Jak zamontować telewizor na ścianie z cegły

Jak zamontować telewizor na ścianie z cegły

Jeśli masz ścianę z cegieł, możesz nie mieć możliwości zainstalowania uchwytu do suchej zabudowy, co może skutkować nierównościami między cegłami i spoinami zaprawy. Możesz jednak użyć klejów, aby wyrównać powierzchnię i bezpiecznie zamontować do niej telewizor. Uchwyty TV z solidnymi ramionami mogą być również używane do zabezpieczenia telewizora na ścianie z cegieł. Szyny hakowe, znane również jako szyny montażowe, są również przydatne do montażu uchwytów niezależnych od suchej zabudowy. Składają się one z haka i szyny.

Wieszaki samoprzylepne

Jeśli zastanawiasz się, jak zamontować telewizor na ścianie z cegły, ucieszy Cię wiadomość, że możesz to zrobić na kilka sposobów. Najbardziej oczywistym i nieinwazyjnym sposobem jest użycie wieszaków samoprzylepnych. Jeśli jednak Twoja ceglana ściana jest nierówna, może to nie zadziałać. Być może trzeba będzie ją zeszlifować, aby była bardziej równa. Niezależnie od wybranej metody, jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić przed rozpoczęciem.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie ściany. Jeśli ściana z cegieł jest nierówna, możesz użyć klejów, aby wyrównać powierzchnię. Zapobiegnie to przesuwaniu się telewizora w dół ściany. Następnym krokiem jest wybór solidnego i poziomego uchwytu TV. Aby upewnić się, że twój telewizor pozostanie na poziomie, kup jeden z mocnymi ramionami. Gdy już wybierzesz ten właściwy, nałóż warstwę kleju na samoprzylepne wieszaki.

Następnie upewnij się, że ściana jest czysta. Następnie użyj cienkiego kawałka papieru lub tektury, aby oczyścić powierzchnię. Po wykonaniu tych czynności nałóż substancję klejącą i delikatnie dociśnij telewizor do ściany. Należy uważać, aby nie docisnąć kleju zbyt mocno, ponieważ może to spowodować uszkodzenie ściany. Podczas wykonywania tej czynności należy upewnić się, że klej jest wystarczająco mocny, aby utrzymać ciężar telewizora.

Inną opcją montażu telewizora na ścianie z cegły jest użycie wieszaków samoprzylepnych. Te paski samoprzylepne można przykleić do lekkich przedmiotów bez uszkadzania ściany. Paski samoprzylepne nie będą jednak dobrze działać na cegłach. Są one odpowiednie tylko dla lekkich przedmiotów o wadze od trzech do pięciu funtów. Możesz również chcieć użyć poziomicy, aby upewnić się, że mocowanie jest idealnie proste.

Polecamy również:  Jak obliczyć ilość cegieł do wykonania komina

Jeśli masz ścianę z cegły, opcją może być stojak hybrydowy. Te stojaki są zaprojektowane tak, aby utrzymać telewizor, a jednocześnie dobrze wyglądać. Stojak hybrydowy może być najlepszym wyborem, jeśli nie chcesz wiercić otworów. Następnie można powiesić telewizor na ścianie za pomocą haka lub wieszaka z klipsem. Pamiętaj tylko, aby wybrać najlepszy stojak w oparciu o to, jak bardzo chcesz zabezpieczyć telewizor.

Kotwy do betonu

Podczas montażu telewizora na ścianie z cegły, kotwy do betonu są najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia urządzenia. Większość kotew betonowych będzie działać z każdym rodzajem ściany, ale musisz wybrać odpowiednią do konkretnego rodzaju cegły, z której korzystasz. Kotwy do cegieł mają unikalny wzór gwintowania, dlatego musisz wybrać odpowiednią do konkretnego modelu telewizora.

Następnym krokiem jest wywiercenie w ścianie otworów o średnicy nieco mniejszej niż średnica śruby. Użyj wiertarki udarowej, aby wykonać otwory o głębokości od 2,25″ do 2,5″. Pamiętaj, aby użyć taśmy malarskiej do oznaczenia miejsca przed wierceniem. Następnie użyj próżni lub dyszy odkurzacza sklepowego, aby odkurzyć otwory, aby stworzyć równą powierzchnię. Gdy otwory będą równe, kotwy zapewnią dodatkowe wsparcie dla śrub mocujących telewizor.

Po zlokalizowaniu otworów, umieść uchwyt przy ścianie tak, aby jego spód był z nią równy. Jeśli montujesz płaski uchwyt, może być konieczne wywiercenie otworów pilotażowych w zaprawie i licu cegły. Po wywierceniu otworów pilotażowych, włóż kotwy do betonu do ściany na głębokość 1/4 cala. Następnie włóż kotwy do otworów, które powinny być nieco głębsze niż śruby.

Chociaż kotwy betonowe nadają się do większości ścian z cegły, jeśli chcesz zamontować ciężki telewizor, możesz użyć zamiast nich kotwy murarskiej. Ta ostatnia jest dobrym wyborem, jeśli jesteś w stanie wywiercić otwór i użyć młotka do wbicia kotwy w cegłę. Mały odkurzacz sklepowy pomoże Ci pozbyć się pyłu i zapewnić bezpieczeństwo Twoim oczom. Inną opcją montażu telewizora na ścianie z cegły jest użycie długich kotew drewnianych. Koszt tych mocowań jest stosunkowo niski.

Podczas gdy kotwy betonowe są najbardziej niezawodnym wyborem do montażu telewizora na ścianie z cegły, często są one mylące i trudne do użycia po raz pierwszy. Istnieje kilka czynników, na które możesz spojrzeć, aby zdecydować, który z nich będzie najlepszym wyborem dla Twojej ceglanej ściany. Jak w przypadku każdego procesu montażu, ważne jest, aby sprawdzić nośność ściany przed przymocowaniem do niej telewizora.

Polecamy również:  Jak pomalować białą cegłę gipsową

Konstrukcja płyty otwartej

Jednym z najczęstszych sposobów montażu telewizora na ścianie z cegły jest zastosowanie konstrukcji płyty otwartej. Dodatkową zaletą tej konstrukcji jest zminimalizowanie liczby widocznych kabli. Aby zamontować telewizor na ścianie z cegieł, należy przygotować ścianę z cegieł. W zależności od wielkości i kształtu ściany z cegły, może być konieczne wywiercenie kilku otworów, aby otwór montażowy w cegle był solidny. Gumowy młotek lub młotek może pomóc w wklepaniu kotwicy w cegłę. Oprócz młotka może być również potrzebny mały odkurzacz warsztatowy do usuwania pyłu z wywierconych otworów. Niezbędna jest również maska przeciwpyłowa i okulary ochronne. Instalacja będzie wyglądać lepiej, gdy będzie widoczna mniejsza ilość kabli.

Zanim zaczniesz montować telewizor na ścianie z cegły, pamiętaj, aby dokładnie przeczytać i przestrzegać wszystkich instrukcji. Upewnij się, że śruby na wsporniku są zabezpieczone kluczem. Należy również zaznaczyć położenie otworów montażowych za pomocą taśmy malarskiej. Aby sprawdzić poziom otworu montażowego, należy również użyć poziomicy. Jeśli ściana nie posiada kołków rozporowych, może być konieczne użycie narzędzia do wyszukiwania kołków rozporowych. To narzędzie jest zazwyczaj dołączone do uchwytu, i może pomóc w tym zadaniu. Większość uchwytów ściennych zawiera cały sprzęt potrzebny do instalacji.

Aby zamontować telewizor na ścianie z cegły, należy najpierw zlokalizować kołki rozporowe. W przypadku ścian z cegieł, będziesz potrzebował szukacza kołków, aby zlokalizować kołki. Po zlokalizowaniu kołków, użyj dużego śrubokręta krzyżakowego, aby połączyć płytę montażową ze ścianą. W przypadku niewystarczającej ilości miejsca, należy użyć łącznika kątowego. Po przymocowaniu płyty do ściany, telewizor należy przymocować do uchwytu montażowego.

Do montażu telewizora na gołej ścianie z cegły można również wybrać konstrukcję z otwartą płytą. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i wysiłek, a także będzie wyglądać stylowo. Większość ludzi preferuje ten styl montażu telewizora, ponieważ wygląda on bardziej atrakcyjnie. Otwarta konstrukcja płyty do montażu telewizora na ścianie z cegły nie tylko zapewni atrakcyjny wygląd, ale także zapewni najwyższej klasy trwałość i długowieczność.

Polecamy również:  Jak oczyścić czerwoną cegłę z sadzy i plam

Zatrudnianie profesjonalisty

Jeśli nie masz czasu, aby wykonać instalację DIY na ścianie z cegły, może chcesz zatrudnić profesjonalistę, aby zamontować swój telewizor dla Ciebie. Chociaż możesz użyć młotka i gumowego młotka, aby wbić kotwy w ścianę, będziesz chciał zainwestować w specjalne narzędzia, aby bezpiecznie zamontować telewizor. Mały odkurzacz sklepowy pomoże Ci usunąć kurz z wywierconych otworów. Powinieneś także założyć maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Im mniej kabli zobaczysz, tym bardziej profesjonalnie będzie wyglądać instalacja.

Wyszkolony fachowiec może również zlokalizować najlepsze miejsce do zamontowania telewizora i określić właściwy kołek w ścianie, który może utrzymać jego ciężar. Profesjonalista dokręci również uchwyt, aby odpowiednio zabezpieczyć telewizor, zapewniając, że nie spadnie. Podczas gdy nowoczesne płaskie ekrany mogą wyglądać elegancko, ważą dużo. Niektóre modele ważą ponad 100 funtów i nie chcesz ryzykować uszkodzenia telewizora, przykręcając go do ściany.

Kiedy zatrudnisz profesjonalistę do montażu telewizora, otrzymasz kilka korzyści. Zatrudnienie profesjonalisty uwolni Twój cenny czas, oszczędzi Ci kłopotów związanych z próbą samodzielnego montażu telewizora i pozostawi Cię ze spokojem. Profesjonalista będzie również korzystać z odpowiedniego wspornika montażowego i niezbędnych narzędzi do wykonania pracy. Będziesz mógł spokojnie odpocząć wiedząc, że Twój telewizor jest w rękach wyszkolonego profesjonalisty, który prawdopodobnie z powodzeniem zamontował setki telewizorów przed. Możesz nawet zlecić sprzątanie domu po zakończeniu instalacji.

Montaż telewizora na ścianie z cegły to trudne zadanie. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, wynajęcie profesjonalisty, aby to zrobić, jest najlepszą opcją. Proces ten pozwoli Ci zaoszczędzić czas i energię, a Ty będziesz mógł oglądać swoje ulubione programy bez obaw o bezpieczeństwo telewizora. Jeśli martwisz się o uszkodzenie ściany, najlepiej zatrudnić profesjonalistę, który zamontuje go dla Ciebie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz