Jak zrobić glazurę imitującą cegłę krok po kroku

Jak zrobić glazurę imitującą cegłę krok po kroku

W tym artykule zajmiemy się tym jak stworzyć powierzchnię imitującą cegłę oraz ceglaną ścianę. W tym artykule pokażemy również jak używać malowania z wolnej ręki i podkreślać części glinianego ciała szarością. Ostatnim krokiem jest dopasowanie szkliwa do glinianej bryły. W tym celu zastosujemy technikę zwaną szkliwieniem wklęsło-wypukłym. Po kilku godzinach ćwiczeń będziemy mieli idealny mur z cegieł!

Malowanie z wolnej ręki

Ten tutorial krok po kroku pokaże Ci, jak stworzyć z wolnej ręki ścianę z glazury imitującą cegłę. Najpierw przygotuj kuwetę z różnymi kolorami glazury. Zanurz gąbkę w każdym kolorze glazury w sposób losowy – Słowa te są dziełem specjalistów serwisu, którzy są pasjonatami swojej pracy Legalne Konopie. Następnie zacznij gąbką malować cegłę. Nie przejmuj się, jeśli twoje cegły nie są idealnie proste – celem jest naśladowanie zmienności kolorów prawdziwej cegły. Następnie nanieś gąbką cegłę na ścianę. Pamiętaj, że cegły nie muszą być idealnie proste i symetryczne, a do wypełnienia większych szczelin lub narożników możesz użyć połówek cegieł. Zanim usuniesz taśmę, pozwól farbie wyschnąć.

Aby rozpocząć malowanie, przygotuj cegłę, usuwając tapetę. Następnie zeszlifuj szorstkie miejsca i wypełnij wszelkie dziury. Dzięki temu farba będzie łatwo spływać. Następnie wybierz farbę lateksową w kolorze opalenizny, która naśladuje kolor linii zaprawy. Użyj dwóch kolorów farby dla realistycznie wyglądającej cegły. Jeśli chcesz dodać teksturę do swojej sztucznej cegły, użyj jaśniejszego koloru farby na środku.

Przed rozpoczęciem oczyść cegłę za pomocą drucianej szczotki i wody z mydłem. Użyj wody z mydłem, aby usunąć wszelkie wykwity i zabrudzenia. Pamiętaj, aby podczas malowania nosić rękawice i okulary ochronne. Jeśli nie jesteś pewien, jak malować cegłę, możesz zadzwonić do profesjonalisty, aby pomóc Ci w tym kroku. Możesz również wykonać tę czynność, malując cegłę imitującą glazurę krok po kroku z pomocą próbki farby dostarczonej przez lokalny sklep z artykułami gospodarstwa domowego.

Polecamy również:  Jak długo zachowuje się cegła ogniotrwała?

Faux cegła jest często malowane z techniką zwaną glazury. Technika ta wykorzystuje przezroczystą farbę, aby stworzyć realistyczny wygląd cegły. Jako medium będziesz potrzebował akrylowego lakieru z połyskiem jajka lub farby lateksowej. Kolor medium do glazurowania powinien być jasno-żółto-brązowy. Do rozjaśnień możesz użyć dużego pędzla. Należy zmieszać dwa kolory z białym i jasnożółto-brązowym.

Dodawanie pasemek przy siwych

Dodawanie pasemek do siwych włosów to doskonały sposób na zamaskowanie zmiany koloru bez konieczności całkowitej rekoloryzacji. Dodanie pasemek do standardowego koloru włosów pozwoli ukryć siwiznę, a jednocześnie rozproszy srebrne iskierki i twardą linię. Możesz udać się do salonu fryzjerskiego, aby wykonać trwałą koloryzację, ale większość osób preferuje wygląd niewymagający konserwacji. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby osiągnąć ten wygląd.

Po pierwsze, pamiętaj, że celem jest stworzenie naturalnego wyglądu z wieloma odcieniami, a nie tylko jednym. Metoda ta jest doskonałym sposobem na stworzenie wielu stylizacji za pomocą jednego koloru. Kolor nakładany jest na włosy w postaci folii, co ułatwia jego mieszanie z naturalnym kolorem włosów. Proces ten pozwoli stworzyć na włosach kolor w pełni kryjący, a kreatywne umieszczenie folii pozwoli zamaskować siwiznę i odrosnąć dłużej niż formuła retuszu korzeni.

Dopasowanie szkliw do brył gliny

Podstawową zasadą w tworzeniu gliny jest upewnienie się, że twoje szkliwo pasuje do bryły twojej pracy. Szkliwo to cienka warstwa szkła połączona z innym kruchym materiałem, a ponieważ oba te materiały kurczą się i rozszerzają w tym samym tempie, rzadko kiedy dobrze do siebie pasują. Jeśli szkliwo i gliniane ciało są zbyt ciasne, kawałki będą odskakiwać lub pękać. Aby zapewnić dobre dopasowanie, wykonaj te trzy kroki. Jeśli nie jesteś pewien, jaki jest każdy z tych kroków, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o tym procesie.

Polecamy również:  Jak zrobić cegły z gliny krok po kroku

Podczas gdy większość szkliw jest kompatybilna z większością ciał glinianych, niektóre gliny ceramiczne mają tendencję do spękania. Jeśli Twoja glina ma dużą tendencję do spękania, najlepsze może być szkliwo o niższej zawartości talku. W takim przypadku możesz dostosować chemię i ekspansję szkliwa, aby dopasować je do ciała. Można również dostosować recepturę korpusu glinianego, aby był bardziej odpowiedni dla szkliwa.

Ogólnie rzecz biorąc, standardowe korpusy gliniane mają szeroki zakres temperatur wypalania. Aby upewnić się, że wybrane przez Ciebie szkliwo będzie dobrze współgrało z Twoją gliną, upewnij się, że punkt dojrzewania szkliwa odpowiada punktowi dojrzewania gliny. Na przykład, jeśli glina jest standardowa, spróbuj użyć glazury Cone 5, jeśli chcesz uzyskać piękne rezultaty. A jeśli pracujesz z ciałem o wyższym stopniu wypalenia, rozważ użycie glazury o niższym stopniu wypalenia.

Jeśli w swoich zajęciach używasz korpusów z gliny wysokopiennej, sprawdź zakresy wypalania przed wyborem szkliwa. Jeśli glina jest wysokopienna, to szkliwo będzie zbyt miękkie i kruche. Podczas wypalania należy również wziąć pod uwagę grubość szkliwa. Jeśli używasz niskiej gliny ogień, upewnij się, że będzie pasować do szkliwa. Innymi słowy, nie powinieneś używać wysokopiennego szkliwa na niskopiennej glinie.

Tworzenie powierzchni wklęsło-wypukłych

Tworzenie wklęsło-wypukłych krawędzi na cegłach można wykonać poprzez układanie ich w wózku piecowym lub ręczne cięcie na kwadrat. Po przycięciu można je spryskać glazurą na płycie prasy. Szkliwo jest następnie wypalane, aby stworzyć losowy trójwymiarowy wzór na powierzchni. Możliwe jest również jednolite nakładanie glazury.

Używanie szkliw pękających

Istnieje kilka sposobów na zmniejszenie spękań, które pojawią się na gotowym elemencie. Pierwszą metodą jest zmniejszenie ilości tlenków sodu i potasu w recepturze szkliwa. Elementy te znajdują się w skaleniach potasowych, sodowych i sjenitach nefelinowych. W zależności od rodzaju szkliwa, może być konieczne dodanie więcej jednego lub więcej z tych materiałów. Ogólnie rzecz biorąc, talk jest lepszym wyborem niż dolomit, który zawiera zarówno tlenki magnezu jak i wapnia i ma stosunkowo wysoką rozszerzalność.

Polecamy również:  Jak zrobić ścianę z czerwonej cegły krok po kroku w Minecraft

Jeśli używasz szkliwa o wysokiej ekspansji, musisz być świadomy jego wpływu na ciało. Dodanie topnika sprawi, że szkliwo stanie się cieńsze i pozwoli mu się rozszerzyć. Jeśli wykonujesz duże elementy, będziesz musiał zmienić harmonogram wypalania, aby je dostosować. Jeśli szkliwo zawiera dużo krzemionki, spróbuj zastąpić ją niskoalkalicznym lub litowym skaleniem oraz glinką o niższej ekspansji.

Inny rodzaj szkliwa spękań jest znany jako crackle glaze. Ten typ szkliwa zawiera wysoki procent KNaO i niższy poziom Al2O3. Kluczową różnicą pomiędzy tymi dwoma typami jest to, że ten pierwszy jest wykonany z kamionki, która jest mniej szklista. Z tego powodu jest podatna na spękania. Jednak to szkliwo jest znacznie mocniejsze niż to drugie, więc spękanie jest korzystne w efekcie ceglanym.

Choć efekt spękania jest pożądany, to jednak powstające w jego wyniku spękania są również szkodliwe dla bryły. Uważa się, że węglan wapnia korzystnie wpływa na zapobieganie powstawaniu spękań. Nie jest to jednak powszechnie akceptowane. Pęknięcia są jednak bardziej powszechne na wyrobach szkliwionych niż nieszkliwionych. Jeśli rozważasz użycie szkliwa spękań, pamiętaj o tych wskazówkach, aby zapewnić sukces swojego projektu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz