Jak wykorzystać cegłę dziurawkę w ogrodzie

Jak wykorzystać cegłę dziurawkę w ogrodzie

Cegły dziurawki są doskonałym podłożem do sadzenia kwiatów i warzyw. Świetnie nadają się również do tworzenia chodników w ogrodzie i podjazdów. Są łatwe w obróbce, nie wymagają kotwienia do podłoża i można je pomalować na dowolny kolor. Dla dodatkowego specjalnego akcentu, możesz pomalować każdą cegłę cytatem motywacyjnym lub kombinacją kolorów uzupełniających. Te piękności mogą być nawet wykorzystane jako ławki ogrodowe.

Cegły z recyklingu

Cegły z recyklingu można ponownie wykorzystać w ogrodzie do wielu celów. Z tych cegieł można zrobić donice, świeczniki, wanny dla ptaków i wiele innych. Nie tylko Twój ogród będzie wyglądał fantastycznie, ale także przyciągnie ptaki do Twojej okolicy! Oto kilka świetnych pomysłów na wykorzystanie cegieł z recyklingu w ogrodzie:

Wanna dla ptaków to świetny sposób, aby ożywić swój ogród. Ptaki potrzebują wody, zwłaszcza w upalne dni. Kąpielisko dla ptaków to świetny projekt dla majsterkowiczów. Wystarczy ułożyć cegły w kolumnie, a w mgnieniu oka powstanie piękny karmnik! Budowa wanny dla ptaków nie wymaga wiele czasu ani pieniędzy, ale jest to doskonały sposób na recykling starych cegieł i nadanie ogrodowi zwietrzałego wyglądu.

Innym świetnym sposobem na ponowne wykorzystanie cegieł z recyklingu jest stworzenie sztuki ogrodowej. Ze starych cegieł można zrobić ścianę, ułożyć je w stosy lub ułożyć w aranżację, która będzie oszałamiającą dekoracją ogrodu. Cegły to także wspaniałe rzeźby ogrodowe. Możliwości są nieograniczone! Możesz nawet stworzyć piękną rzeźbę z odzyskanych pustaków. Możesz je następnie wyeksponować jako akcent ogrodowy i cieszyć się pięknym ogrodem w krótkim czasie!

Cegły pszczele

Używanie pustaków w ogrodzie to doskonały sposób na dodanie rustykalnego uroku do przestrzeni zewnętrznej. Możesz również pomalować cegły, aby wyglądały jak książki, a następnie użyć ziemi doniczkowej między cegłami a drzewem, aby zasadzić kwiaty i sukulenty. Użycie ekologicznych farb sprawi, że cegły nie rozlecą się, a duża czcionka ułatwi ich odczytanie. Cegły te można również wykorzystać do tworzenia kapryśnych dzieł sztuki w ogrodzie.

Cegły dziurawki można również wykorzystać do zrobienia ścieżek w ogrodzie. Zbuduj ścieżkę o szerokości kilku stóp, aby uzyskać piękny i rustykalny wygląd. Uważaj jednak, by nie przekroczyć szerokości dwóch do trzech stóp, ponieważ większa szerokość nie będzie pasować do ogrodu. Następnie zacznij układać drugą warstwę cegieł. Upewnij się, że są one kwadratowe i równe z cegłą poniżej, a w środku pozostaw niewielką szczelinę.

Polecamy również:  Z jakich bloków powinny być wykonane kanały wentylacyjne?

Innym sposobem na wykorzystanie starych pustaków w ogrodzie jest zrobienie miniaturowych doniczek na sukulenty. Wystarczy umieścić je w dowolnym miejscu, w którym chcemy posadzić sukulenty, a otwory wypełnić ich podłożem. Jeśli masz dużo pustych cegieł w ogrodzie, możesz ułożyć je w stos, aby stworzyć pionowy ogród sukulentów! Innym sposobem na wykorzystanie starych pustych cegieł jest użycie ich jako znaczników ogrodowych. Cegły te można również wykorzystać na świeczniki.

Cegły Swift i bee

W Wielkiej Brytanii nowe przepisy dotyczące planowania wymagają od budowniczych stosowania w swoich projektach pustaków Swift i bee. Cegły te posiadają otwór wejściowy dla pszczół samotnych oraz skrzynki lęgowe dla jerzyków. Te nowe przepisy mają na celu zwiększenie bioróżnorodności i wspieranie zapylaczy. Wiele angielskich rad włączyło te nowe zasady. W szczególności rada Brighton & Hove zaproponowała ostatnio, by wszystkie nowe budynki zawierały tego typu cegły.

Niedawno warunek planistyczny w Brighton wymagał od budowniczych, by w nowych budynkach o wysokości powyżej 5 metrów instalowali cegły z otworami na pszczoły i skrzynki na jerzyki. Otwory nie są wystarczająco duże dla gniazda pszczół, więc nie wpływają negatywnie na ich populację. Jednak jeśli otwory nie są regularnie czyszczone, roztocza pszczół mogą dostać się do gniazda i wyrządzić szkody. Ponadto wiele rad miejskich bierze pod uwagę różnorodność biologiczną w inicjatywach budowlanych.

Ostatnie badania przeprowadzone przez Green&Blue w Wielkiej Brytanii pokazują, że pszczoły wolą mieszkać w domach z cegłami, które mają wiele otworów. Bee Bricks są szczególnie atrakcyjne, ponieważ zapewniają pszczołom przytulne środowisko do gniazdowania, a jednocześnie stanowią estetyczny akcent. Oprócz tego, że są przyjazne dla środowiska, cegły te są również mocne. Cegły najlepiej umieścić w nasłonecznionym miejscu, najlepiej wzdłuż południowej ściany. Upewnij się, że nie ma tam żadnych krzewów, drzew ani innej roślinności, która mogłaby zasłaniać otwory. W pobliżu Bee Bricks świetnie sprawdzą się rośliny wspierające pszczoły, takie jak lawenda, wiciokrzew czy buddleia.

Polecamy również:  Jaka jest wytrzymałość bloków silikatowych?

Pojemniki na kompost

Istnieje kilka sposobów wykorzystania pustaków do budowy pojemników na kompost w ogrodzie. Można zrobić własne, używając bloczków cementowych i cegieł. Możesz również użyć darmowych bloków z Craigslist lub Facebook Marketplace. Upewnij się tylko, że pozostawiasz około jednego cala przestrzeni między każdym blokiem. W ten sposób łatwiej będzie usunąć gotowy kompost. Aby zbudować większy pojemnik, możesz użyć więcej bloków.

Wytrzymały i niedrogi pojemnik do przetrzymywania można wykonać przy użyciu drutu z kurczaka i tkaniny sprzętowej. Umieścić drut z kurczaka w środku i zabezpieczyć go drutem kabłąkowym. Następnie przywiąż odcinki drutu na całej szerokości pojemnika, tworząc krzyżówkę. Te krzyżulce ułatwiają ładowanie i rozładowywanie stosu kompostu. Kompost w naturalny sposób pociągnie druty do siebie. Możesz powtarzać ten proces wielokrotnie.

Innym świetnym rozwiązaniem jest prosty kartonowy pojemnik na kompost. Są one wykonane ze starych kartonów, które są woskowane. Wosk uchroni je przed rozpadem, a także utrzyma ich wilgotność. Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz jednak kupić kartony w lokalnym sklepie spożywczym. Są one bardzo niedrogie, zwykle około 10-15 dolarów, i można je łatwo obrócić ręcznie. Oprócz tego, że są lekkie, oferują również dobry przepływ powietrza.

Obrzeże ogrodowe z kostki brukowej

Jeśli chcesz stworzyć atrakcyjne obrzeże ogrodowe, możesz rozważyć użycie bloków żużlowych. Bloki te można wypełnić ziemią i pomalować. Poza obramowaniem ogrodu, mogą one również pomóc w uprawie większej ilości roślin. Wybór odpowiedniego obrzeża pomoże Ci stworzyć dobrze zaprojektowane podwórko. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na obramowanie ogrodu za pomocą pustaków żużlowych.

Obrzeża ceglane to klasyczna opcja obrzeży ogrodowych. Piękno tego typu obrzeża polega na tym, że można je zainstalować w celu stworzenia różnych wyglądów. Wiele osób używa zatopionych cegieł, aby oddzielić trawnik od ogrodu. Aby zainstalować cegły, musisz wykopać rów w trawie i ubić je na miejscu za pomocą młotka. Ta metoda nada ogrodowi schludny, opływowy wygląd.

Aby stworzyć idealne obrzeże, potrzebujesz odpowiedniej ilości piasku. Dobrej jakości piasek powinien mieć około 3 cale głębokości. Piasek należy wbijać w cegły gumowym młotkiem, tak aby zrównał się z ich powierzchniami. Do regularnego mycia cegieł używaj węża, ponieważ piasek może zabarwić cegły, gdy są wilgotne.

Polecamy również:  Wady stosowania starych bloczków gazobetonowych w budownictwie

Najpierw musisz wykopać rów o wystarczającej głębokości, aby ustawić kostkę brukową. Wykopać rów na tyle głęboki, by zmieściły się w nim cegły, plus dodatkowe dwa do trzech cali, by zapewnić równą głębokość. Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca, możesz umieścić kostkę brukową z boku lub od końca do końca, w zależności od tego, co wolisz. Ceglane obrzeża są również doskonałe do ścian oporowych, ponieważ zapobiegają wypłukiwaniu ziemi.

Cegły cementowe

Istnieje wiele sposobów na ponowne wykorzystanie resztek cegieł w ogrodzie. Można z nich zbudować chodnik, używając kolorów uzupełniających. Cegły mogą być również wykorzystane jako donice lub świeczniki. Świece cytronelowe to świetny sposób na zmniejszenie ilości owadów w ogrodzie, a sukulenty dodają odrobinę luksusu do krajobrazu. Istnieje wiele innych kreatywnych sposobów na wykorzystanie resztek cegieł. To tylko kilka pomysłów na to, jak wykorzystać pustaki w ogrodzie.

Aby ułożyć ścieżkę z pustaków, najpierw przygotuj powierzchnię, którą chcesz pokryć cegłami cementowymi. Za pomocą poziomicy ułóż pierwsze cegły i sprawdź, czy są równe. Jeśli któraś z cegieł jest za bardzo nie wypoziomowana, ustaw ją za pomocą szpilki. Upewnij się, że cegły są ułożone równomiernie. Jeśli jedna warstwa jest wyższa od drugiej, użyj cegły umieszczonej z boku, aby ją wyrównać.

Jedną z największych zalet cegieł z odzysku jest ich ekologiczna wartość. Są one nie tylko trwałe, ale także nadają się do recyklingu i są bezpieczne dla ludzi. Ponadto mogą zatrzymać znaczną ilość ciepła, dzięki czemu w zimie można utrzymać w domu chłód, a w lecie ciepło. W porównaniu z kamieniem naturalnym, cegły wykonane z odzyskanych cegieł są bardziej zrównoważone. Jest to szczególnie ważne w obszarach miejskich, gdzie straty ciepła i zwiększone zużycie energii elektrycznej są powszechnym problemem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz