Jak wypoziomować bloczki betonowe pod domem

Jak wypoziomować bloczki betonowe pod domem

Jednym z najczęściej zadawanych mi pytań jest to, jak wypoziomować bloczki betonowe pod domem. W poprzednim artykule opowiadałem o układaniu bloczków betonowych bez udziału fachowca. Bloki betonowe wymagają zgody na podział na strefy, a ręczne mieszanie zaprawy jest trudniejsze niż mieszanie betonu. Niemniej jednak nie jest to niemożliwe, jeśli zastosujesz się do tych prostych kroków. W tym artykule wyjaśnię ten proces krok po kroku.

Odprysk to pęknięcie na betonowych bloczkach

Istnieje wiele różnych przyczyn odprysku betonu. Często, jest to spowodowane przez cykl zamrażania i rozmrażania. Woda rozszerza się, gdy zamarza, tworząc ciśnienie. W zależności od tego, jak jest zbudowany, problem może wystąpić w kilku miejscach lub w wielu miejscach na raz. Beton jest bardzo porowaty, więc woda może przedostawać się przez słabe miejsca i powodować pęknięcia. Z biegiem czasu, to rozszerzenie wilgoci i skurcz może osłabić cienką warstwę zewnętrzną betonu, co prowadzi do pęknięć w słabszych obszarach. Pomimo swojej niesamowitej trwałości, psi betonu może być znacznie zmniejszona, jeśli narażone na działanie wody przez dłuższy czas.

Odprysk betonu jest częstym problemem, który dotyka wiele różnych typów konstrukcji. Naraża integralność strukturalną i zmniejsza wartość aktywów. Ponieważ powoduje on awarię strukturalną, wymaga naprawy lub nawet całkowitej wymiany. Na szczęście istnieje kilka rzeczy, które właściciele domów mogą zrobić, aby zapobiec wykruszaniu się w ich domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wykruszaniu i jak można mu zapobiec.

Wykruszanie się betonu powinny być adresowane tak szybko, jak to możliwe. Wymieszać beton dobrze i usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogą być obecne przed rozpoczęciem pracy. Po zakończeniu mieszania betonu, pozwól mu wyschnąć. Beton o zbyt dużej zawartości wody osłabi beton i spowoduje pęknięcie, aby rosnąć głębiej i szerzej. Podczas gdy ważne jest, aby dać nowy fundament czas na utwardzenie, ważne jest również, aby chronić go przed elementami. W tym przypadku niezbędne są uszczelniacze i inne materiały.

Polecamy również:  Jaka jest odporność ogniowa bloków krzemionkowych do stosowania w grzejnikach?

Główną przyczyną wykruszania się jest woda. Woda z ulew, z mycia i płukania domu, lub z powierzchni budynku może spowodować, że beton pęka i łuszczy się. W zimnym klimacie, ta woda będzie zamarzać i rozmrażać, i uszkodzić fundament. Rozprzestrzenianie się wody będzie zależało od przesiewu cegieł i wilgoci w glebie.

W przypadku, gdy płyta betonowa posiada inhibitor rdzy, pęknięcie może zostać naprawione. Zagospodarowanie betonu jest skutecznym sposobem ochrony fundamentu przed rdzą i wodą. Można go nawet zastosować nad zardzewiałym stalowym prętem zbrojeniowym, aby zapobiec przyszłej korozji. Istnieją również różne produkty dostępne do naprawy spalonego betonu. Sprawdź GSG Distribution, aby uzyskać więcej informacji. Wszystkie te produkty pomogą Ci naprawić fundament Twojego domu i utrzymać go w doskonałej formie.

Pręt zbrojeniowy jest prowadzony pionowo i poziomo przez nie

Pręt zbrojeniowy to stalowy pręt, który jest prowadzony pionowo i poziomo przez betonowe bloki pod domem. Jest on stosowany w niesamonośnych ścianach z bloków betonowych i pomaga zapobiegać rozdzielaniu się bloków pod wpływem nacisku. Drut stalowy 4mm X 6mm jest zwykle używany w tym procesie. Ten rodzaj pręta jest używany w celu zapobiegania pęknięciom i uniknięcia wyboczenia, które może spowodować zawalenie się ściany blokowej pod ważnym obciążeniem.

Liczba prętów zbrojeniowych używanych w domu zależy od wielkości pręta. Na przykład pręt termokurczliwy #4 wymaga rozstawu 3 stóp na środku. Pionowe przekładki betonowe zazwyczaj nie są stosowane, ale są obecnie powszechne. Inne opcje obejmują prefabrykowane bloki betonowe, gwoździe z podwójną główką lub zastrzeżone kształty całkowicie plastikowe. Podczas procesu układania zbrojenia ślusarz, brygadzista lub wykonawca przygotowuje rysunek przedstawiający rozmieszczenie prętów zbrojeniowych.

Bloki żelbetowe są montowane w ścianach po ułożeniu ich w stosy i wzniesieniu. Pręt zbrojeniowy jest instalowany przez puste przestrzenie bloków betonowych i jest określany jako jednostki noszące. Sąsiednie bloczki pokrywają oba końce ściany. Bloki betonowe Sash mają szczeliny wycięte w płaskim końcu i są używane wokół otworów okiennych i drzwiowych. Pustaki betonowe z podwójnym narożnikiem mają kształt litery “U” i jeden narożny koniec, natomiast pustaki betonowe z pojedynczym narożnikiem są skośne.

Polecamy również:  Jakie pustaki wybrać do budowy fundamentu

Pręty zbrojeniowe są połączone mechanicznymi lub spawanymi splotami. Mogą stanowić podporę ścian, pomostów i słupów. Zazwyczaj umieszcza się je na ziemi. Stopy rozstawne nazywane są również stopami matowymi. Pręty zbrojeniowe są cięte palnikiem tlenowo-acetylenowym. Jeśli są one skręcone, mogą pękać, ale nie są śmiertelne.

W zależności od rodzaju konstrukcji, istnieją dwa główne rodzaje prętów zbrojeniowych do betonu – pręty zwykłe i pręty prefabrykowane. To, który z nich wybierzesz, będzie zależało od rodzaju powierzchni betonu i wytrzymałości, jakiej szukasz w budynku. Istnieje również wiele różnych marek prętów prefabrykowanych o różnych cechach jakościowych. Oprócz prętów z betonu zwykłego można również kupić pręty zbrojeniowe wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem.

Ręczne mieszanie zaprawy jest trudniejsze niż mieszanie betonu

Może Ci się wydawać, że łatwiej jest samemu wymieszać podstawową mieszankę zaprawy. Choć jest to prawda, proces ręcznego mieszania jest znacznie trudniejszy niż mieszanie betonu. Po pierwsze, proporcja suchych składników do wody jest decydująca dla udanej mieszanki zaprawy. Podstawowa proporcja to 1 cement:2 piasek:3 żwir. Proporcje suchych składników do wody można dostosować w zależności od rodzaju użytego kruszywa. Kolejnym krokiem w mieszaniu betonu jest dodanie wody. Wodę należy dodawać dopiero wtedy, gdy mieszanka zaprawy jest gotowa.

Beton jest bardziej popularnym wyborem, jeśli chodzi o budowanie konstrukcji, ponieważ jest łatwiejszy do wygładzenia i zastosowania w pionie. Gruba warstwa zaprawy jest znacznie bardziej elastyczna i mocniejsza niż taka, która ma mniej niż cztery cale. W przeciwieństwie do betonu, zaprawa jest również łatwiejsza do pracy, ponieważ zawiera drobniejsze kruszywo. Ale wadą zaprawy jest to, że nie można jej używać do budowy wysokich ścian. Jeśli chcesz zrobić wysoką ścianę, będziesz potrzebował zbrojenia.

Polecamy również:  Jak zrobić zaprawę do bloczków gazobetonowych

Zaprawa murarska ma wiele tych samych składników co beton, ale jest grubsza i ma więcej wody. Ponadto jest znacznie bardziej urabialna jako klej. Większość mikserów do zapraw używa łopatki wykonanej z gumowych pasków, która obraca się ruchem okrężnym, skrobiąc boki beczki, aby zaprawa nie przywierała. Ciężkie mieszalniki mogą poradzić sobie z wieloma różnymi materiałami, od murów po betonowe fundamenty.

Potrzebny będzie pojemnik o solidnych bokach, płaskiej podstawie i wysokości co najmniej dwóch stóp. Do ręcznego mieszania zaprawy potrzebny jest cement portlandzki i cement murarski zmieszany z wapnem. Taczka lub wiadro to poręczne narzędzie do mieszania mniej niż pełnego worka cementu. Wiadro pomoże również uwodnić suche składniki w dolnych narożnikach. Łopata i motyka są również niezbędne do mieszania. Upewnij się, że przestrzegasz zaleceń producenta dotyczących ilości wody i cementu użytych do mieszanki.

Podczas mieszania zaprawy musisz uważać, aby nie przeciążyć maszyny mieszającej. Nie należy dodawać zbyt dużo wody, ponieważ beton może stwardnieć po kilku dniach. Należy wtedy pamiętać, aby dodawać wodę powoli, aż do uzyskania pożądanej konsystencji. Jeśli konsystencja jest zbyt sucha, być może trzeba będzie dodać więcej wody. Należy ponownie sprawdzić proporcje i dopiero wtedy można zakończyć mieszanie. Jeśli mieszasz zaprawę ręcznie, upewnij się, że nie przepełniasz pojemnika do mieszania.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz