Jak zrobić czerwoną cegłę krok po kroku

Jak zrobić czerwoną cegłę krok po kroku

Zanim zaczniesz układać cegły, musisz usunąć wszelkie rury i wypełnić wykopy piaskiem. Używając zagęszczarki, możesz osadzić cegły równo z powierzchnią kamienia. Zmierz każdą cegłę, zaczynając od środka. Następnie zmierz dwie sąsiadujące ze sobą cegły B i C. Gdy już będziesz miał dobry pomiar, narysuj drugą linię, pół cala poniżej pierwszej.

Układanie surowych cegieł

Przed układaniem surowych cegieł należy koniecznie sprawdzić proporcje gliny i piasku w glebie. Proporcja ta powinna wynosić co najmniej trzydzieści procent. Aby sprawdzić proporcje, wymieszaj 10 łyżeczek ziemi z jedną szklanką czystej wody. Pojawią się w niej dwie warstwy czystej gliny, jedna nad drugą. Wielkość każdej warstwy określi proporcje gliny do piasku w cegle. Następnie użyj drewnianych desek i gwoździ, aby stworzyć formy cegieł. Rozmiar cegły to 14″ na dziesięć cali i cztery cale wysokości.

Kiedy masz już formę, możesz zacząć robić cegły. Proces ten jest podobny do formowania gruntu, ale jest bardziej dokładny. Następnie cegły są ugniatane, aż osiągną jednolitą sztywność. Aby cegła miała jednolity kolor i fakturę, trzeba wykonać trzy etapy murowania. Po pierwsze, należy przygotować glebę. Należy upewnić się, że gleba jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli gleba jest wilgotna, cegły będą zbyt kruche. W przypadku budowy domu zaleca się przygotowanie gleby z mieszaniną pięciu do dziesięciu procent wody.

Następnie należy wysuszyć surowe cegły. Jest to ważny etap, ponieważ surowe cegły mają tendencję do wchłaniania dużej ilości wody. Jeśli cegły nie zostaną odpowiednio wysuszone, mogą ulec zniekształceniu. Aby tego uniknąć, należy wyłożyć je na kilka dni na słońcu lub przykrytych stojakach. Po tym czasie należy je odwrócić i pozwolić wyschnąć ich spodom. Proces ten może trwać do dwóch dni.

Polecamy również:  Jak przeciąć czerwoną cegłę na pół

Układanie szyn prowadzących

Aby wykonać chodnik z czerwonej cegły, trzeba mieć granicę dla chodnika. Możesz wykonać tymczasowe szyny prowadzące 1×4, które utrzymają cegły w miejscu. Można też użyć stałego obramowania z cegieł obróconych na końcach. Ta metoda, zwana “sailor course”, jest lepsza od metody tymczasowej, ponieważ cegły mogą być zakopane wystarczająco głęboko, by zapewnić dodatkowe wsparcie.

Przed układaniem cegieł trzeba użyć piasku murarskiego, który można znaleźć w pyle kamiennym. Piasek należy ciasno upakować w szczelinach. Upewnij się, że piasek jest o około cal głębszy niż wierzch cegły. Niech piasek osiądzie na tydzień. Odświeżaj piasek w razie potrzeby. Można również usunąć prowadnice i ustawić obrzeża ogrodowe na równi z górą cegły.

Aby ułożyć drugą warstwę cegieł, należy nałożyć cienką warstwę zaprawy na pierwszą warstwę. Zaprawę należy kielnią rozprowadzić, aż cegła będzie równa. Po zakończeniu pierwszej warstwy cegieł można kontynuować układanie kolejnych, aż ściana osiągnie pożądaną wysokość. Aby mieć pewność, że ściany są równe, należy użyć poziomicy.

Układanie wzoru w jodełkę

Jeśli chcesz ułożyć wzór w jodełkę na swoim podjeździe z czerwonej cegły, być może zastanawiasz się, jak to zrobić. Na szczęście istnieje wiele dostępnych opcji dla tego eleganckiego wzoru. Nie musisz używać czerwonych cegieł – każdy prostokątny bruk może być ułożony we wzór w jodełkę, a Ty możesz zainstalować wzór pod kątem 90 stopni. Zanim zaczniesz, możesz zebrać zdjęcia pożądanego wzoru i wykorzystać je jako inspirację.

Zanim zaczniesz układać wzór w jodełkę na podłodze z czerwonej cegły, musisz zmierzyć odległość od ściany do arkusza cegły oraz odległość w dół arkuszy cegieł. Następnie trzeba będzie kupić kilka worków zaprawy i wymieszać je razem przed dodaniem wody. Upewnij się, że kupisz fugę dopasowaną kolorystycznie, ponieważ może być trudno wymieszać inny odcień, jeśli chodzi o podłogę. Nadmiar fug jest również świetną opcją, ponieważ ukrywa błędy w rozmieszczeniu i sprawia, że podłoga jest bardziej miękka i wygodna.

Polecamy również:  Jak zaimpregnować mur z cegły

Wzór jodełki można stworzyć poprzez cięcie kamieni w różne kształty. Wzór w jodełkę zazwyczaj składa się z kawałków kamienia oddalonych od siebie o 90 stopni. Użycie kąta 90 stopni zmniejszy liczbę cięć, więc musisz użyć co najmniej czterech bloków. W ten sposób nie będziesz musiał używać tyle zaprawy, ile byłoby potrzebne, gdybyś budował kwadratowe lub prostokątne patio. Ukośny wzór jodełki będzie wymagał podstawy i linii bazowej, która rozciąga się na dwa cale. Do tego wzoru można użyć kostki 50 mm, ale jest to również dobra opcja dla mniejszych powierzchni.

Jeśli chciałbyś zainstalować wzór cegły w jodełkę, będziesz musiał wyrównać narożniki każdej cegły, aby stworzyć wzór. Kiedy zaczniesz układać cegły, upewnij się, że linia na rogach jest rozciągnięta. Jeśli nie jest idealnie wyłożona, będziesz musiał zmienić położenie cegieł. Kiedy już ułożysz wszystkie cegły we wzorze, będziesz chciał zakończyć miejsce poprzez szlifowanie powierzchni.

Pomaluj czerwoną cegłę

Istnieje wiele różnych sposobów na pomalowanie czerwonej cegły. Do miejsc ogniowych można użyć farby żaroodpornej, natomiast cegły zewnętrzne można pomalować 100% akrylową farbą lateksową lub elastomerową. Dobrym wyborem zarówno dla cegieł wewnętrznych jak i zewnętrznych jest Sherwin-Williams SuperPaint, akrylowa farba lateksowa, która oddycha. Możesz również zdecydować się na użycie uszczelniacza, aby chronić swoją nową czerwoną cegłę.

Przed rozpoczęciem malowania pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu cegły. Dzięki temu farba będzie lepiej przylegać do powierzchni. Do malowania możesz użyć wałka lub gąbki. Upewnij się, że zaprawę pozostawisz nietkniętą. Po nałożeniu podkładu możesz przystąpić do malowania. Pomaluj pierwszą warstwę czerwonej cegły, a następnie powtórz proces z drugą warstwą. Jest to najtrudniejszy etap całego procesu.

Polecamy również:  Jak zrobić ceglane sklepienie łukowe

Przed rozpoczęciem należy upewnić się, że cegła jest czysta i wolna od wszelkich innych zanieczyszczeń. W przeciwnym razie farba nie będzie przylegać do powierzchni. Spróbuj przetestować palcem niewielką plamę, aby upewnić się, że cegła jest czysta. Jeśli cegła nie jest czysta, być może trzeba będzie powtórzyć cały proces. Kiedy farba wyschnie, cegła będzie znacznie łatwiejsza do pracy. A przy zachowaniu tej samej cierpliwości i staranności można mieć czerwoną cegłę, która wygląda wspaniale.

Przed rozpoczęciem malowania należy naprawić wszelkie uszkodzone cegły lub zaprawę. Naprawy powinny być ukryte z zewnątrz. Czerwone cegły cieszą się złą sławą ze względu na oczywiste naprawy, ale farba może je całkowicie ukryć. Jeśli martwisz się, że naprawy są widoczne, zatrudnij murarza, aby je naprawić. Jeśli nie czujesz się komfortowo stosując bejcę samodzielnie, zatrudnij kogoś innego, aby zrobił to za Ciebie. Gdy cegła wyschnie, jesteś gotowy do malowania.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz