Jakie są zamienniki cegieł przy budowie domu?

Jakie są zamienniki cegieł przy budowie domu?

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować nowy dom, czy odnowić istniejący, cegła jest istotną częścią integralności strukturalnej domu. Inwestycja w doświadczonego murarza zapewni bezpieczną instalację. Jednak cegła nie oferuje najlepszej izolacji. Pomimo niewielkiej wagi, cegła pełna może zatrzymywać wodę. Aby tego uniknąć, należy zamontować otwory odwadniające lub płaszczyznę drenażową.

Wspólne problemy z cienką cegłą licówką

Cienka cegła licówka ma kilka problemów. Ten rodzaj materiału nazywany jest “okładziną zbiornikową”, ponieważ działa jak gąbka w stosunku do domu. Materiał ten nasiąka znaczną ilością wody, zwłaszcza podczas ulewnych deszczy. Musi gdzieś odprowadzić tę wilgoć, a jeśli nie zastosujesz się do właściwego procesu instalacji, możesz mieć problemy z uszkodzeniem wody i nieszczelnymi oknami.

Cegła licówka powinna spoczywać na stalowym kątowniku lub murowanym gzymsie. Powinien być przykręcony do belki wieńcowej. Należy również sprawdzić, czy nie ma otworów odwadniających, ponieważ mróz za ścianą może spowodować jej wygięcie lub pęknięcie. Często nowe domy są budowane szybko i bez odpowiedniego drenażu. W takim przypadku ceglana licówka może całkowicie odpaść, a nawet może być konieczna jej wymiana.

Jeśli masz dom z bocznicą z cegły licówki, powinieneś rozważyć przeprowadzenie wysokiej jakości inspekcji budynku. Wysokiej jakości inspekcja zidentyfikuje wszelkie istniejące problemy lub obszary, którymi należy się martwić. Inspekcja pozwoli Ci zdecydować, czy powinieneś naprawić konkretny obszar, czy wymienić całą ceglaną okleinę. Ujawni ona również wszelkie problemy z podstawową strukturą. Po rozwiązaniu tych kwestii można skupić się na budowie reszty domu.

Regularne czyszczenie cegły licowej ma kluczowe znaczenie. Należy unikać myjek kwasowych i mechanicznych. Produkty te pozbawiają cegłę twardej powierzchni zewnętrznej, powodując, że staje się ona miękka i podatna na działanie wilgoci. To sprawi, że cegły będą podatne na wykruszanie się i wnikanie wilgoci, co jeszcze bardziej obniży ich piękno. Ponadto źle utrzymana cegła licówka może prowadzić do przecieków, co będzie skutkowało wyższymi kosztami.

Licówka z cegły to świetny wybór dla domów, które wymagają wysokiej jakości cegły. Chociaż cienka cegła licówka może być malowana, farba musi mieć odpowiedni wskaźnik przepuszczalności, aby uniknąć uwięzienia wilgoci wewnątrz. Cienka cegła licówka jest znacznie łatwiejsza do wymiany niż prawdziwa cegła, więc wymiana jest znacznie łatwiejsza. Ponieważ cienka cegła licówka nie jest strukturalnie ułożona, nie uszkodzi otaczających ją cegieł. Dlatego można go użyć w domu, który wymaga aktualizacji.

Polecamy również:  Jakim lakierem zabezpieczyć cegłę gipsową?

Problemy z tuck-pointed mortar joints

Naprawa forniru ceglanego wymaga takiego samego poziomu umiejętności jak układanie nowej cegły, ale większość napraw nie jest wykonywana prawidłowo. Nieprawidłowe zamurowanie lub wymiana cegieł może spowodować penetrację wody i zagrozić integralności strukturalnej ściany. Wymiana cegieł wymaga wzmocnienia ściany, a do wzmocnienia większych powierzchni należy użyć zbrojenia przelotowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o problemach, jakie można napotkać przy spoinach zaprawy murarskiej i o krokach, które należy podjąć, aby je rozwiązać.

Repointing cegły jest doskonałym sposobem na rozwiązanie tych problemów. Proces ten polega na wydłubaniu starej zaprawy i nałożeniu nowej. Trzeba jednak dopasować kolory do otaczającej cegły. Jeśli odprysk dotknął tuck-pointed stawów zaprawy, może być konieczne, aby wymienić całą cegłę. Nie jest to jednak trudne zadanie i należy je wykonać ostrożnie.

Spoiny z zaprawy mogą być naprawione poprzez usunięcie starej zaprawy na głębokość co najmniej 2 do 2-1/2 szerokości spoiny. Zapewni to odpowiednie połączenie pomiędzy elementami muru i zapobiegnie pojawieniu się wyskoków zaprawy. W przypadku murów kamiennych należy usunąć starą zaprawę na głębokość kilku cali. Jeżeli zaprawa jest luźna, należy ją jak najszybciej wymienić.

Dekoracyjne spoinowanie jest kolejną opcją renowacji cegły. Wykorzystuje się w nim zaprawę na bazie wapna do tworzenia białych linii w spoinach. Linie te mogą obramować cegły i nadać im dodatkowy wygląd. Zobacz przykłady tuck-pointing zanim podejmiesz decyzję o naprawie swoich cegieł. Specjalista od naprawy fundamentów z Milwaukee może pomóc Ci uniknąć tych problemów zanim się pojawią.

Problemy z sidingiem winylowym

Istnieje kilka problemów z sidingiem winylowym, a jednym z nich jest to, że nie jest on tak odporny na uderzenia jak inne materiały zewnętrzne. Dzieci i ogrodnicy mogą łatwo uszkodzić siding, przewracając go lub szturchając kamieniami i gałęziami. Nie jest on również zbyt odporny na ekstremalne warunki klimatyczne, ponieważ ekstremalne zimno i ciepło mogą go osłabić. Woda przenikająca przez siding może prowadzić do rozwoju pleśni i grzyba.

Polecamy również:  Jak zrobić cegłę ogniotrwałą krok po kroku

Instalacja sidingów winylowych wymaga równej powierzchni. Najpierw należy przymocować listwy przypodłogowe za pomocą odpowiedniego kleju. Następnie należy zainstalować solidny materiał poszycia nad ścianą z cegieł. Stworzy to płaską powierzchnię dla siding’u, a także będzie pełnić funkcję izolacji i ochrony termicznej. Aby upewnić się, że siding winylowy jest zainstalowany prawidłowo, należy dokładnie zmierzyć ściany z cegły. W przypadku większości rodzajów sidingów wystarczy listwa bruzdowa, aby przykryć otwór o wielkości do pół cala.

Siding winylowy jest narażony na blaknięcie. Jeśli masz swój dom z cegły przez jakiś czas, wiesz jak wygląda blaknięcie. Jednak im ciemniejszy kolor, tym szybciej będzie blaknąć. Aby zminimalizować efekt blaknięcia, rozważ zakup bocznicy premium zamiast tanich marek. Siding winylowy klasy premium posiada ochronę przed blaknięciem, ale tańsze marki często jej nie posiadają. Aby uniknąć blaknięcia, wybierz jasne kolory i siding winylowy premium.

Zrównoważony rozwój to kolejny problem związany z sidingiem winylowym. Chociaż niektórzy producenci poddają część swoich materiałów recyklingowi, trudno jest określić, ile z nich jest poddawanych recyklingowi. Większość centrów recyklingu nie przyjmuje sidingów winylowych. Ze względu na wysokie koszty i trudności z recyklingiem, nie jest on uważany za zrównoważony. Plastik w siding winylu jest również zanieczyszczeniem środowiska, gdy się rozpada. Ze względu na te obawy, wielu właścicieli domów i budowniczych woli wybrać naturalny siding nad sidingiem winylowym.

Cegła jest uważana za materiał luksusowy. Z kolei winyl jest tańszy i łatwiejszy w instalacji. Pozwala również na przenikanie wody. Cegła wymaga również zastosowania wodoodpornej membrany. Jednak cegła jest cięższa niż winyl i wymaga więcej utrzymania i napraw. Może być łatwiejszy do naprawy niż winyl, ale nie ma takiej samej estetyki jak cegła. Ponadto, jest łatwiejsza w instalacji i nie wymaga tak wielu zabiegów konserwacyjnych.

Polecamy również:  Ile trwa budowa domu? Czyli jak zaplanować etapy budowy domu z głową!

Problemy z boazerią

Instalowanie prawdziwej ceglanej licówki na domu nie należy do najłatwiejszych zadań. Ważne jest, aby zapewnić jednocalową szczelinę powietrzną, aby cegła mogła wyschnąć. Ponadto cegły powinny być układane w stosy w odległości jednego cala od domu, z jednocalowym odstępem pomiędzy nimi. Upewnij się, że wiercisz małe otwory w boazerii, aby umożliwić cyrkulację świeżego powietrza przez ścianę. Alternatywnie można użyć boazerii z cienkich cegieł na tle drewnianej ściany szkieletowej.

Jest kilka kwestii, o których należy pamiętać instalując boazerię nad cegłą. Przede wszystkim należy wymienić boazerię pod oknami. Wynika to z faktu, że wyglądają one jak sklejka i są zwietrzałe. Ponadto, boazeria może zostać uszkodzona przez uderzenia i osiadanie fundamentów. Ponadto boazeria wykonana z drewna będzie wymagała regularnego czyszczenia i kontroli, aby upewnić się, że nie jest wypaczona.

Kolejny częsty problem wiąże się z wtapianiem nowej cegły w starą. Wymaga to przycięcia starej cegły i dopasowania zaprawy. Proces instalacji jest już wystarczająco trudny, ale cegła licówka dodaje jeszcze więcej pracy i zwiększa koszty. A kiedy nadejdzie czas wymiany cegieł na domu, może się okazać, że nie jesteś w stanie zrobić tego sam, więc powinieneś zatrudnić kogoś, kto specjalizuje się w pracach murarskich.

Należy również pamiętać, że prawdziwa ceglana licówka wymaga bardzo niewielkiej konserwacji, w przeciwieństwie do boazerii wykonanej z cienkiej cegły. Nawet cienki ceglany fornir wymaga okresowego czyszczenia. Upewnij się jednak, że używasz bezpiecznych materiałów czyszczących. Niektóre metody czyszczenia osłabiają lub usuwają stwardniałą zewnętrzną powierzchnię cegieł, w wyniku czego powstają miękkie cegły, które są podatne na przenikanie wilgoci i wykruszanie się. Z tego powodu trzeba pamiętać, że prawdziwe cegły i panele wymagają odpowiedniej konserwacji.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz