Jak obliczyć liczbę klocków do budowy domu

Jak obliczyć liczbę klocków do budowy domu

Aby określić, ile klocków potrzebujesz do budowy domu, musisz najpierw znaleźć całkowitą powierzchnię ścian domu. Następnie podziel tę liczbę przez powierzchnię bloku. To obliczenie da Ci liczbę klocków potrzebnych do zbudowania domu o dowolnej wielkości. To samo obliczenie można zastosować do każdego rodzaju domu, niezależnie od tego, czy jest to jedna, dwie, czy trzy kondygnacje. Jeśli budujesz dom jednorodzinny, będziesz potrzebował mniej bloczków niż mogłoby się wydawać.

Bloki betonowe są opłacalnym materiałem budowlanym

Bloki betonowe są szeroko stosowanym materiałem budowlanym. Mają wiele zalet w porównaniu do standardowych bloków betonowych. Są ognioodporne i trwałe, zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną. Jednak podobnie jak inne materiały budowlane, bloki betonowe wymagają pewnego rodzaju wykończenia. Na przykład, jeśli chcesz dom, który wygląda jak cegła, trzeba będzie dodać siding. Lub, jeśli wolisz, możesz iść z kamienia naturalnego lub polimeru modyfikowane wykończenie stucco.

Kolejną zaletą betonowych bloków jest to, że są łatwe do modyfikacji. Można je przyciąć, aby zmieścić w nich konwencjonalne okablowanie i rury. I można zastosować dekoracyjną farbę do nich, aby dodać więcej atrakcyjności. Beton blok dom jest często bardziej przystępne, aby odbudować po klęsce żywiołowej. Opłacalność betonowych bloków jest ważną cechą, jeśli chodzi o budowę domu. Ale betonowe bloki mają też kilka wad.

Świetnie zapobiegają pożarom, więc są popularnym wyborem dla regionów o wysokim ryzyku. Ponieważ są ognioodporne, mogą pomóc w ochronie inwestycji w nieruchomości właściciela domu. Posiadają one klasę ogniową ASTM E119, która w wielu miejscach jest podwójnie oznaczona. Dodatkowo, te materiały budowlane zmniejszają rachunki za energię właściciela domu. Pomimo ich niskich kosztów, nadal zapewniają doskonałą wydajność.

Kolejną zaletą domów z bloków betonowych jest ich zdolność do pochłaniania dźwięku. Betonowy dom blokowy może skutecznie zablokować 75% zewnętrznego hałasu środowiskowego. Dwuszybowe okna jeszcze bardziej poprawią korzyści z izolacji akustycznej. To czyni je idealnym wyborem dla obszarów miejskich i wojskowych. Co więcej, są one idealne do prowadzenia imprez, ponieważ nikt nie będzie zakłócany przez dźwięki twojej imprezy. Oprócz tego, że są niezwykle trwałe, bloki betonowe są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu.

Polecamy również:  Do czego wykorzystać bloczki betonowe półokrągłe

Mogą być wykonane z worka cementu

Jeśli budujesz dom, możesz chcieć wiedzieć, jak obliczyć liczbę bloków dla domu z worka cementu. Na przykład, jeśli budujesz dom z dwoma piętrami, będziesz potrzebował 116 bloczków cementu, aby zbudować każde piętro. Jednak będziesz potrzebował również cementu do innych prac odlewniczych w domu, takich jak nadproża nad oknami, próg drzwiowy, a także balkon lub filar bramy. To tylko niektóre z wielu rzeczy, które wymagają betonu.

Worek cementu zawiera standardową ilość cementu, czyli około 25 bloczków na worek. Na trzy tysiące bloczków potrzeba też około 68 ton piasku i 86 worków cementu. Oznacza to, że jeden worek cementu zawiera około 35 bloczków, co jest standardową zalecaną ilością dla budynku tej wielkości. Liczba 9-calowych bloków w worku jest różna, w zależności od tego, jak zamierzasz wykorzystać swoje bloki.

Ilość zaprawy potrzebnej do budowy ściany z bloczków betonowych zależy od mieszanki zaprawy. Zazwyczaj ośmiofuntowy worek cementu zawiera jeden jard sześcienny piasku. Dlatego w przypadku domu o ścianach trzypiętrowych jeden worek zawiera około 30 bloczków. Oprócz cementu, zaprawa, której użyjesz do budowy ścian, musi być również zmieszana z wodą.

Na dom z trzema sypialniami potrzebujesz około sześciuset bloków cementu. Jeśli dodasz dodatkowy pokój, będziesz potrzebował 100 bloczków na każdą ścianę. Potrzebujesz jednak tylko dwóch dodatkowych ścian wewnętrznych, co zmniejszy liczbę potrzebnych bloczków. Planując budowę, nie zapomnij uwzględnić pęknięć i przecięć! Wiedząc, ile bloczków potrzebujesz, możesz zaoszczędzić pieniądze i czas na budowie.

Można je zazębiać

Jeśli planujesz budowę domu, być może zastanawiasz się, jak obliczyć liczbę potrzebnych klocków. Choć może się to wydawać mało istotne, to jednak trzeba dokładnie wiedzieć, ile miejsca potrzeba do budowy domu. Na przykład, dom z czterema sypialniami wymaga około 6,700 klocków. Jeśli chcesz zbudować jeden dodatkowy pokój, będziesz potrzebował dodatkowych 100 klocków na każdą ścianę. Łączna długość ścian będzie wynosić 38 stóp.

Polecamy również:  Obliczanie grubości bloków ceramicznych

Pierwszym krokiem jest znalezienie ściany, która pokazuje wyeksponowaną pracę klocków. Jeśli to możliwe, wybierz ścianę, która jest pozbawiona tynku i innych materiałów. Następnie za pomocą kwadratu budowlanego narysuj na ścianie kwadrat o boku 1m (najlepiej z materiału wymazywalnego), upewniając się, że powierzchnia wynosi jeden metr kwadratowy. Następnie policz ilość klocków w kwadracie. To obliczenie da ci liczbę bloków wymaganych na metr kwadratowy przestrzeni. Metoda ta ma zastosowanie do bloków o dowolnej wielkości, od 1 m3 do 3 m3.

Istnieją dwa główne rodzaje bloków: pełne i puste. Oba rodzaje bloków są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Najdroższym blokiem jest blok pełny. Następnym typem jest pustak. Bloki te są lżejsze i wymagają mniejszej ilości cementu. Jeśli jednak zdecydujemy się na bloczki pełne, możemy wybrać tańszą opcję. Można też wybrać specjalistyczny bloczek do domu o dodatkowych właściwościach, takich jak izolacja termiczna czy akustyczna.

Standardowy rozmiar betonowych bloków to 440mm na 215mm na 100mm. Następnie można obliczyć całkowitą liczbę bloczków potrzebnych do budowy domu. Można również zsumować ilość cementu potrzebnego do innych prac związanych z wylewaniem. W Wielkiej Brytanii będziesz potrzebował 116 worków cementu na każdy m2 swojego domu. Cement zostanie wykorzystany do wykonania betonowych nadproży nad drzwiami i oknami oraz poziomów drzwiowych i filarów balkonowych.

Można z nich zbudować dom z 1,2,3 lub 4 sypialniami

O ile nie jesteś czarodziejem budowlanym, prawdopodobnie wiesz już, jak obliczyć liczbę bloczków do budowy domu o dowolnej wielkości, który planujesz. Na przykład dom z trzema sypialniami wymaga około 6700 klocków do zbudowania. Będziesz potrzebował dodatkowo 100 klocków na każdą dodatkową ścianę. Jeśli planujesz zbudować tylko jeden dodatkowy pokój, wystarczy, że będziesz miał dwie dodatkowe ściany wewnętrzne. Ale co jeśli chcesz zbudować dom z czterema sypialniami? Cóż, to jeszcze prostsze niż się wydaje.

Polecamy również:  Czego użyć do cięcia bloku ceramicznego

Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie czasu i pieniędzy, możesz skorzystać z prostego wzoru na obliczenie liczby bloków do budowy domu z 1, 2,3 lub 4 sypialniami. Bloki betonowe ważą około trzech autokarów każdy, więc będziesz potrzebował około trzech (3) bloków betonowych na każde trzy sypialnie. Można również uwzględnić około 10 procent więcej bloków na straty. Gdy wiesz, ile bloczków będziesz potrzebował, będziesz miał lepszy pomysł na to, czego potrzebujesz do swojego budynku.

Obliczając liczbę bloków potrzebnych do budowy budynku, musisz wziąć pod uwagę powierzchnię ścian i pokrycia. Aby obliczyć całkowitą powierzchnię, podziel liczbę bloków przez ich powierzchnię. W ten sposób uzyskasz pomysł na dokładny obszar, dla którego nie musisz używać bloków. Ostatecznie będziesz musiał użyć więcej bloków niż myślisz, że potrzebujesz do budowy.

Kolejnym krokiem w obliczaniu liczby bloczków potrzebnych do budowy domu z 1,2,3 lub 4 sypialniami jest oszacowanie liczby ścian, które będą potrzebne. Standardowa wysokość budynku powinna wynosić od dwunastu do piętnastu stóp. Każdy blok ma jedną stopę wysokości i dwie stopy szerokości. Szerokość powinna wynosić od pięciu do dwunastu cali. Po obliczeniu liczby potrzebnych bloków, będziesz miał pojęcie ile bloków potrzeba do zbudowania domu z jedną, dwiema, trzema lub czterema sypialniami.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz