Jak czyścić beton architektoniczny

Jak czyścić beton architektoniczny

Jeśli chodzi o czyszczenie betonu architektonicznego, najlepsza jest miękka szmatka z niewielką ilością wody. Jednak najważniejsze jest, aby czyścić beton natychmiast po poważniejszych zdarzeniach. Unikaj rozlanej kawy lub herbaty, ponieważ mogą one zabarwić powierzchnię. Użyj uszczelniacza na bazie wody, aby chronić beton po jego czyszczeniu. Użyj tych wskazówek podczas czyszczenia betonu architektonicznego:

Soda oczyszczona

Naturalny środek czyszczący, soda oczyszczona ma kilka zalet, w tym zdolność do absorbowania płynów. Oznacza to, że mieszanina sody oczyszczonej i octu jest doskonałym rozwiązaniem do czyszczenia betonu. Mieszanina ta będzie skwierczeć, gdy osiągnie powierzchnię betonu. Aby użyć tego rozwiązania, ważne jest, aby nosić gumowe rękawice i okulary ochronne podczas pracy z nim. Można również zmieszać go z wodą i nałożyć na beton za pomocą sztywnej nylonowej szczotki.

Jeśli masz plamy rdzy na betonie architektonicznym, spróbuj roztworu sody oczyszczonej i octu, aby je usunąć. Mieszanina sody oczyszczonej i octu może rozpuścić plamy i poluzować twarde gunky messes. Soda oczyszczona w tym roztworze to w zasadzie słona woda. Możesz również użyć Coca-Coli do usunięcia plam, ponieważ zawiera ona kwas fosforowy. Następnie należy pozostawić mieszaninę do wyschnięcia. Po usunięciu plamy, zastosować uszczelniacz.

Przed czyszczeniem betonu architektonicznego należy oczyścić teren zamiatając luźne zanieczyszczenia. Aby uniknąć rozpryskiwania roztworu czyszczącego, należy również usunąć wszelkie osłony roślinne lub okienne oraz inne zanieczyszczenia, które mogły wylądować na betonie. Zastosuj roztwór czyszczący do brudnych obszarów betonu. Nosić okulary ochronne i rękawice podczas stosowania środka czyszczącego do betonu. Jeśli nie chcesz się poparzyć chemią, załóż odzież ochronną, rękawice.

Jeśli nie jesteś w stanie usunąć plam tłuszczu, soda oczyszczona może być świetną alternatywą dla tradycyjnego roztworu czyszczącego. Można ją nałożyć w postaci pasty i pozostawić na plamie do trzydziestu minut. Po tym czasie należy zamieść pozostały proszek. Stare plamy oleju może przenikać do powierzchni betonu i być zbyt uparty, aby usunąć z sody oczyszczonej sam. Jeśli plama jest zbyt głęboka, może trzeba zastosować odtłuszczacz pierwszy.

Polecamy również:  Jak układa się beton architektoniczny?

Kwas muriatyczny

Aby wyczyścić beton architektoniczny kwasem muriatycznym, należy najpierw rozcieńczyć roztwór wodą. Jedna filiżanka kwasu muriatycznego jest równa jednemu galonowi wody. Można też rozcieńczyć go jedną częścią kwasu na dziesięć części wody. Jednak nie jest to zalecane do czyszczenia fałszywej stali nierdzewnej. Podczas stosowania kwasu szemranego należy nosić sprzęt ochronny. Nie należy stosować kwasu mrówkowego na podłogach lub ceramice.

Po pierwsze, przed zastosowaniem roztworów kontrolujących przyczepność należy dokładnie oczyścić beton. Kwas mrówkowy może zżerać powierzchnię betonu, jeśli nie jest on dokładnie oczyszczony. Zawsze usuwaj z betonu nadmiar oleju, smaru lub innych substancji. Jeśli to możliwe, usuń zaschniętą krew przed użyciem kwasu siarkowego na nim. Ponadto, kwas mrówkowy ma moc usuwania wielu plam, w tym wykwitów.

Innym zastosowaniem kwasu muriatrycznego do czyszczenia betonu architektonicznego jest usuwanie utlenienia z powierzchni ceglanych. Kwas ten może usunąć plamy spowodowane przez żelazne i stalowe systemy hydrauliczne i ujawnić oryginalny czerwony kolor cegły wewnątrz budynków. Kwas muriatowy może również rozbić warstwy tlenku na żelazie i stali, co pozwala zobaczyć podstawowy materiał bez wcześniejszej ekspozycji na tlen. Kwas jest bezpieczny w użyciu do czyszczenia betonu i może być zneutralizowany przez zmieszanie filiżanki amoniaku w galonie wody.

Drugim zastosowaniem kwasu muriatycznego do czyszczenia betonu jest czyszczenie powierzchni murowanych. Kwas neutralizuje zasadowość betonu, która jest szkodliwa w przypadku wdychania lub spożycia. Należy go trzymać z dala od dzieci. Ponieważ kwas muriatowy jest silnym kwasem, konieczne jest, aby chronić siebie. Należy również nosić sprzęt ochronny, taki jak respirator. Opary z kwasu szikimowego mają tendencję do przemieszczania się w górę i mogą uszkodzić płuca.

Pomimo łagodnego zapachu, kwas muriatowy jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Używaj go w dobrze wentylowanym miejscu i zachowaj ostrożność podczas jego stosowania. Kwas ten może spowodować poważne oparzenia w przypadku wdychania lub wchłonięcia przez skórę. Zawsze, gdy pracujesz z kwasem szikimowym, upewnij się, że nosisz odzież ochronną i gogle. Mgła kwasu mrówkowego może spowodować pewne plamy na tkaninach, ale plama zniknie z czasem.

Polecamy również:  Jak układać beton stemplowany

Fosforan trisodowy

Powszechnie stosowany środek czyszczący TSP jest silnym alkalicznym środkiem czyszczącym, który jest wysoce rozpuszczalny w wodzie. Może być stosowany na wszystkich zmywalnych powierzchniach, w tym na betonie, cegle, marmurze, granicie i kamieniu. Na szczęście istnieją bezpieczne alternatywy dla TSP, takie jak Simple Green. Ten nietoksyczny, ulegający biodegradacji płynny środek czyszczący został opracowany do stosowania na szerokiej gamie powierzchni zmywalnych i jest doskonałym wyborem do profesjonalnego czyszczenia.

Najpierw należy oczyścić powierzchnię betonową za pomocą miotły o sztywnym włosiu i węża ogrodowego lub mokrego mopa. Należy nosić gumowe rękawice, maskę i odzież ochronną, ponieważ fosforany mogą być toksyczne. Rozwiązanie zawiera 1/4 filiżanki fosforanu trisodowego (TSP). Musisz wymieszać TSP z 1 galonem wody za pomocą butelki z długą rączką lub gąbki. Pozostawić roztwór na powierzchni przez kilka minut, a następnie dokładnie spłukać ciepłą wodą.

W przeciwieństwie do innych rozwiązań czyszczących, fosforan trisodowy jest bezpieczny do stosowania na betonie architektonicznym. Może być stosowany na powierzchnię poprzez zmieszanie go z ciepłą wodą w celu usunięcia luźnych zabrudzeń. Fosforan trisodowy jest wysoce rozpuszczalny w wodzie, więc jest idealnym wyborem do czyszczenia na zewnątrz. Chociaż może usunąć plamy oleju, pleśń i plamy, największym problemem dla ekologów jest zawartość fosforanów w roztworze.

Ten produkt jest bardzo skuteczny do czyszczenia betonu architektonicznego. Można go kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego i postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Pozostawia on jednak proszkowy osad na powierzchni betonu. Lepszą alternatywą jest użycie kombinacji wody i rozcieńczalnika do farb. Jest to bezpieczne i skuteczne, ale należy użyć plastikowego arkusza nad obszarem, który czyścisz. I nie zapomnij, aby chronić swój beton z zwierząt domowych i dzieci.

Sealer na bazie wody

Jeśli szukasz środka czyszczącego, który nie zmieni koloru betonu architektonicznego, uszczelniacze na bazie wody są doskonałym wyborem. Uszczelniacze na bazie wody są bezpieczne do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, i są często bardziej przyjazne dla środowiska niż wersje rozpuszczalnika. Produkty te mają również dłuższy okres trwałości niż uszczelniacze na bazie rozpuszczalnika, ale nadal mogą być niebezpieczne dla środowiska i pracowników.

Polecamy również:  Jak pomalować ścianę, żeby wyglądała jak beton

Uszczelniacze na bazie wody są świetną opcją dla betonu resurfacing. Zawierają one polimery zawieszone w roztworze na bazie wody. Polimery łączą się, gdy woda odparowuje, tworząc ciągły, przezroczysty film, który chroni beton, zapewniając jednocześnie wysoki połysk. Uszczelniacze na bazie wody są w różnych wykończeniach, w tym matowe, błyszczące lub przezroczyste. Właściwy uszczelniacz może pomóc betonowi pozostać tak piękne, jak dzień został zainstalowany.

Uszczelniacz na bazie wody nie będzie flash-suchych, gdy robi się ciepło. Odwrotnie, rozpuszczalnik uszczelniacze mogą pozostawić niedoskonałości powierzchni. Na szczęście, nowy uszczelniacz na bazie wody nie ma żadnego z tych problemów. Ważne jest, aby przetestować swój nowy uszczelniacz na małym kawałku betonu przed zastosowaniem go do całego betonu architektonicznego. Podczas nakładania nowego uszczelniacza, zawsze nakładaj go cienkimi warstwami, aby nie powodować nierówności.

Wysokowydajny, wodny uszczelniacz akrylowy jest doskonałym rozwiązaniem dla dekoracyjnych powierzchni pionowych. Cryli-Tek X-440 jest doskonałym wyborem dla każdego miejsca o dużym natężeniu ruchu, ponieważ jest zarówno łatwy do zastosowania, jak i ma niską zawartość LZO. Jest łatwy do zastosowania i zapewnia wykończenie od satynowego do błyszczącego. A co najlepsze? Odpycha wodę. Nadaje się również do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

Po zastosowaniu, uszczelniacze na bazie wody powinny być pozostawione do wyschnięcia przed rozpoczęciem ruchu. W ciepłym klimacie, utwardzają się w ciągu zaledwie trzech do czterech godzin, podczas gdy w chłodniejszym klimacie, mogą zająć do tygodnia lub więcej, aby całkowicie wyschnąć. Proces ten jest powtarzany w razie potrzeby do czyszczenia betonu. Proces ten odnosi się również do starego i barwionego betonu. Gdy beton jest uszczelniony, właściciel domu może zastosować plamy Re-Ax, aby go odmłodzić.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz