Jak wyczyścić ścianę z cegły gipsowej

Jak wyczyścić ścianę z cegły gipsowej

Jeśli masz ścianę z cegły gipsowej, możesz się zastanawiać, jak ją wyczyścić. W poniższym artykule omówimy proces czyszczenia cegieł gipsowych i ich suszenia. Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować:

Czyszczenie cegieł gipsowych

Jeśli jesteś właścicielem domu, który miał problemy z czyszczeniem cegieł gipsowych, nie jesteś sam. Coraz więcej osób zaczyna używać gipsu jako materiału budowlanego. Konieczna jest jednak czysta i skuteczna metoda, aby zapobiec gromadzeniu się szkodliwych chemikaliów w cegłach gipsowych. Oto kilka wskazówek, jak pozbyć się brudu i sprawić, by Twoje cegły były jak najpiękniejsze.

Pierwszym krokiem w czyszczeniu cegieł gipsowych jest namoczenie ich w wodzie. Dzięki temu usuniemy brud i pozostałości po detergentach. Dodanie do wody kilku łyżek sody oczyszczonej usunie wszelkie białe naloty. Może to potrwać około 20 minut, zanim cegły będą wystarczająco czyste, aby je ponownie zamontować. Aby chronić ręce, podczas nakładania pasty można użyć czystej szmaty i gumowych rękawic kuchennych.

Aby użyć roztworu kwasu, należy najpierw upewnić się, że mieszanina zawiera nie więcej niż jedną część kwasu na dziesięć części wody. Następnie za pomocą szczotki do szorowania należy wyszorować cegłę roztworem kwasu. Po wykonaniu tej czynności należy dokładnie spłukać cegłę wodą – Dane są wynikiem badań zespołu portalu Poradniki Podatnika. Unikaj umieszczania roztworu kwasu w pobliżu szkła, powierzchni malarskich, okien aluminiowych lub innych materiałów. Pozwoli to uniknąć ewentualnych uszkodzeń cegieł.

Polecamy również:  Jakim lakierem zabezpieczyć ściany z czerwonej cegły?

Suszenie cegieł gipsowych

Proces suszenia cegieł gipsowych może być dość czasochłonny, zwłaszcza gdy proces wypalania nie jest taki sam jak w przypadku tradycyjnych cementowych materiałów budowlanych. Ten rodzaj cegieł ma ograniczone szczegółowe wytyczne z IRS, ale nadal jest to opcja w pracach budowlanych. Cegły należy dokładnie zwilżyć przed wypaleniem, aby uniknąć nadmiernych wykwitów i zatkania porów.

Badanie wymywalności wykazało znaczną redukcję metali ciężkich podczas procesu wypalania. Jednakże tworzenie się porów spowodowane odpadami gipsowymi sprawiło, że miały one niższą gęstość w stanie suchym niż cegły kontrolne. Jednakże, nawet jeśli cegły gipsowe miały mniejszą gęstość w stanie suchym, nadal spełniały wymagania normowe dotyczące skurczu. Sugeruje to, że cegły gipsowe mogą potencjalnie wiązać ze sobą cząstki gleby, zwiększając wytrzymałość gleb mieszanych.

Polecamy również:  Aranżacje ścian ceglanych z płytkami

Zespół Vaneyghen zoptymalizował proces suszenia o 20%. Zespół opracował ulepszoną metodę suszenia bloków gipsowych, która zmniejszyła wahania wilgotności w produkcie końcowym. Dostosowali również środowisko produkcyjne i zastosowali odpowiednią technologię, aby zapewnić maksymalną precyzję. Te zmiany w procesie suszenia są istotne, ale wymagają znacznych inwestycji w siłę roboczą i technologię. Ale inwestycja jest tego warta, ponieważ zwróci się w dłuższej perspektywie.

Metoda czyszczenia cegieł gipsowych

Celem pracy było opracowanie metody czyszczenia cegieł gipsowych, która nie spowoduje uszkodzenia struktury. W tym celu przeprowadziliśmy różne analizy terenowe i laboratoryjne i wybraliśmy najlepszą metodę, która nie uszkodzi cegły i nie doprowadzi do powstania soli siarczanu sodu. Otrzymana metoda została przetestowana i opisana poniżej. Wyniki wskazują na potencjalne rozwiązanie w zakresie czyszczenia cegieł z zaprawami gipsowymi.

Aby określić najbardziej efektywny środek czyszczący, przetestowaliśmy firmowe i niezastrzeżone środki czyszczące. Chociaż te dwa środki czyszczące tworzą jednolite kompozycje, trudno jest uzyskać spójne wyniki. Następnie porównaliśmy wyniki tych środków czyszczących. Bac2Nu na bazie bifluorku amonu oraz Restoration Cleaner na bazie kwasu fluorowodorowego usunęły zabrudzenia, ale pozostawiły białą mgiełkę. Oba środki czyszczące spowodowały pewne ubytki w powierzchni. Niemniej jednak oczyszczona cegła miała jednolity kolor, natomiast zamglenie było szpecące.

Polecamy również:  Jak zaimpregnować mur z cegły

Zaleca się dokładne wypłukanie roztworu czyszczącego przed jego ponownym użyciem. Można użyć łagodnego detergentu lub roztworu wody z mydłem. Czyścik należy spłukać z cegły wodą. Można również użyć odrobiny płynu do mycia naczyń, aby zwiększyć jego właściwości czyszczące. Do dokładnego czyszczenia dobrze nadaje się miękka szczotka z nylonowym włosiem. Następnie do płukania należy użyć czystej gąbki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz