Zalety i wady gazowych bloków krzemionkowych

Zalety i wady gazowych bloków krzemionkowych

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze rodzaju materiału ogrodzeniowego do wykorzystania, istnieje wiele różnych czynników, które należy rozważyć. Niektóre czynniki do rozważenia to koszt i przyjazność dla środowiska bloków krzemianowych. Inne ważne względy obejmują długowieczność i koszt gazowych bloków silikatowych. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj materiału ogrodzeniowego chcesz, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o zaletach i wadach bloków silikatowych gazu. Zalety bloczków gazowo-silikatowych przeważają nad ich wadami.

Wady gazowych bloczków silikatowych

Chociaż gazowe bloczki silikatowe mają wiele zalet, mają też wady. Na przykład, nie są tak mocne i trwałe jak inne materiały. Jednak niska cena sprawia, że są one przystępną opcją do budowy ogrodzeń. Bloczki gazowo-silikatowe są również świetne do izolowanych domów i innych konstrukcji. Istnieje wiele innych zalet stosowania bloczków krzemianowych w budowie ogrodzeń, w tym ich trwałość i przystępna cena.

Główną zaletą gazowych bloczków silikatowych jest to, że świetnie nadają się do budowy każdego rodzaju ścian. Mają bardzo niską przewodność cieplną. Mogą być wystawione na działanie płomienia przez trzy godziny. To zazwyczaj wystarcza, aby odstraszyć ogień. Jeśli jednak planujesz pozostawić swoje bloki gazowo-krzemianowe na zewnątrz przez dłuższy czas, mogą zacząć się kurczyć. Te skurcze mogą sprawić, że będą bardziej podatne na zginanie i pękanie. Dlatego należy chronić bloczki gazowo-silikatowe przed wilgocią i ciepłem, aby zapobiec temu problemowi.

Bloczki gazowo-silikatowe nie są tak gęste wewnątrz jak beton. W związku z tym należy się z nimi obchodzić ostrożnie, ponieważ nawet lekkie uderzenie może je rozszczepić i spowodować pęknięcia. Dla dodatkowej trwałości zaleca się stosowanie pasa żelbetowego z bloczkami gazowo-silikatowymi. Nie nadają się one do budynków wielopiętrowych i mogą pękać przy uderzeniach. Dlatego jeśli planujesz wykorzystać bloczki gazowo-silikatowe jako ogrodzenie, wybierz inne materiały.

Chociaż bloczki gazowo-krzemianowe mają wiele zalet, istnieje kilka wad ich stosowania. Chociaż bloczki gazowo-silikatowe są mniej trwałe niż cegły, są od nich tańsze. Przewyższają też swoje analogi pod względem kosztów i wydajności cieplnej. Musisz jednak uważać, aby nie używać ich w narażonych obszarach w zimnej porze roku. Tak więc, musisz rozważyć zalety i wady stosowania bloków silikatowych gazu w budowie ogrodzenia.

Dekoracyjne bloczki gazowo-silikatowe mają kilka zalet. Bloczki dekoracyjne posiadają specjalne właściwości estetyczne, w tym różnorodność materiałów. Mogą imitować drewno, metal i inne materiały. Są też łatwiejsze w montażu niż ogrodzenia murowane i mogą być montowane przez nowicjuszy. Bloki te wykonane są z cementu, wapna i proszku aluminiowego. Mają porowatą strukturę, która pozwala na przepuszczanie powietrza. Są więc bardzo wytrzymałe i mogą być stosowane w określonych miejscach bez konieczności ich wymiany.

Polecamy również:  Jak układać papę na blokach betonowych

Koszty bloczków gazowo-silikatowych

Gazowo-silikatowy to komórkowy sztuczny kamień produkowany w technologii autoklawowej, który charakteryzuje się średnią wytrzymałością i wydajnością. Ten rodzaj kamienia posiada liczne pęcherzyki wypełnione gazem, których średnica wynosi od jednego do trzech milimetrów. Jego gęstość wynosi 300-800 kg/m3, a wytrzymałość na ściskanie 1,1-5,4 MPa. Ceny krzemianu gazowego są jednak wyższe niż innych rodzajów kamieni, co w dużej mierze wynika z wielkości pęcherzyków.

Ze względu na porowatą strukturę bloczków gazokrzemianowych, ich żywotność jest niższa niż betonu. Wymagają jednak obowiązkowego zbrojenia w pierwszym rzędzie i co czwartym. W związku z tym muszą być odpowiednio wykończone w miejscach o dużej wilgotności. Ponieważ bloczki gazowo-silikatowe są podatne na wchłanianie wilgoci, należy je stosować na ogrodzeniach lub elewacjach, które są narażone na dużą wilgotność. Koszt bloczków gazowo-silikatowych będzie się różnił w zależności od rodzaju zastosowania.

Istnieją dwa rodzaje gazowych bloczków silikatowych: przegroda i przegroda. Oba mają te same ogólne cechy, ale bloczki przegrodowe są lżejsze i łatwiejsze w obsłudze. Stosuje się je zazwyczaj do wykańczania działek i ochrony silikatu gazowego przed siłami zewnętrznymi. W zależności od zastosowania, bloczki gazokrzemianowe są dostępne w różnych grubościach. Jeśli szukasz niedrogiej, solidnej ściany z gazokrzemianu lub ogrodzenia, rozważ typ B. Jego maksymalna grubość wynosi około 20 centymetrów.

Bloczki gazokrzemianowe mają funkcję termicznego blokowania i prowadzenia. W przeciwieństwie do zwykłego betonu, bloczki gazowo-silikatowe nie potrzebują roztworu kleju do montażu. Jako podstawę dla bloczków gazowo-silikatowych stosuje się gazobeton. W tym rodzaju cementu występuje zwiększone zapotrzebowanie na wapno. Proszek aluminiowy reaguje z hydratem tlenku wapnia i tworzy pęcherzyki gazu podczas procesu produkcji. Pęcherzyki gazu pomagają w prawidłowym wiązaniu cementu.

Gazowe bloczki silikatowe są powszechnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym jako materiał barierowy dla ścian. Zapewniają one dobrą izolację termiczną i są lekkie. Są również bardzo trwałe. Gęstość bloczków gazowo-silikatowych określa ich zakres. Bloczki o niskiej gęstości są idealne do ścian, natomiast bloczki o wyższej gęstości są najlepsze do ogrodzeń i innych konstrukcji, które muszą wytrzymać ciężar. W budownictwie mieszkaniowym bloczki gazowo-silikatowe są wykorzystywane do budowy ścian, garaży i budynków biurowych. Doskonale radzą sobie również z przenoszeniem znacznych obciążeń, dlatego też są powszechnie stosowane w budynkach, w których muszą wytrzymać dużą ilość ciepła i zimna.

Polecamy również:  Izolacja akustyczna bloków krzemionkowych

Przyjazność bloczków gazowo-silikatowych dla środowiska

Jedną z najlepszych rzeczy w stosowaniu bloczków gazowo-silikatowych do ogrodzeń jest to, że są one niezwykle lekkie. Waga bloczka gazowo-silikatowego wynosi od 488 do 500 kg na metr sześcienny. Podczas gdy cegły są znacznie cięższe, materiał ten ma prawie taką samą wartość izolacji cieplnej jak bloczki gazowo-silikatowe. Bloczki te spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa pożarowego i są przyjazne dla środowiska. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak mogą one pomóc Twojemu ogrodzeniu, czytaj dalej.

Jako jeden z najlżejszych i najcieplejszych materiałów budowlanych, bloczki gazowo-silikatowe są łatwe do układania. Jeden m2 bloczków gazowo-silikatowych kosztuje około połowę mniej niż ta sama powierzchnia zwykłych cegieł. Można je również produkować w skomplikowanych kształtach geometrycznych. Najczęściej stosuje się je w budownictwie mieszkaniowym o niskiej zabudowie. Jednak pomieszczenia z cegły gazowo-silikatowej można łączyć z innymi projektami budowlanymi. Oznacza to, że można wykorzystać bloczki gazowo-silikatowe do budowy ogrodzenia bez konieczności użycia betonu lub drewna.

Bloczki gazowo-silikatowe są również bardzo skuteczne w pochłanianiu dźwięku. Oferują one również większe właściwości dźwiękoszczelne niż mur z cegły. W rzeczywistości bloczki gazowo-krzemianowe mogą pochłaniać około 50 dB dźwięku, czyli o wiele więcej niż mur z cegły. Materiał ten jest dziesięciokrotnie lepszy od cegieł w zakresie pochłaniania dźwięku i płomieni. Ekologiczność gazowych bloczków silikatowych do ogrodzenia będzie dla Państwa dużym atutem.

Kolejną zaletą gazowych bloczków silikatowych do ogrodzeń jest ich niewielka waga. Bloczek gazowo-silikatowy waży 5 razy mniej niż beton, dzięki czemu budowa jest szybsza i łatwiejsza. Zmniejsza to również konieczność transportu materiałów budowlanych. Wewnętrzne mikropory muru z gazokrzemianu zapewniają dobrą izolację cieplną i akustyczną, pozwalając na stworzenie komfortowego mikroklimatu wewnątrz pomieszczeń. Dodatkowo bloczki gazowo-silikatowe są wysoce odporne na ogień, dlatego są najlepszą opcją dla ścian ogrodzeniowych.

Kolejną zaletą bloczków gazowo-silikatowych jest ich uniwersalność. Są łatwe w kształtowaniu i montażu, można je wykonać w praktycznie dowolnym kształcie. Ze względu na dużą gęstość krzemianu gazowego, bloczki można łatwo formować, aby dopasować je do istniejących norm budowlanych i rozmiarów cegieł. Ze względu na ich małą gęstość, obliczenie dokładnej ilości bloczków potrzebnych do budowy ogrodzenia jest łatwe bez pomocy specjalnych programów lub usług architekta. Jeden bloczek gazowo-silikatowy jest mniej więcej wielkości cegły i waży około 0,036 metra sześciennego.

Polecamy również:  Jak maskować bloki betonowe

Trwałość bloczków gazowo-silikatowych

Jeśli szukają Państwo trwałego materiału na ogrodzenie, gazowo-silikatowy jest najlepszym wyborem. Wykonany z materiałów nieszkodliwych, gazokrzemian jest materiałem bardzo uniwersalnym i może być wykorzystywany do budowy budynków o wysokości do dwóch pięter. Jednak w przeciwieństwie do gazokrzemianu, keramzytobeton nie jest całkowicie wolny od wad. Ze względu na budowę na pióro i wpust bloczki gazokrzemianowe mogą mieć duże różnice w wymiarach i dopuszczać drobne pęknięcia.

Centrum Aeroblock XELLA to niemiecka firma, której część produkcji odbywa się w Rosji. Produkty XELLA są znane z niemieckiej jakości. Firma ta ma kilka kierunków działalności, w tym wydobycie surowców i ich obróbkę. EuroAeroBeton, kolejna firma specjalizująca się w blokach krzemianowych gazu, korzysta z nowoczesnych linii produkcyjnych i używa do swoich produktów wiodących światowych marek. Aby uzyskać najwyższą jakość gazowych bloków silikatowych, wybierz zakład silikatowy Kostroma.

Najczęściej bloczki gazowo-silikatowe na ogrodzenia stosuje się w domach wiejskich i budynkach prywatnych. Bloczki te idealnie nadają się na ogrodzenia, ponieważ można je łatwo zepchnąć i sprasować. Oprócz tego, że są lekkie, nie ważą wiele. Oprócz wytrzymałości i trwałości, gazowe bloki silikatowe do ogrodzeń oferują również atrakcyjną estetykę. Materiał ten jest doskonałym wyborem dla Twoich potrzeb w zakresie ogrodzeń. Znacznik ceny na tych blokach może być nieco wyższy, ale pozwoli Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu.

Inną zaletą korzystania z dekoracyjnego gazobetonu jest to, że może być stosowany do ochrony prywatnych domów i dziedzińców. Bloki te mogą być również instalowane samodzielnie, choć trzeba będzie upewnić się, że ustawiono solidny fundament i zapewniono dobrą ochronę przed deszczem. Dekoracyjne bloki gazobetonowe mają niższy ciężar właściwy niż ogrodzenia z cegły i kamienia, co czyni je bardzo dobrym wyborem dla każdego ustawienia. Zmniejszają również izolację akustyczną i cieplną oraz wymagają mniejszego fundamentu niż ogrodzenia z kamienia lub cegły.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz