Gdzie przechowywać bloczki betonowe

Gdzie przechowywać bloczki betonowe

Właściwe przechowywanie bloków betonowych jest niezbędne. Bloczki betonowe muszą być przechowywane pod przykryciem z dala od ekstremalnych warunków pogodowych. Najlepiej przechowywać je w pasach nie większych niż 2 paczki, aby zapobiec pogorszeniu jakości spowodowanemu długą ekspozycją. Bloki betonowe muszą być również przechowywane w bezpiecznym miejscu, z dala od ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Podczas gdy bloki betonowe są wiązane razem, pojedyncze bloki mogą wypadać z opakowań. Nie zaleca się ręcznego przenoszenia bloków, chyba że jest to niezbędne ze względów bezpieczeństwa. Więcej informacji można znaleźć w arkuszu informacyjnym HSE Construction Information Sheet 37.

Bloki betonowe pełne

Jeśli chodzi o przechowywanie bloków betonowych pełnych, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Jednym z nich jest sposób, w jaki będą one wykorzystywane. Jakie właściwości chcesz podkreślić? Różne rodzaje bloków najlepiej nadają się do różnych celów. Niektóre są lepsze w izolacji akustycznej i termicznej, podczas gdy inne wymagają większego wzmocnienia. Ważne jest również, aby pamiętać o kosztach przy podejmowaniu decyzji, które bloki kupić.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie kosztów transportu Bloczków Betonowych jest przechowywanie ich w piwnicy lub garażu. Wskazane jest, aby przechowywać je w chłodnym, suchym miejscu z dala od elementów. Jeśli się zamoczą, mogą ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu. Dlatego też powinny być przechowywane na płaskiej powierzchni. Można również użyć plastikowego pojemnika, aby zapobiec uszkodzeniu przez wilgoć. Następne pytanie brzmi: gdzie przechowywać pełne bloki betonowe.

Polecamy również:  Jak zrobić formę do bloku betonowego krok po kroku

Jeśli chodzi o przechowywanie, bloki betonowe najlepiej przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Z czasem stwardnieją, dzięki czemu staną się mocniejszym fundamentem. Jeśli używasz ich do projektu, który będzie wymagał dużej ilości betonu, dobrym pomysłem jest przechowywanie ich tam, gdzie nie będą mokre. To pomoże Ci zaoszczędzić miejsce i utrzymać je w suchości, gdy nie są w użyciu. Ponadto, ułatwi to ich obsługę.

Stojaki do utwardzania

Stojaki do utwardzania bloków betonowych to ważne wyposażenie do produkcji gotowych produktów. Piece są zaprojektowane tak, aby pomieścić znaczną liczbę stojaków do utwardzania. Stojaki są ładowane do pieca za pomocą systemu dźwigowego. Następnie stojaki mogą być przenoszone z pieca do maszyny rozładowującej stojaki. Piec jest wyposażony w suwnicę, która transportuje regały do i z regałów do suszenia.

Te regały suszarnicze są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach i są uniwersalnym rozwiązaniem dla produkcji na dużą skalę. W razie potrzeby można je rozbudowywać modułowo. Wykonane są z ocynkowanych ogniowo profili stalowych i są dostępne z izolowanymi bramami automatycznymi. Te regały do utwardzania są idealne dla zakładów produkujących beton o dużej objętości, które często wymagają dużej ilości gotowego produktu. Są one dostępne w różnych kolorach i mogą być dostosowane do każdego projektu.

Polecamy również:  Jak ciąć bloczki betonowe

Komory utwardzania muszą być odpowiednio zaizolowane, aby utrzymać stały poziom wilgotności. Poziom wilgotności w komorze powinien wynosić około 0,8 stopnia Celsjusza poniżej temperatury nasycenia. Poziom wilgotności wewnątrz komory utwardzania wynosi około 95%, a kapiąca woda powoduje przebarwienia na produktach. Kałuże mogą tworzyć się również na podłodze. Dlatego ważne jest, aby wybrać regał, który posiada system recyrkulacji powietrza, aby utrzymać jednolite warunki klimatyczne wewnątrz komory.

Przechowywanie na zewnątrz

Jeśli masz plac budowy lub jesteś właścicielem firmy zajmującej się kształtowaniem krajobrazu, możesz rozważyć wykorzystanie zewnętrznego przechowywania bloków betonowych. Wiele z tych bloków jest układanych jeden na drugim, aby stworzyć większą wysokość. Niestety, może to spowodować ich upadek lub przesunięcie, gdy materiały, z którymi są przechowywane, są zbyt ciężkie. Jeśli nie masz odpowiedniej metody podnoszenia bloków, możesz być w niebezpieczeństwie obrażeń podczas pracy. Na szczęście istnieje kilka sposobów na bezpieczne przechowywanie bloków betonowych na zewnątrz.

Bloki betonowe występują w dwóch głównych kategoriach, pełne i puste. Podczas gdy wszystkie bloki betonowe są stałe, nie wszystkie są, są one nadal bardziej trwałe niż ich puste odpowiedniki. Mogą być używane do fundamentów, ścian oporowych, schodów, kominków i ścian ogrodowych. Chociaż są one zazwyczaj cięższe, solidne bloki betonowe są bardziej przystępne niż puste. Jeśli rozważasz użycie betonowych bloków do przechowywania, powinieneś rozważyć uzyskanie kilku różnych rodzajów, abyś mógł znaleźć odpowiednie dla swojego domu.

Polecamy również:  Obliczanie grubości bloków ceramicznych

Aby uczynić swoje miejsce do przechowywania na zewnątrz wspaniałym miejscem, musisz zacząć od przygotowania gruntu. Upewnij się, że obszar jest równy i suchy. Przed ułożeniem betonowych bloków należy usunąć wszelkie trawy lub rośliny znajdujące się pod nimi. Następnie trzeba zagęścić glebę pod blokami z ręcznym ubijakiem. Na koniec należy ułożyć pod bloczkami podłoże żwirowe, aby nie uległy one wymywaniu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz