Jaki cement dekoracyjny wybrać na ściany

Jaki cement dekoracyjny wybrać na ściany

Jeśli planujesz zainstalować elewację z cegły lub kamienia, musisz zdecydować, jaki rodzaj cementu zastosować. Dwa rodzaje cementu znane są jako cement murarski i cement zaprawowy. Mieszanka cementu murarskiego zawiera żwir, piasek i wodę i jest używana do układania cegieł. Jednak zaprawa nie jest najlepszym wyborem dla wsparcia strukturalnego i lepiej nadaje się do dekoracyjnych fasad. Oba rodzaje cementu są mieszaniną kruszywa i wody, a do poprawy jakości betonu można użyć dodatków. Mikrocement

Wybierając cement dekoracyjny mikrocementowy na ściany, możesz wybrać odcień, który najlepiej pasuje do stylu Twojego domu i Twojego osobistego gustu. Możesz wybrać jasny lub ciemny odcień, który sprawi, że ciemne meble będą się wyróżniać, lub możesz pójść z neutralnym tonem, który będzie łączyć się z innymi kolorami. Możesz również zdecydować się na niestandardowe wykończenia. Możesz wybrać wykończenie z połyskiem lub kwasową bejcą, możesz też dodać efekt chmury lub żyłkowania.

Istnieje wiele różnych rodzajów mikrocementu, więc upewnij się, że wybierzesz taki, który najlepiej pasuje do motywu przewodniego Twojego pomieszczenia. Jeśli używasz mikrocementu do ścian, powinieneś pamiętać, że niektóre odmiany będą trudniejsze do zastosowania niż inne. Chcesz również rozważyć kolor i teksturę ścian. Różne kolory mogą dać inny wygląd. Wybierając kolor, ważne jest, aby pamiętać o ilości wilgoci, że twoja ściana będzie miała po utwardzeniu cementu.

Polecamy również:  Jaki cement wybrać do wykonania fundamentu pod ogrodzenie

Czy malujesz ściany łazienki czy sypialni, ważne jest, aby wybrać produkt, który jest wodoodporny. Dzięki temu mikrocement będzie miał idealną powierzchnię i zapobiegnie pękaniu. W przypadku innych powierzchni nie potrzebujesz hydroizolacji, ale warto zabezpieczyć nią swoje podłogi. Pamiętaj również o zastosowaniu hydroizolacji wokół szwów i wanny. Następnie można zastosować mikrocement. Mikrocement jest wodoodporny, więc będziesz mógł cieszyć się efektem końcowym nawet jeśli będzie padał deszcz lub śnieg.

Istnieje wiele różnych rodzajów mikrocementu, więc należy wybrać taki, który będzie pasował do stylu pomieszczenia i wyglądu, jaki chcemy uzyskać. Mikrocement to świetny wybór do łazienek i pomieszczeń mokrych, ponieważ jest całkowicie wodoodporny. W przeciwieństwie do betonu, nie ma linii fugowych i nie trzeba się martwić o fugi – mikrocement jest idealny do ciągłych powłok. Każdy etap obejmuje nakładanie produktu, gruntowanie i szlifowanie oraz lakierowanie.

Mikrocement to świetny wybór na ściany i meble na zamówienie. Ze względu na świetną przyczepność, świetnie nadaje się na ściany i meble na zamówienie, jest dostępny w różnych metalach. Produkt Thompsons jest wysokiej jakości niemieckim produktem z ultra niskim voc, wykończeniem na bazie akrylu. Możesz stworzyć własny schemat kolorów lub wybrać jedną z wielu dostępnych opcji.

Cement szary metalurgiczny

Kolor wykończenia betonu zależy od wyboru pigmentu, rodzaju cementu, wielkości kruszywa i zawartości wody. Metoda mieszania, sposób wykończenia i technika mają również wpływ na ostateczny wygląd. Pierwszym krokiem w tworzeniu unikalnego wykończenia ścian jest określenie rodzaju cementu, który należy zastosować. Metalizacja była używana do ścian w przeszłości i była stosowana głównie do elementów prefabrykowanych i płyt azbestowo-cementowych. Można dzięki niej uzyskać szeroką gamę kolorów, w tym tradycyjną biel.

Do zalet białego cementu w porównaniu z szarym należy zaliczyć większą spójność i powtarzalność koloru. Biały cement jest najlepszy do pomieszczeń, które wymagają maksymalnej jasności i jasnych, pastelowych odcieni. Z kolei cement szary może się bardzo różnić w zależności od partii i dostawcy. Obecność zielonych podtekstów może zmienić pożądany kolor. Szary cement zawiera również więcej żelaza i zanieczyszczeń, przez co ogranicza się do stonowanych odcieni ziemi.

Polecamy również:  Do czego służy cement hutniczy?

Biały cement

Jeśli szukasz do aktualizacji swoich ścian, a może po prostu jesteś zmęczony z obecnego schematu kolorów, Platinum Decorative White Cement może pomóc. Dostępny w jasnych i ciemnych odcieniach, cement ten ma wiele zastosowań. Może być stosowany w wewnętrznych i zewnętrznych ścian, jak również w krajobrazie i artykułów dekoracyjnych. Oto co musisz wiedzieć o tym materiale. Jak wygląda? Jak sprawdza się w różnych zastosowaniach?

Ponieważ biały cement jest bardziej refleksyjny, w słońcu wydziela ciepłą poświatę. Można również użyć sztucznego światła, aby stworzyć poświatę na białej powierzchni. Biały cement ma jednak kilka wad, przede wszystkim w swojej cenie. Ogólnie rzecz biorąc, gotowy produkt obejmuje aspekt dekoracyjny. Usługi wykończenia betonu mogą być wymagane dla dużych obszarów powierzchni ścian, więc będziesz musiał wziąć pod uwagę trwałość i tolerancję na zużycie.

Oprócz koloru, biały cement jest również przydatny do mieszanek łatających. Mieszanki do łatania zwykle wymagają podwójnej objętości cementu w porównaniu z otaczającą powierzchnią ściany. Użycie białego cementu w mieszance łatającej zapewni również, że mieszanka łatająca będzie się lepiej komponować z kolorem tła. Biały beton towarowy jest szeroko dostępny w całym kraju. Został on wykorzystany do budowy kościołów i sklepów. Jego uniwersalność sprawia, że jest to popularny wybór dla majsterkowiczów.

Chociaż nie zawsze jest to możliwe wszędzie, można uzyskać ten sam kolor z procesu microtopping. W porównaniu z gotową mieszanką, proces mikronakłuwania może sprawić, że kolor będzie jednolity w każdej partii. Z drugiej strony, microtopping wymaga więcej utwardzacza koloru. Projekty betonu dekoracyjnego będzie trwać dłużej niż inne rodzaje. Dodają one również więcej wartości do inwestycji. Jeśli chcesz użyć microtopping, można uzyskać pastelowe kolory, jak również.

Polecamy również:  Jaki cement wybrać do budowy komina

Płyty włókno-cementowe

Płyty włókno-cementowe to najlepsze opcje zarówno dla ścian wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Stosowane jako pokrycie ścian, oferują gładkie, wolne od pęknięć wykończenie. Są również odporne na wodę i ogień, więc doskonale nadają się do celów bezpieczeństwa. I, ponieważ są trwałe, mogą być również malowane. Ale, zanim wybierzesz te płyty, warto wiedzieć, jak mogą one przynieść Ci korzyści. Dowiedz się więcej o zaletach płyt cementowo-włóknowych.

Polimerowo-cementowa dekoracyjna tapeta ścienna to kolejny rodzaj cementowego materiału kompozytowego. Skład tego typu materiału obejmuje biały cement, emulsję polimerową, wypełniacz mineralny, nieorganiczny inhibitor spalania i filtr przeciwsłoneczny oraz wodę. Ta mieszanina jest następnie nakładana na powierzchnię płyt, a następnie suszona w piecach. Powstała w ten sposób polimerowo-cementowa dekoracyjna papa ścienna może być stosowana jako dekoracyjna płyta cementowa do ścian wewnętrznych.

Inną alternatywą są płyty włókno-cementowe. Płyty te są często stosowane jako substytut betonu architektonicznego. Są to zazwyczaj produkty przemysłowe, a wykonane są z włókien, które są impregnowane cementem i prasowane pod wysokim ciśnieniem. Są one tańszą opcją tworzenia elewacji. Dodatkowo stanowią doskonałą imitację betonu. Jeśli więc szukasz niedrogiej alternatywy dla betonu, płyty włókno-cementowe mogą być właściwym wyborem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz