Jaki agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego wybrać?

Jaki agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego wybrać?

Agregat prądotwórczy jest to urządzenie, którego zadanie polega na samodzielnym wytwarzaniu energii elektrycznej. Sprzęt ten przyda się do każdego domu jednorodzinnego, ponieważ skutecznie ratuje wtedy, gdy zabraknie energii elektrycznej. Dlatego inwestycja w tego typu urządzenie będzie strzałem w dziesiątkę, szczególnie przy dzisiejszych anomaliach pogodowych. Dowiedz się zatem, jaki agregat prądotwórczy będzie najlepszy do domu jednorodzinnego – Informacje zostały wyszukane przez zespół portalu https://poradnikseowca.pl.

Agregat prądotwórczy do domu rodzinnego, czyli na jakie najważniejsze parametry należy zwrócić uwagę przy tej inwestycji?

Osoby, które pragną zainwestować w doby agregat prądotwórczy, powinny zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Liczy się przede wszystkim moc agregatu, fazy i napięcia, rodzaj zasilania i wiele innych kwestii.

Polecamy również:  Przygotowanie ścian do malowania - praktyczny poradnik

Agregat prądotwórczy do domu rodzinnego, czyli jaką moc wybrać?

Jednym z ważniejszych parametrów przy zakupie agregatu prądotwórczego jest moc. Pamiętaj o tym, że musi ona być dostosowana do urządzeń, które będą do niego podłączone. Zatem podstawą w tym przypadku jest to, aby moc agregatu była większa niż ta, którą mają wszystkie sprzęty, które będą korzystały z jego zasilania.

Jaki agregat prądotwórczy wybrać, jednofazowy czy trójfazowy?

Na rynku znajdziesz agregaty jednofazowe i trójfazowe. Pierwsze są przeznaczone do mniejszych domów. W tym przypadku agregat prądotwórczy jednofazowy będzie z pewnością wystarczającym rozwiązaniem. Jednakże trzeba tutaj zwrócić uwagę na moc generatora. Z kolei agregaty prądotwórcze trójfazowe przeznaczone są do większych lokalizacji, w których znajdują się dwa napięcia, a mianowicie: fazowe 230V i międzyfazowe 400V. Tutaj jednak trzeba spełnić jeden ważny warunek. W Twoim domu musi być właściwa instalacja. Taki generator przeznaczony jest do zasilania dużych sprzętów takich jak na przykład indukcyjna płyta kuchenna.

Agregat prądotwórczy do domu rodzinnego, czyli jaki rodzaj zasilania wybrać?

W przypadku generatorów prądu dostępne są urządzenia z trzema silnikami: benzynowym, z silnikiem diesla i na gaz płynny. Pierwszy może być z silnikiem dwusuwowym lub czterosuwowym. Jednakże najczęściej na rynku występują opcje z silnikiem czterosuwowym. Z kolei agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Taka inwestycja zagwarantuje Ci znacznie mniejsze spalanie, a więc większe oszczędności. Natomiast agregat prądotwórczy na gaz płynny wyróżnia się tym, że spala najwięcej paliwa. Jednakże ze względu na cenę gazu są dużą tańsze, jeśli chodzi o użytkowanie.

Polecamy również:  Winda towarowa wynajem – rozwiązanie dla efektywnego transportu w magazynie

Cichy agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego

Dobrym rozwiązaniem może być też tak zwany cichy agregat do domu jednorodzinnego. Takie generatory mają dźwiękoszczelną obudowę bądź też system antywibracyjny. Dzięki temu zapewnisz sobie produkt, który sprawdzi się podczas braku elektryczności, a jego działanie nie będzie uciążliwe dla domowników.

Jaką moc wybrać do swojego domu, jeśli chodzi o agregat prądotwórczy?

Przed inwestycją w ten produkt przygotuj listę urządzeń, które będą podłączone do generatora. Następnie spisz moc tych urządzeń z tabliczki znamionowej. W dalszych krokach musisz te moce do siebie dodać, a otrzymaną liczbę pomnożyć przez współczynnik 1,2. Jest to potrzebne do uwzględnienia dodatkowej mocy potrzebnej do uruchomienia urządzenia. Pamiętaj o tym, że odbiorniki indukcyjne mają minimum 3-krotnie większe zapotrzebowanie od mocy znamionowej sprzętu, dlatego ten aspekt także trzeba uwzględnić.

Agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego cena

Cena agregatu prądotwórczego zależy w dużej mierze od producenta i półki cenowej. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ceny generatorów mieszczą się w zakresie od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Dlatego wszystko zależy od tego, czego oczekujesz i jak budżet na zakup tego sprzętu przeznaczasz.

Polecamy również:  Sporządź kosztorys przed budową domu - cenne porady ekspertów

Jak należy przechowywać agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy należy odpowiednio przechowywać. Pamiętaj o tym, że najlepiej taką instalację powinna przygotować osoba, która się na tym zna, czyli elektryk. Szczególne znaczenie ma agregat prądotwórczy z automatyką. W tym przypadku podłączenie musi być zgodne z przepisami dotyczącymi zasilania rezerwowego. Co więcej, należy też uwzględnić podłączenie do sieci energetycznej. Dlatego jest potrzebna pomoc fachowca. Specjalista zajmie się zabezpieczeniem generatora, a także przeprowadzi optymalną konfigurację obwodów. W przypadku tego układu najistotniejszym elementem jest przełącznik, który będzie odpowiadał za przełączanie zasilania z sieciowego na to z agregatora.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz