Jak zmyć cement z ubrań

Jak zmyć cement z ubrań

Być może zastanawiasz się jak pozbyć się plam z mokrego cementu na ubraniach. W tym artykule omówimy najczęstsze metody zmywania mokrego cementu. Użyj soku z cytryny, odrobiny octu, szmatek i papieru ściernego, aby usunąć plamy z ubrań. Możesz również potrzebować rękawiczek, aby chronić swoje ręce przed plamą. Postępuj zgodnie z tymi metodami, a będziesz miał czyste ubrania w krótkim czasie.

Używanie soku z cytryny

Jeśli szukasz zmyć betonową plamę z ubrania, będziesz chciał użyć soku z cytryny. Sok z cytryny jest substancją silnie kwaśną, ale jest również bezpieczny do stosowania na podłogach drewnianych i płytkach. Możesz rozcieńczyć sok z cytryny z wodą i zastosować go z miękką szmatką, aby usunąć plamę. Pamiętaj, aby potem dokładnie spłukać, ponieważ sok z cytryny jest kwaśny i może uszkodzić płytki i fugi, jeśli zastosujesz go zbyt szybko.

Kwas w soku z cytryny jest wystarczająco silny, by zniszczyć cement na ubraniach, ale może też wpłynąć na tkaninę i kolor ubrań. Użyj łagodnego detergentu, np. mydła, aby usunąć plamę. Nie mieszaj soku z cytryny z wybielaczem chlorowym, gdyż może to doprowadzić do powstania szkodliwych gazów. Jeśli nie możesz znaleźć soku z cytryny, możesz spróbować octu destylowanego lub białego. Możesz również użyć sody oczyszczonej, aby pokryć plamę.

Cytryny zawierają enzymy, które rozkładają plamę. Są silnym środkiem czyszczącym dla gospodarstw domowych i mogą nawet usunąć plamy z białych ubrań. Cytryny zawierają również kwas cytrynowy, który w naturalny sposób rozkłada plamy. Cytrusowy sok może być bardzo delikatny na tkaninie i jest uważany za kolor- bezpieczny, jeśli rozcieńczony prawidłowo. Oprócz bycia potężnym odplamiaczem, cytryny mają również naturalny efekt rozjaśniający, który może być pomocny na białych ubraniach.

Podczas gdy cytryny mogą wybielić białe ubrania, nierozcieńczony sok z cytryny może również pomóc usunąć plamy z rdzy. Jeśli obawiasz się o wrażliwość skóry na kwas, możesz również użyć soku z cytryny do zmycia cementu z ubrań poprzez zagotowanie wody. Pamiętaj tylko, aby nosić rękawice ochronne i długie rękawy oraz trzymać się z dala od pary. Nie chcesz się przecież poparzyć! Jeśli właśnie wydałeś trochę pieniędzy na nowy dywan, powinieneś dokładnie sprawdzić materiał przed zastosowaniem soku z cytryny.

Polecamy również:  Jaki cement wybrać do wykonania fundamentu domu

Używanie octu

Piorąc ubrania po pracy na budowie z betonu, jest duża szansa, że zebrałeś trochę betonu. Choć może być kuszące, aby umieścić mokrą szczoteczkę do zębów na nim i wyszorować go, może skończyć się rozerwaniem nici lub powodując dziury w plamie. Możesz również użyć białego octu, zmieszanego z detergentem do prania, aby pomóc rozluźnić plamę. Następnie wrzuć ubranie do pralki.

Na szczęście, destylowany biały ocet świetnie sprawdza się w czyszczeniu betonu. Użycie roztworu octu w pralce lub na kuchence może pomóc w usunięciu plam oleju bez uszkodzenia betonu. Używanie nierozcieńczonego octu może nawet usunąć głębokie plamy z betonu. Tylko upewnij się, że nie gotować rozwiązanie. Uważaj, aby nie przegrzać ocet, choć! Ważne jest, aby nie poparzyć się, i ważne jest, aby dokładnie przestrzegać instrukcji producenta.

Roztwór białego octu to doskonała opcja do czyszczenia betonowego pyłu z ubrań. Wystarczy zmieszać jedną filiżankę octu z detergentem do prania i dodać go do ładunku prania. Następnie odczekaj kilka godzin, aby roztwór zadziałał na plamę. Możesz powtarzać ten proces tak często, jak to konieczne. Jeśli jesteś zaniepokojony plamą, rozważ użycie dodatkowego roztworu. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że usuwanie plam z mokrego cementu wymaga więcej wysiłku. Upewnij się, że nosisz rękawiczki lub inny sprzęt ochronny.

Możesz również spróbować użyć roztworu soli i octu. To rozwiązanie jest niedrogie i może być bardzo skuteczne do czyszczenia plam z betonu. Działa również dobrze na ubrania. Możesz użyć roztworu na poplamionych ubraniach, ponieważ zmiękczy on plamę z cementu i sprawi, że będzie ona łatwiejsza do usunięcia. Tylko upewnij się, że używasz go tylko przez krótki okres czasu, ponieważ może rozpuścić polerowany cement. Kilka kropli octu może zdziałać cuda dla cementu plamy usuwania, i może być w stanie zaoszczędzić kilka dolarów.

Polecamy również:  Jaki cement wybrać do betonu architektonicznego?

Alternatywnie można użyć dostępnego w handlu środka do rozpuszczania cementu. Produkty te działają dobrze, rozkładając wapń w cemencie i usuwając plamę całkowicie. Dostępne na rynku środki do rozpuszczania cementu będą zawierały syrop z trzciny cukrowej, który jest bezpieczny. Dla niedrogiego i skutecznego sposobu, aby zmyć cement z odzieży, roztwór octu jest idealnym rozwiązaniem. To również działa szybko, aby usunąć resztki plam. Możesz użyć octu do wyczyszczenia plamy z białych ubrań, ale upewnij się, że prawidłowo zutylizujesz butelkę.

Używanie szmat

Jeśli przypadkowo zmyłeś trochę cementu na ubraniach, najlepszym sposobem na pozbycie się plamy jest ich wypranie. Pierwszym krokiem jest namoczenie szmaty w wodzie i przyłożenie jej do poplamionego miejsca. Dab obszar, aż mydło zostanie całkowicie usunięte. Po tym, użyj chłonnego ręcznika, aby namoczyć pozostałą ciecz. Proces ten powinien trwać około 10 minut. Czas jest najważniejszy, gdy próbuje usunąć plamy cementu z odzieży, więc nie spiesz się.

Podczas gdy beton jest miłym materiałem do pracy, może być bardzo trudny do usunięcia z odzieży. Ma tendencję do przyklejania się do tkanin i innych materiałów, które są odporne na beton. Jeśli nie pracujesz regularnie z betonem, ta metoda może nie działać tak dobrze. Ponadto, należy działać szybko, jeśli dostaniesz trochę cementu na ubrania. Przed rozpoczęciem prania należy usunąć wszystkie duże kawałki betonu z ubrania. Podczas szorowania zwróć szczególną uwagę na szwy i zagniecenia odzieży.

Jeśli będziesz miał szczęście i na ubraniu pojawi się sucha plama, możesz ją wyczyścić za pomocą szczotki do tkanin. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, możesz zmieszać 1 łyżeczkę mydła w płynie z dwoma szklankami wody. Nałóż mieszaninę na plamę, a następnie użyj szczotki do ubrań, aby ją podnieść. Powtarzaj ten proces tak często, jak tego potrzebujesz.

Polecamy również:  Jaka jest różnica między cementem fosforanowym a zwykłym?

Rolka do kłaczków może pomóc Ci pozbyć się betonu z ubrań. Możesz zrobić własną, przyklejając taśmę dwustronną na butelkę po wodzie mineralnej. Następnie wystarczy przetoczyć wałek do kłaczków po betonowej plamie. Następnie upierz tkaninę i voila! Cement zostanie usunięty z twoich ubrań. Będziesz zadowolony, że poświęciłeś czas na wysiłek, aby go wyczyścić.

Używanie papieru ściernego

Choć może Cię kusić, by pocierać plamę z cementu drobnym papierem ściernym, prawdopodobnie uszkodzi to tkaninę ubrania. Może też dojść do powstania dziur w ubraniu podczas szlifowania plamy cementowej. Jeżeli ty musisz szorować plamę z papierem ściernym, upewniał się używać wystarczającą kwotę detergent i woda, i używać mnóstwo agitację. Naturalny odplamiacz, taki jak sok z cytryny, może również działać w przypadku niektórych plam.

Po starciu nadmiaru cementu należy użyć wiadra z ciepłą wodą i czystej gąbki. Być może trzeba będzie powtórzyć ten proces kilka razy, aby usunąć wszystkie pozostałości. Do usunięcia twardych plam można również użyć plastikowego noża do suchej zabudowy lub skrobaka do tapet. Możesz również użyć drobnoziarnistego papieru ściernego, aby usunąć szorstkie plamy. Proces ten należy powtórzyć kilka razy, aby usunąć wszystkie pozostałości cementu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz