Jak wyczyścić cement z nagrobka

Jak wyczyścić cement z nagrobka

Istnieją różne sposoby czyszczenia nagrobka. Możesz użyć Wet & Forget, Amoniak, Bleach lub sodę oczyszczoną. Należy pamiętać o dokładnym i częstym płukaniu kamienia. Jeśli użyjesz niewłaściwego środka czyszczącego, możesz uszkodzić nagrobek i uczynić go niezdatnym do użytku. Wykonaj poniższe kroki, aby prawidłowo wyczyścić swój nagrobek. Nie używaj jednak materiałów ściernych do usuwania brudu i zanieczyszczeń.

Wet & Forget

Wet & Forget to prosty środek czyszczący do nagrobków i płyt nagrobnych, który wyeliminuje nagromadzenie porostów i pleśni. Formuła oparta na spryskiwaczu jest bezpieczna do stosowania na każdym rodzaju nagrobka lub płyty. Jeden galon koncentratu daje sześć galonów roztworu czyszczącego. Produkt ten usunie również martwe porosty i algi z powierzchni. W ciągu zaledwie kilku miesięcy cement zacznie znów wyglądać czysto i przejrzyście.

Czyszczenie nagrobków było niezwykle łatwe, ponieważ większość pomników siedzi na zewnątrz w wilgotnych warunkach. Wilgoć jest istotną przyczyną powstawania nieestetycznych narośli, zwłaszcza na granitowych nagrobkach. Stosując “Wet & Forget” do usuwania porostów i pleśni, cement odzyska swoje jasne, łatwe do odczytania wykończenie. Ponadto nie jest wymagane szorowanie.

Innym skutecznym rozwiązaniem jest roztwór biologiczny D/2. Chociaż roztwór wymaga 10 do 15 minut czasu kontaktu, może usunąć zanieczyszczenia powietrza i plamy na nagrobkach. Nie zawiera on kwasu ani soli, a jego poziom pH wynosi 9,5. Roztwór nie wytrawia szkła ani metalu, nie uszkadza też żadnych roślin wokół grobu. W rzeczywistości D/2 został udowodniony jako bezpieczny w użyciu i nie zaszkodzi roślinności wokół grobu.

Możesz czyścić nagrobki za pomocą Wet & Forget, aby usunąć uporczywe plamy. Jest łatwy w użyciu i można go zmieszać z wodą i opryskiwaczem ogrodowym. Produkt ten jest również skuteczny na płotach i murach oporowych. Przy regularnym stosowaniu, Wet & Forget będzie utrzymywał cement w czystości przez rok lub dłużej. Jeden galon koncentratu zawiera około 5 galonów roztworu. Jest bezpieczny dla powierzchni zewnętrznych i może być stosowany co roku bez konieczności szorowania.

Soda oczyszczona

Prosty domowy środek czyszczący do nagrobka może być wykonany z kilku składników, w tym wody, mydła do naczyń i sody oczyszczonej. Używając skrobaczki, usuń z kamienia nadmiar brudu i wymieszaj mydło z wodą. Po dodaniu mydła do wiadra, użyj szczotki z miękkim włosiem, aby wyszorować kamień. Pamiętaj, aby szorować okrężnymi ruchami przez osiem sekund za każdym razem.

Polecamy również:  Jak zrobić domowy cement

Unikaj wybielaczy, które mogą pozostawić na nagrobku osad z soli, a do usuwania glonów z kamienia używaj szczotek o miękkim włosiu. Szczotki druciane nie są bezpieczne dla nagrobków i mogą uszkodzić ich powierzchnię. Zamiast nich używaj szczotek z miękkim włosiem. Nigdy nie używaj myjek elektrycznych do czyszczenia nagrobka; mogą one uszkodzić jego powierzchnię. Aby jeszcze bardziej utrudnić sprawę, nie próbuj szorować kamienia octem!

Przed przystąpieniem do czyszczenia nagrobka należy ocenić jego stan. Nie należy szorować nagrobka, jeśli ma on pęknięcia lub jest uszkodzony. Zacznij od namoczenia nagrobka i szoruj okrężnymi ruchami. Unikaj miejsc, które są uszkodzone i upewnij się, że szorujesz cały nagrobek. Gdy nagrobek jest już namoczony, spłucz go wodą, uważając, aby nie pozostawić smug wody mydlanej.

Domowy roztwór sody oczyszczonej i wody działa dobrze na różne plamy. Można zrobić mieszankę z równych części sody oczyszczonej i wody. Aby zastosować pastę, trzeba najpierw wymieszać łyżeczkę sody oczyszczonej w wiadrze z wodą. Następnie należy nałożyć pastę na cały spalony obszar nagrobka i pozostawić mieszaninę na około godzinę. Po tym czasie wyszoruj go szczotką z miękkim włosiem, a następnie spłucz wodą.

Amoniak

Jeśli szukasz do czyszczenia nagrobka, możesz się zastanawiać, czy możesz użyć amoniaku do czyszczenia cementu. Ważne jest jednak, aby zachować ostrożność i pamiętać, że nagrobki są starożytne i powinny wyglądać staro. Jeśli nie jesteś pewien, czy możesz bezpiecznie używać Amoniaku do czyszczenia cementu z nagrobka, oto kilka pomocnych wskazówek. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby utrzymać nagrobek w dobrym stanie.

Najpierw musisz zdecydować, jakiego rodzaju środka czyszczącego użyjesz. Możesz użyć wybielacza, ale może on uszkodzić nagrobek. Wybielacz jest kwaśny i może zniszczyć kamień, pozostawiając na nim jasnobrązową plamę. Ponadto może pozostawić kryształy, gdy odparuje, zajmując więcej miejsca w porach kamienia i dosłownie rozrywając go od środka.

Jeśli szukasz alternatywy dla toksycznych metod czyszczenia, możesz również użyć wody utlenionej. Wlej niewielką ilość wody utlenionej do szklanki wody i pozostaw na około 25 minut. Jeśli plama nie jest tak poważna, możesz zmieszać jedną część wody z jedną częścią gliceryny roślinnej i jedną częścią wody. Alternatywnie można również użyć podchlorynu wapnia do czyszczenia czarnych alg. Ważne jest, aby wymieszać go z czterema galonami wody przed podjęciem próby wyczyszczenia nagrobka.

Polecamy również:  Jaki cement wybrać do wykonania fundamentu pod ogrodzenie

Bleach

Jeśli zastanawiasz się, czy bezpiecznie jest używać wybielacza do czyszczenia nagrobka, przeczytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek. Po pierwsze, należy wiedzieć, że wybielacz może zaszkodzić nagrobkowi, ponieważ jest alkaliczny, a kwaśne środki czyszczące mogą uszkodzić kamień. Wybielacz paruje pozostawiając za sobą kryształy, które zajmują miejsce w porach kamienia. Może to dosłownie rozerwać kamień od wewnątrz. Jeśli nie jesteś pewien, czy wybielacz jest bezpieczny do użycia na Twoim nagrobku, skontaktuj się z rodziną lub lokalnym cmentarzem i zapytaj o zgodę przed czyszczeniem.

Jeśli kamień jest wykonany z cementu, możesz użyć prostego rozwiązania, aby go wyczyścić. Możesz zmieszać nadtlenek wodoru z sodą oczyszczoną, aby stworzyć pastę. Gdy kamień jest mokry, wetrzyj pastę w poplamione miejsce. Może to zająć kilka aplikacji, aby całkowicie usunąć plamę. Kiedy skończysz, użyj papierowych ręczników, aby uniknąć smug. Nie należy jednak używać wybielacza do czyszczenia cementu z nagrobka, gdyż może to spowodować jego uszkodzenie.

Istnieje wiele popularnych środków czystości, które można wykorzystać do czyszczenia nagrobka. Niemniej jednak należy unikać stosowania wybielaczy i kwasów, ponieważ te substancje chemiczne mogą zmienić powierzchnię kamienia, utrudniając odczytanie napisu lub spowodować jego wyblaknięcie. Podczas gdy wybielacz jest bezpieczny do czyszczenia betonu, może on zjeść warstwę ochronną, co utrudnia odczytanie pomnika. Używanie wybielacza do czyszczenia cementu z nagrobka może być niebezpieczne, więc upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, aby zapobiec uszkodzeniu pomnika.

Unikaj używania mydła domowego

Chociaż niektórzy ludzie czyszczą nagrobki mydłem domowym, praktyka ta może uszkodzić pomnik. Mydło domowe może reagować z porowatą powierzchnią kamienia, powodując rozpuszczenie rozpuszczalnych soli, co prowadzi do ostatecznego zniszczenia pomnika. Jeśli musisz użyć mydła domowego, upewnij się, że czytasz etykietę i arkusz danych bezpieczeństwa materiałów, aby określić, czy produkt jest bezpieczny do stosowania na nagrobku. Należy również unikać stosowania detergentów, mydeł domowych i wybielaczy domowych. Oprócz mydła domowego, ważne jest, aby nie używać żadnych innych środków czyszczących, chyba że są one specjalnie przeznaczone do czyszczenia pomników.

Do czyszczenia nagrobka należy używać łagodnego mydła syntetycznego, takiego jak Orvus W A Paste Shampoo. Mydło to jest dostępne w sklepach zoologicznych lub na Amazon. Najdelikatniejszą metodą czyszczenia nagrobka jest użycie miękkiej szczotki, aby delikatnie wyszorować brud i zanieczyszczenia. Jeśli łagodne mydło jest zbyt ostre, spróbuj użyć łagodniejszego. Aby uniknąć smug, zmocz nagrobek od dołu do góry i delikatnie szoruj mydłem.

Polecamy również:  Jaki cement dekoracyjny wybrać na ściany

Chociaż nagrobki należy czyścić przynajmniej raz w roku, nie trzeba tego robić co tydzień. Użycie łagodnego, niejonowego mydła jest bezpieczne dla nagrobków łupkowych i piaskowców. Usunie ono plamy z glonów, pleśni i grzybów. Innym rozwiązaniem jest roztwór biologiczny D/2. To rozwiązanie potrzebuje około 15 minut do pracy. Innym rozwiązaniem jest naturalny roztwór mydła domowego zmieszany z wodą i w niej rozcieńczony.

Unikaj używania elektronarzędzi

Przed rozpoczęciem kształtowania krajobrazu w pobliżu nagrobka, zapytaj o zgodę właściciela grobu. Najlepiej też przetestować każdy proces na małej powierzchni, aby nie uszkodzić nagrobka. Aby usunąć czarne plamy z nagrobka, należy użyć Wet & Forget, który przywraca wykończenie do jasnego, łatwego do odczytania koloru. Aby uniknąć szorowania nagrobka, należy nałożyć produkt na niewielką powierzchnię za pomocą gąbki. Należy również udokumentować swoje wysiłki za pomocą aparatu cyfrowego, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Podczas czyszczenia nagrobków należy unikać stosowania ostrych środków czyszczących, takich jak wybielacze czy kwasy. Produkty te mogą spowodować erozję nagrobka. Uszkodzenie to może nie być od razu zauważalne. Aby wyczyścić nagrobek, należy zacząć od dołu i pracować w górę, co zapobiega zmywaniu plam. Można również użyć butelki z rozpylaczem, aby zmniejszyć zużycie wody. Po wyczyszczeniu nagrobka zawsze pamiętaj o dokładnym wypłukaniu go, aby usunąć wszystkie środki czyszczące.

Porost biologiczny to kolejny winowajca, jeśli chodzi o plamy na nagrobkach. Soki z drzew zawierają trudną do usunięcia żywicę, która może przyciągać owady. Organizmy te stanowią również pożywienie dla pleśni i grzybów. Oprócz bakterii, grzyby i algi mogą uszkodzić powierzchnię nagrobka i wpłynąć na jego wygląd. Wzrost biologiczny może również uszkodzić powierzchnię nagrobka, powodując jej kruszenie się, rozszczepianie lub pękanie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz