Jak pokroić czerwoną cegłę w plastry

Jak pokroić czerwoną cegłę w plastry

Jeśli próbujesz pociąć czerwoną cegłę na plastry, być może zastanawiasz się, jak to zrobić. Jeśli nie masz piły stołowej, możesz ją kupić za mniej niż 100 dolarów. Korzystanie z murarskiej piły stołowej jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ znacznie łatwiej jest przeciąć cegłę niż inne narzędzia. Przed rozpoczęciem, upewnij się, aby zebrać swoje narzędzia. Potrzebne będą: tarcza diamentowa, dłuto, pilnik do kamienia i piła murarska.

Brzeszczot diamentowy

Jeśli masz dużą ścianę z czerwonej cegły, możesz chcieć ją pociąć na plastry, aby stworzyć projekt. Użycie tarczy diamentowej jest jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić ze względu na dokładność i łatwość użycia. Brzeszczot ten ułatwia również cięcie cegły i eliminuje stres związany z młotkowaniem i dłutowaniem. Użycie tarczy diamentowej ze szlifierką kątową jest najbardziej efektywną opcją cięcia czerwonej cegły, a narzędzia te można znaleźć w wielu sklepach.

Do cięcia czerwonej cegły należy używać piły z ostrzem o kącie około 60 stopni. Należy również umieścić cegły na miękkiej powierzchni, np – Odkrycie jest efektem wszechstronnej analizy zespołu portalu <a href="https://” alt=””>. na podsypce piaskowej, aby osłabić uderzenia młotka. Do cięcia używaj zimnego dłuta, ponieważ uderzenie cegły prosto lub z pełnym zamachem spowoduje jej przedwczesne rozszczepienie. Upewnij się, że zmieniasz kąt nachylenia dłuta podczas wykonywania cięć. Dzięki temu wokół cegły pozostanie rowek o głębokości 1/16 cala.

Polecamy również:  Jak zrobić cegłę ogniotrwałą krok po kroku

Dłuto

Użycie dłuta do przecięcia czerwonej cegły na pół to zabawny projekt majsterkowania. Dłuta są przydatne do wielu zadań, w tym do cięcia chodników i konstrukcji nośnych. Są niedrogie i trwałe, a cięcie jednej na plastry nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dłuta są zimne i mogą wykonywać szorstkie cięcia, ale piła elektryczna jest lepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz uzyskać czyste, precyzyjne cięcie. Użycie zbyt dużej siły lub cięcie poza linią cięcia może spowodować, że więcej cegieł zostanie rozbitych niż zamierzałeś.

Najpierw należy przygotować narzędzia. Najlepiej sprawdzi się dłuto murarskie z szerokim ostrzem, o szerokości ok. 3 cali. Jeśli masz młotek, możesz go również użyć do wykonania precyzyjnych cięć. Do zaznaczania linii cięcia przyda się również taśma miernicza. Również młotek do cegieł ułatwi cięcie cegieł. Należy również przygotować miejsce pracy, kładąc dywan lub wykładzinę, aby można było rozłożyć cegłę przed rozpoczęciem cięcia.

Pilnik do kamienia

W murarstwie czasem trzeba pociąć czerwoną cegłę na plastry. Dobrym narzędziem do tego zadania jest pilnik do kamienia. Narzędzie to ma ostrą, ząbkowaną krawędź, która przecina cegłę, nie tworząc żadnych nierówności. Pilnik do kamienia jest prostym narzędziem, które jest używane przez wiele osób, ale możesz uznać go za pomocny, jeśli jesteś nowicjuszem. Niezależnie od poziomu doświadczenia, ten przewodnik dostarczy Ci niezbędnych narzędzi i technik do cięcia czerwonej cegły na plastry.

Polecamy również:  Jak wyczyścić ścianę z cegły gipsowej

Aby rozpocząć cięcie cegły, zaznacz na niej ołówkiem pożądany kształt i rozmiar. Podczas cięcia cegły może być konieczne wykonanie cięcia w kształcie litery L lub cięcia po łuku. Niezależnie od kształtu, należy zachować jak największą precyzję. Jeśli tniesz grubszy materiał, być może będziesz musiał zrobić oznaczenia na tylnej stronie cegły, aby upewnić się, że nie wyłamiesz przypadkowo kawałka.

Używanie murarskiej piły stołowej

Aby użyć murarskiej piły stołowej do cięcia cegły w plastrach, należy najpierw zaznaczyć pożądane miejsce. Ołówkiem lub młotkiem zaznaczamy linię w poprzek cegły. Następnie należy wywiercić otwory w odległości nie większej niż ćwierć cala od siebie. Jeśli używasz wiertarki z młotkiem, będziesz musiał mocno naciskać na wiertło, jednocześnie je wykręcając. Pamiętaj o odkurzeniu otworów, aby uniknąć pyłu z cegły.

Używając ręcznego sprzętu, należy wiedzieć, jakie materiały należy ciąć. Piła stołowa do muru z ostrzami o diamentowej końcówce pozwoli na cięcie cegieł ognioodpornych i zwykłych. Istnieją również specjalne brzeszczoty do cięcia cegieł i spoin zaprawy. Przed cięciem należy zważyć każdą cegłę. Pozwoli to zminimalizować ewentualne błędy. Po określeniu wielkości cegieł, które trzeba przyciąć, można zamocować na pile brzeszczot murarski.

Polecamy również:  Jak fugować cegłę klinkierową

Cegły cięte drutem

Cegły cięte drutem są produkowane poprzez przepchnięcie dużego bloku materiału ceglanego przez matrycę. Następnie duże narzędzia tnące kroją cegłę na plastry. Cegły te wyglądają na bardzo wykończone. Proces wycinania drutem obciąża materiał ceglany. Ciepło i wypalanie wzmacniają cząsteczki gliny w cegłach. Następnie cegły są pozostawiane do wyschnięcia. Rozstępy w cegle nadają jej wykończony wygląd.

Kolejną zaletą metody wycinania drutem jest to, że wymaga ona mniej czasu na wykonanie każdej cegły. Z typowego bloku gliny po wycięciu i utwardzeniu powstaje od sześciu do dziewięciu cegieł. W procesie produkcji cegieł bierze udział pięcioosobowy zespół. Dwie osoby ładują materiał ceglany do leja. Trzecia osoba dodaje do mieszanki wodę. Na koniec piąta osoba wpycha materiał do komory formującej i wtłacza go na stół do cięcia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz