Czym pomalować beton na zewnątrz?

Czym pomalować beton na zewnątrz?

Wielu z nas zastanawia się nad tym jaka farba do betonu na zewnątrz jest tą najlepszą i dla znacznej części ludzi odpowiedź jest prosta, a konkretniej opcja wychodząca najtaniej jeśli chodzi o każdy metr powierzchni wygrywa i to zdecydowanie. Tak jest głównie ze względu na to, że większość myśli niemal wyłącznie portfelem, ale przyczyną takiego stanu rzeczy jest też znaczna powierzchnia tego betonu znajdującego się bezpośrednio przy domu i właśnie dlatego tylko jakaś część chętnych może sobie pozwolić na lepszy typ farby lub na płytki zaliczane do tych nieco bardziej urodziwych i jednocześnie trwałych.

Farba na bazie gumy

Zastanawiający się nad tym “Czym pomalować beton?” wokół domu jak i w pomieszczeniach piwnicznych zaskakująco często stawiają na tę farbę na bazie gumy, bo takowa jest rzecz jasna tanią i co równie istotne w sposób wzorowy chroni ona beton przed czynnikami atmosferycznymi. Tego typu farba najczęściej jest stosowaną w przypadku hal magazynowych lub produkcyjnych, bo te obiekty zaskakująco często nie posiadają klimatyzacji i co równie istotne właśnie tam taka farba chroni też przed mechanicznymi uszkodzeniami betonowej wylewki. Taka ochrona nie jest jakąś wybitną, ale to dzięki niej posadzka może sporo wytrzymać i to nawet wtedy gdy magazyn otwarty jest niemal cały dzień. Może się też trafic i tak, że po jakichś kilku latach taki beton trzeba pomalować na nowo, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo ta powierzchnia się zużywa mechanicznie, a rozwiązania tego rodzaju nie są nieśmiertelne. Wiedzą to doskonale osoby czytające sieciowe informacje o tego typu farbach. W sieci krąży wiele potwierdzonych informacji, ale też i mity o tym, że taka farba na bazie gumy do betonu jest wybitnie trwałą, czyli że wytrzyma nawet upadek palety z cegłą.

Polecamy również:  Do czego służy beton architektoniczny?

Warunki atmosferyczne

Malowanie betonu farbą na bazie gumy to jego zabezpieczanie przed wilgocią i przymrozkami. Czynniki tego rodzaju dość szybko niszczą beton i co najważniejsze może być też i tak, że już po tych dwóch lub po trzech latach trzeba wymienić betonowy podjazd. Właśnie dlatego malowanie betonu dla wielu z nas jest opcją obowiązkową. Opcja ta kosztuje dość niewiele i po tych trzech lub czterech latach da się pomalować beton innym kolorem, czyli dziś malujemy beton na niebiesko, a po blisko pięciu latach na czerwono. Kluczowe znaczenie w tym wszystkim ma też nasze osobiste wykonawstwo, bo jeśli malujemy na własną rękę to oszczędzamy pieniądze, a ich oszczędzanie liczy się i to nawet bardzo. Zdecydowanie najbardziej w przypadku ludzi, którzy to sami wylewali betonowy podjazd używając w tym celu tej małej stacjonarnej betoniarki. Ktoś taki zastanawia się dłużej nad tym czym pomalować beton, bo tu opcji jest sporo. Zaskakująco wiele znaczy też i to, że istnieje wielu producentów tej farby, każdy z nich to inna paleta barw i inne parametry techniczne. Inne pokrycie z każdego litra i odmienna deklarowana trwałość na uszkodzenia mechaniczne i na czynniki powiązane z atmosferą.

Polecamy również:  Korzyści z zastosowania chudego betonu

Producenci farby do betonu

Jeśli chodzi o malowanie betonu, to w czasach obecnych można śmiało przebierać między różnymi wyrobami. Każdy z nich to nieco inny skład i trochę inna wydajność, jeśli chodzi o każdy litr takiej farby. Wszystkie te produkty łączy to, że wytwarza się takowe na bazie gumy. Malować zaś można wałkiem lub pędzlem i to bardzo łatwo. Producentów niby interesuje też i to, by prześcignąć konkurencje w jednym z parametrów lub w kilku. Prześcigają się jeśli chodzi o koszt za każdy litr i wydajność z niego, ale dla niektórych zdecydowanie najbardziej liczy się żywotność tego typu powłoki ochronnej, bo za pomocą tego typu farby często maluje się nie tylko coś takiego jak betonowy podjazd lub taras, ale też i murki wykonane z betonu, czy też te betonowe płoty do ogrodu. Ciekawym jest też i to, że można nabyć kilka różnych kolorów, po to by murek lub płot wykonany z betonu wyróżniał się w ciekawy sposób na tle podobnych konstrukcji.

Polecamy również:  Jak transportować beton

Inne ważne prawdy na temat malowania betonu

Odpowiedź na pytanie “Czym malować beton?”, to także stawianie na opcje niezbyt ciekawe, a konkretniej ludzie wybierający farbę, to najczęściej nie posiadający wystarczających funduszy na te kilkadziesiąt metrów kwadratowych płytek ceramicznych lub granitowych. Tak to odbiera wielu z nas, a malowany beton nie wygląda aż tak dostojnie, jak ten wyłożony płytkami z szarego granitu lub z tego rdzawego. Nie mniej jednak ta różnica w cenie istnieje i jest ona znaczną, bo tak musi być i nie każdy chce by jego dom wyglądał bardzo dobrze, bo zazwyczaj wystarcza to, by betonowy podjazd nie był tym szarym.

Treść powstała z wykorzystaniem źródeł: https://mebleramadan.pl/

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz