Jaka farba jest najlepsza do malowania płyt styropianowych?

Jaka farba jest najlepsza do malowania płyt styropianowych?

Jeśli zastanawiasz się, jakiej farby użyć do malowania płyt styropianowych, nie możesz się pomylić z farbą akrylową lub wodną. Farba olejna, emalia lub farba w aerozolu stopi piankę, więc najlepiej trzymać się farby akrylowej lub wodnej. Te rodzaje farb będą dobrze pokrywać biały kolor. Oto kilka innych wskazówek dotyczących malowania styropianu.

Sargent Art Acrylic Paint

Sargent Art Acrylic Paint to doskonały wybór do malowania styropianu ze względu na żywe kolory i wodoodporne wykończenie. Farba ta nadaje się do malowania prawie każdej powierzchni i może być czyszczona wodą z mydłem przed wyschnięciem. Jest zgodna z normą ASTM D 4236 i jest jedyną marką farby, która jest na bazie wody i nie zawiera kwasów. Oto jak go używać:

Polecamy również:  Jaka jest różnica między styropianem podłogowym a elewacyjnym?

Farby akrylowe Sargent Art znajdują się w wysokiej jakości butelkach, które dobrze wytrzymują kilka zastosowań. Posiadają łatwe do nalewania zakrętki typu flip-top, dzięki czemu można łatwo nalać farbę w dowolne miejsce. W przeciwieństwie do wielu innych marek, te farby są trwałe po wyschnięciu. Oni również nie będzie chip lub crack. Wreszcie, Sargent Art Acrylic Paint jest nietoksyczny i wodoodporny po wyschnięciu.

Krylon Short Cuts Paint

Jeśli jesteś na rynku farby w sprayu do malowania styropianu, Krylon Short Cuts Paint jest właściwym produktem dla Ciebie. Dostępna w różnych kolorach i wykończeniach, farba ta charakteryzuje się szybkim czasem schnięcia i wysokim połyskiem. Możesz rozpylić jedną warstwę Krylon Short Cuts Paint przed ukończeniem reszty projektu. Farba występuje w mniejszych puszkach aerozolowych, które łatwiej jest trzymać podczas malowania.

Polecamy również:  Jak uszczelnić styropian za pomocą opryskiwacza aerozolowego

Nakładając farbę na styropian, pamiętaj o lekkim jej przeszlifowaniu, aby zapewnić jej odpowiednią przyczepność i gładkie wykończenie. Nakładając farbę, ćwicz najpierw na ścinkach, aby uniknąć błędów. Nakładaj również cienkie warstwy farby, aby uniknąć pęknięć i umożliwić szybsze schnięcie farby. Po wyschnięciu farby nałóż drugą warstwę, aby pokryć pierwotny obszar.

Krylon

Kiedy malujesz styropian, zawsze powinieneś używać podkładu. Pomoże on farbie przylegać do powierzchni i zapewni wierne dopasowanie koloru. System farb Krylon zawiera piankowy uszczelniacz o nazwie Smooth Finish. Produkt ten może być stosowany do powierzchni za pomocą pędzla lub noża do palet. Pamiętaj, aby nałożyć go na wszystkie powierzchnie obiektu styropianowego, aby zapewnić gładkie wykończenie.

Polecamy również:  Jaki styropian wybrać do ogrzewania starego domu?

Po wybraniu farby należy ją dokładnie wymieszać w pojemniku. Stosując farbę Krylon do styropianu, pamiętaj, aby używać jej z podkładem i farbą na bazie wody. Farba Krylon jest najlepsza do malowania styropianu ze względu na niską absorpcję wody i odporność na rozpuszczalniki. Po nałożeniu farby na styropian, jej wyschnięcie zajmie od dziesięciu do dwudziestu minut.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz