor fug. Specjalny rodzaj farby jest przeznaczony do stosowania na cegle i kamieniu. Farba przywróci kolor fug, dzięki czemu będą one wyglądały jak zupełnie nowe.

Polecamy również:  Jak zrobić zaprawę do cegły klinkierowej

Typowy kolor farby do fug waha się od jasnego do ciemnego, ale jasny odcień zacznie wyglądać czyściej niż ciemny. Po wyschnięciu podkładu i farby, pomaluj fugę na nowy kolor. Jeśli chcesz ukryć niektóre plamy lub plamy, użyj koloru, który kontrastuje z kolorem ściany. Najlepszym sposobem na malowanie fug jest pędzel z pianki, który jest tak szeroki jak fuga. Nałóż niewielkie ilości farby na fugę długimi pociągnięciami i pozwól jej dokładnie wyschnąć. Jeśli zauważysz plamy lub zacieki na fugach, być może trzeba będzie nałożyć drugą warstwę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz