Jak zrobić beton bez betoniarki

Jak zrobić beton bez betoniarki

Jeśli planujesz wylać beton bez betoniarki, być może zastanawiasz się, jak samodzielnie wymieszać materiał. Możesz zastosować metodę arkuszową, która polega na odtworzeniu warunków mieszania betonu na płaskim arkuszu. Dokładnie wymieszaj suche składniki i dodawaj wodę, aż uzyskasz pożądaną konsystencję. Pamiętaj, aby po wymieszaniu betonu posprzątać. W tym artykule omówimy kilka typowych błędów i sposoby ich unikania.

Jak mieszać beton ręcznie

Używając wiertarki i akcesoriów do mieszania, partner może połączyć dwa składniki. Kiedy skończą, beton będzie gęsty jak owsianka i powinien trzymać swój kształt po ściśnięciu. Ważne jest, aby nie dodać zbyt dużo wody, lub będzie osłabić gotowy produkt. Dodając dodatkową kwartę wody może znacznie zmniejszyć wytrzymałość gotowego betonu. Użycie odpowiedniej ilości wody jest niezbędne, aby produkt końcowy był zarówno twardy jak i elastyczny.

Używanie motyki do mieszania betonu jest również opcja. To narzędzie jest najlepsze dla projektów wymagających 60 do 80 funtów betonu. Na przykład, można użyć motyki do mieszania betonu dla betonowej miski ognia lub blatu. Gdy beton osiągnie odpowiednią konsystencję, będzie wystarczająco twardy, aby wylać go na wierzch gotowego projektu. Tylko upewnij się, aby utrzymać platformę bazową czyste i wodoodporne.

Przed rozpoczęciem projektu betonowego, upewnij się, że zebrałeś wszystkie niezbędne urządzenia. Będziesz potrzebował taczki, kuwety i narzędzia. Niezbędne jest również wiadro lub taca oraz świeża woda. Worek betonu ważący 80 funtów potrzebuje 3 kwartałów wody. Aby wymieszać beton ręcznie, upewnij się, że mieszanina jest jednolita w całym. Ręczne mieszanie betonu wymaga dokładnego mieszania, dlatego należy pamiętać o noszeniu odpowiedniego sprzętu ochronnego.

Idealnie, gotowy beton powinien tworzyć kulę śnieżną po podniesieniu. Jeśli tak nie jest, należy dostosować mieszankę. Używanie worków w mieszalniku jest znacznie łatwiejsze, jeśli masz pomocnika. Użyj plastikowej torby na śmieci, aby zawrzeć kurz i upewnij się, że obszar roboczy jest na twardej powierzchni. Podczas używania miksera elektrycznego, upewnij się, że jest on umieszczony na twardej powierzchni.

Dodawanie koloru integralnego do zwykłej szarej mieszanki

Integral Color to produkt, który wzmacnia kolor powierzchni betonowych. Występuje w postaci proszku lub płynu i barwi całą płytę u źródła. Te kolory sprawiają, że beton jest idealny do stosowania w parkach rozrywki, odkryte korty sportowe i obiektów rekreacyjnych. Aby uzyskać kolor, który chcesz, może trzeba przygotować próbki surowców w terenie. Oto kilka wskazówek, jak uzyskać odpowiedni kolor dla betonu.

Polecamy również:  Przewodnik po betonie płukanym

Kolor integralny jest najlepszy dla podłóg betonowych. Jeśli dodajesz nakładkę podłogową, ten typ koloru będzie mieszać się z płytą bez wyglądania zbyt zajęty. Produkuje również jednolite odcienie i bazowy odcień dla kolorów nakładanych powierzchniowo. Większość mieszkalnych podłóg betonowych są kolorowe z plamami. Plamy wnikają w beton i nadać trwały kolor do płyty. W przeciwieństwie do technik barwienia na bazie proszku, bejce pozostają na płycie nawet po kilku dniach.

Dodanie integralnego koloru do zwykłej szarej mieszanki jest metodą łatwą i opłacalną. Domieszkę miesza się z mieszanką betonową przed ułożeniem, a kolor będzie trwały. Jednak ostateczny kolor betonu zależy od koloru cementu użytego do projektu. Jasne lub biały cement będzie produkować jasne odcienie, podczas gdy szary mix przyniesie wyciszony odcień. Ponadto, upewnij się, że używasz tego samego dostawcy cementu dla całego projektu, aby utrzymać spójność.

Integralny kolor jest wszechstronnym materiałem i podstawą w branży betonu dekoracyjnego. Technologia stojąca za procesem pozostała praktycznie niezmieniona przez ponad 50 lat, a jej popularność wciąż rośnie. Sun Belt obszary zostały przy użyciu go przez dziesięciolecia, a inne części świata są po prostu odkrywając korzyści z kolorowego betonu. Aby stać się ekspertem, nauczyć się procesu i produktów. Artykuł autorstwa Chrisa Sullivana jest dostępny w The Concrete Network.

Dodawanie zbyt dużej ilości wody do mieszanki workowanej

Dodanie zbyt dużej ilości wody do worka z mieszanką może spowodować problemy w procesie wytwarzania betonu. Nie tylko zbyt dużo wody może spowodować słaby i kruchy beton, ale zbyt mało wody może prowadzić do problemów, jak również. Ważne jest, aby pamiętać, że dodanie wody do mieszanki betonowej obejmuje reakcję chemiczną między cząsteczkami wody i głównych związków w mieszaninie. Jeśli nie jesteś pewien ile wody potrzebujesz, możesz zacząć od mniejszej ilości i dodawać więcej w miarę potrzeby.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi podczas mieszania betonu jest dodawanie zbyt dużej ilości wody do mieszanki w workach. Chociaż woda jest niezbędna do tego, aby beton był zdatny do użytku, zbyt duża ilość wody może powodować problemy takie jak pękanie, kurczenie się i słabą wytrzymałość. Aby temu zapobiec, należy dokładnie wymieszać beton do jednolitej konsystencji. Nie powinno być suchych kieszeni.

Polecamy również:  Jak uszczelnić przeciekający beton

Aby tego uniknąć, dobrze jest dodać dwie trzecie wody zalecanej przez mieszankę w worku. Gdy osiągniesz pożądaną konsystencję, dodaj resztę wody. Możesz użyć gumowego młotka, aby skonsolidować mieszankę i sprawdzić, czy jest gotowa. Jeśli mieszanka nie trzyma się razem po zwinięciu w kulkę, będzie zbyt mokra i będzie się kruszyć po dotknięciu. To sprawi, że beton będzie słabszy i trudniejszy w obróbce, dlatego zawsze można skorygować ilość dodawanej wody.

Możesz użyć metody wiadra do mieszania betonu bez miksera, ale ważne jest, aby użyć odpowiedniego narzędzia do mieszania, aby zapewnić, że wszystkie suche składniki są prawidłowo połączone. Specjalistyczne narzędzie działa jak trzepaczka i rozbija kawałki suchej mieszanki. Następnie do kupy dodaje się wodę, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Następnie beton należy przeciągnąć przez koryto za pomocą motyki.

Sprzątanie po mieszaniu

Podczas mieszania betonu, zaraz po zakończeniu należy posprzątać bałagan. Pozostałości betonu mogą być trudne do usunięcia nawet po wyschnięciu. Aby to ułatwić, można użyć plastikowych worków na śmieci, które ograniczą pył. Można również umieścić plastikową torbę na bębnie miksera. Wlać wodę powoli, mierząc, ile wody jest potrzebne do konkretnych potrzeb. Jeśli nie masz betoniarki, możesz użyć wiadra lub kubła, aby zebrać nadmiar wody i wymieszać.

Beton układany na mokro jest wykonany z mniejszych kawałków kruszywa. Można go mieszać w dużym plastikowym wiadrze z poniżej 10 dolarów StirWhip przystawki wiertniczej. Ta przystawka ma kształt dłoni i jest wyposażona w 18-calowy stalowy trzonek. To pozwala łatwo dotrzeć do dna wiadra i wymieszać beton prawidłowo. Wielopalczasta konstrukcja zmniejsza opór na wiertarce i krojenie betonu będzie łatwiejsze.

Zanim zaczniesz mieszać beton bez betoniarki, upewnij się, że masz odpowiednią przestrzeń. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby przenieść wiadro po wymieszaniu betonu. Następnie upewnij się, że obszar ten jest dobrze wentylowany. Po wymieszaniu betonu ręcznie, należy użyć solidnej motyki, wiadro, i sztywne szczotki do szorowania. Należy nosić rękawice, ponieważ cement może poparzyć, jeśli dostanie się na skórę.

Jeśli nie masz dostępu do betoniarki, do mieszania betonu użyj wiadra. Użycie wiadra z plastikową wyściółką ochroni Cię przed rozlaniem, ale do mniejszych projektów najlepsza jest betoniarka. Czyszczenie po mieszaniu betonu bez miksera jest znacznie łatwiejsze niż mieszanie go rękami. Po zakończeniu pracy można wytrzeć powierzchnię gąbką.

Polecamy również:  Beton modyfikowany polimerami

Wypełnienie taczki folią polietylenową

Wypełnienie taczki folią polietylenową przed mieszaniem betonu to doskonały sposób na zapobieganie rozprzestrzenianiu się kurzu i zanieczyszczeń. Aby zapobiec przyklejaniu się arkuszy do betonu, można kupić 1200 gauge polythene arkuszy w sklepie z narzędziami lub centrum domu poprawy. Materiał ten ma również wystarczająco dużo miejsca, aby wymieszać więcej betonu niż taczka.

Aby wymieszać beton bez betoniarki, wystarczy dodać wszystkie suche składniki do głębokiej krateru lub plastikowego wiadra. Następnie do krateru należy wlać wodę. Dokładnie wymieszać suche składniki z mokrymi. Alternatywnie, można użyć przystawki do wiertarki do betonu lub wysokie narzędzie do mieszania betonu do mieszania mokrych i suchych składników. Upewnij się, że dokładnie wymieszałeś mokre i suche składniki, aby żadna część betonu nie była zbyt sucha.

Jeśli nie stać Cię na betoniarkę, zawsze możesz wykonać go ręcznie. Jeśli nie chcesz używać betoniarki, możesz również dodać plastikową płachtę do taczki lub wiadra. Następnie możesz dodać wodę do suchych składników, aż osiągną odpowiednią konsystencję. Ta metoda jest bardziej wygodna i ekonomiczna niż wynajęcie betoniarki. W obu przypadkach należy dokładnie przestrzegać instrukcji, aby nie uszkodzić betonu.

Wiadro to kolejna przydatna alternatywa dla mieszania betonu bez betoniarki. Ta metoda jest sprawdzona i zaufana metoda, że profesjonalni wykonawcy używają na swoich budowach. Metoda ta idealnie nadaje się do majsterkowania, gdzie nie ma dostępu do betoniarki, lub gdzie transport gotowego produktu nie jest opcją. Wiadro może być również przydatne do mieszania betonu w ograniczonych obszarach. Ta metoda wymaga wiadra do przenoszenia mieszanki betonowej i jest najbardziej odpowiednia dla mniejszych prac majsterkowiczów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz